سال 94
ENGLISH نقشه سایت عضویت و ورود اعضا صفحه اصلی
1396/04/28 09:19

تحقق خلاقيت ونوآوري در نسل نوخواسته كودك و نوجوان
تحقق خلاقيت ونوآوري در نسل نوخواسته كودك و نوجوان
رييس دفتر تبليغات اسلامي اصفهان گفت: خلاقيت زيربناي توسعه فكر ، آورده هاي جديد، نوآوري و تعالي محسوب مي شود.

حجت الاسلام محمد قطبي در مراسم گشايش مركز تخصصي خانه خلاقيت كه در قالب برنامه هر هفته، چند افتتاح برگزار شد، اظهاركرد: بازي و خلاقيت نقطه تلاقي دو مسير رشد و حركت انسان است در واقع خلاقيت زيربناي توسعه فكر، آورده هاي جديد، نوآوري و تعالي محسوب مي شود.

وي افزود: بازي يكي از بهترين روش هايي است كه خلاقيت را در نسل كودك و نوجوان شكوفا كند.

رئيس دفتر تبليغات اسلامي اصفهان ادامه داد: خوشبختانه اين ابتكارعمل  نصيب اصفهان شد و با حمايت شهردار اصفهان فضايي ايجاد گرديد تا با اين نگرش جديد بيشتر شاهد شكوفايي و خلاقيت ونوآوري در نسل نوخواسته كودك و نوجوان باشيم.

حجت الاسلام قطبي با اشاره به اينكه بيشتر ما در دوران كودكي به "خاله بازي" علاقه داشتيم، گفت: با توجه به اينكه خاله بازي به كودكان نقش مي دهد و در فضاي دوستانه و بر اساس خلاقيت و تخيل كودكان در محيط خانواده شكل مي گرفت، امروزه يكي از بهترين الگوهاي آموزشي محسوب مي شود.

وي با بيان اينكه «خاله بازي» را مي توان جز بهترين بازي هاي تاريخ زندگي بشر فهرست كرد، اظهاركرد: طبق آيين و سنت ها بيش از 140 بازي كودكان تعريف شده است كه خاله بازي بهترين نوع آن است.

رئيس دفتر تبليغات اسلامي اصفهان به بازي هاي خانه خلاقيت اشاره كرد و ادامه داد: در گذشته بيشتر بازي هاي خانه خلاقيت تم فكري داشت اما خوشبختانه با بازسازي و توسعه مركز خلاقيت بازيهاي فيزيكال و هوازي به بازيهاي اين مجموعه اضافه شد.

حجت الاسلام قطبي به بازيهاي بومي و محلي اشاره و تاكيد كرد: بازي هاي بومي و محلي در زمان كنوني كه بيشتر كودكان انفرادي بازي مي كنند، بهترين مدل سرگرمي براي نسل نوخواسته است تا آنان در اجتماع و فضايي فرهنگي رشد شخصيتي، عاطفي و اجتماعي پيدا كنند.

وي اضافه كرد: شهرداري با استفاده از ظرفيت بوستان هاي محلي، فرهنگسراها و غيره مي تواند فرصت خوبي براي بازي و سرگرمي كودكان ايجاد كند.

وي با بيان اينكه در اين مجموعه همچنين 4 كالاي آموزشي بازي هوازي و فيزيكال براي طلاب و علما پيش بيني كرديم اظهار كرد: اميدواريم با گشايش اين مركز از اين فرصت بهره بگيريم تا نسل كودك در شرايط و فضاي آرماني رشد اجتماعي داشته باشد.

اطلاعيه 1 معرفي معاونت 1
سازمانهاي وابسته 1 ساختارتشكيلاتي 1
آمارو اطلاعات 1 هدف وماموريت 1
برنامه ها و همايش ها 1 منشوراخلاقي شهرداري اصفهان وسازمانهاي وابسته  1
ارتباط با ما 1 منشوراخلاقي شهرداري اصفهان  وسازمانهاي وابسته ويژه ارباب رجوع  1
فعالیت های انجام شده در سال 1388 1   معرفی مجموعه 1
فعالیت های انجام شده در سال 1389 1   اهداف  و استراتژی ها 1
دبیر خانه بنیاد فرهنگی صبح قریب 1   برنامه ها و شاخص ها 1
  دبيرخانه ورزش پهلواني و زورخانه اي 1
 
 
  کمیته فرهنگ شهروندی 1
 
 
 
  دبیرخانه شهر اسلامی 1