سال 94
ENGLISH نقشه سایت عضویت و ورود اعضا صفحه اصلی
1396/04/28 09:20

خانه خلاقيت محيطي الهام بخش براي كودكان / بازي بهترين زبان ارتباط با كودك
خانه خلاقيت محيطي الهام بخش براي كودكان / بازي بهترين زبان ارتباط با كودك
معاون فرهنگي و اجتماعي شهرداري اصفهان گفت: خانه خلاقيت الگو و مدل جديدي است كه در نقطه تحول خود قرار دارد و در نسخه جديد آن سعي شده كار بديعي انجام شود و خلاقيت از در و ديوار آن ببارد و محيطي الهام بخش براي مخاطبان خود فراهم آورد.

علي قاسم زاده در حاشيه مراسم افتتاحيه مركز تخصصي خانه خلاقيت و كودك اظهار كرد: دنياي كودك، دنياي حساس، ظريف، پيچيده و مهمي است. در دنياي كودك يكي از بهترين زبان هاي ارتباط با كودك،  بازي است.

وي ادامه داد: اگر والدين، مدرسه، محيط هاي تربيتي بتوانند از زبان بازي استفاده كنند به راحتي مي توانند مفاهيم اجتماعي، اخلاقي و همه اهداف تربيتي را از مسير بازي در ذهن و عاطفه كودك نهادينه كنند.

معاون فرهنگي، اجتماعي شهرداري اصفهان عنوان كرد: در تعريف علمي بازي، هر فعاليت غيرجدي و غير رسمي است و فرق آن با كلاس آموزشي در اين است كه در يك محيط كاملاً شناور اين مفاهيم در جان كودك مي نشيند.

وي افزود: همه ما بزرگسالان خاطرات خوبي از دوران كودكي و بازي ها داريم، خاطراتي كه مبدأ بسياري از رفتارهاي بعدي ماست.

وي اضافه كرد: ويژگي ذاتي بازي، خلاقيت است و در مفهوم كلي هر پديده اي مي تواند اسباب بازي براي كودك شود؛ از يك ريسمان ساده گرفته تا 4 تكه چوب و نخود و لوبيا مي تواند وسيله بازي بچه ها باشد كه با آن اشكال گوناگون بسازند.

قاسم زاده بيان كرد: مهم اين است كه بازي و همبازي بچه ها جدي گرفته شود چراكه همبازي بسيار در روحيه كودك تأثير گذار است به همين دليل در خانواده بهتر است كه والدين يا خواهر و برادر همبازي باشند و در محيط هاي اجتماعي نيز همبازي هاي شناخته شده.

اين مقام مسئول شهري يادآور شد: همان طور كه بازي مي تواند منشأ تاثير مثبت باشد اگر تعريف شده نباشد و همبازي مناسب نداشته نباشد،  اثرات منفي نيز مي تواند به دنبال خواهد داشت.

وي خاطرنشان كرد: خانه خلاقيت الگو و مدل جديدي است كه در نقطه تحول خود قرار دارد و در نسخه جديد آن سعي شده كار بديعي انجام شود و خلاقيت از در و ديوار آن ببارد و محيطي الهام بخش براي مخاطبان خود فراهم آورد. 

اطلاعيه 1 معرفي معاونت 1
سازمانهاي وابسته 1 ساختارتشكيلاتي 1
آمارو اطلاعات 1 هدف وماموريت 1
برنامه ها و همايش ها 1 منشوراخلاقي شهرداري اصفهان وسازمانهاي وابسته  1
ارتباط با ما 1 منشوراخلاقي شهرداري اصفهان  وسازمانهاي وابسته ويژه ارباب رجوع  1
فعالیت های انجام شده در سال 1388 1   معرفی مجموعه 1
فعالیت های انجام شده در سال 1389 1   اهداف  و استراتژی ها 1
دبیر خانه بنیاد فرهنگی صبح قریب 1   برنامه ها و شاخص ها 1
  دبيرخانه ورزش پهلواني و زورخانه اي 1
 
 
  کمیته فرهنگ شهروندی 1
 
 
 
  دبیرخانه شهر اسلامی 1