سال 94
ENGLISH نقشه سایت عضویت و ورود اعضا صفحه اصلی
1396/04/28 09:23

مصلاي اصفهان محل دائمي رصدخانه فرهنگي اصفهان مي شود
مصلاي اصفهان محل دائمي رصدخانه فرهنگي اصفهان مي شود
مدير رصدخانه فرهنگي اجتماعي اصفهان گفت: پيرو مذاكرات انجام شده بين شهردار و مديرعامل مصلاي اصفهان، قرار شد اين قطب فرهنگي كه براي آن كاربري هاي مختلف فرهنگي و اجتماعي در نظر گرفته شده، به عنوان محل دائمي رصدخانه فرهنگي اجتماعي قرار گيرد.

مصطفي نباتي نژاد در گفتگو با خبرنگار ايمنا اظهاركرد: پس از گذشت چند ماه از زمان راه اندازي رصد خانه، پيگيري تامين زيرساخت هاي فيزيكي و تعيين محل دائم رصد خانه بر اساس جانمايي انجام شد.

وي ادامه داد: طبق مذاكرات انجام شده بين شهردار و مديرعامل مصلاي اصفهان، قرار شد اين قطب فرهنگي كه براي آن كاربري هاي مختلف فرهنگي و اجتماعي در نظر گرفته شده، به عنوان محل دائمي رصدخانه فرهنگي اجتماعي قرار گيرد.

مدير رصدخانه فرهنگي، اجتماعي استان اصفهان خاطرنشان كرد: در خصوص زيرساخت هاي فناوري رصدخانه و طراحي پايگاه جامع داده كه به نوعي در كشور كم نظير است، از تكنيك هاي داده كاوي استفاده خواهد شد و در نگرش ها و رفتارهاي فرهنگي واجتماعي به طور جنرال اين داده ها قابليت روند نگاري دارد كه در حال مطالعات اوليه و تحقيق هستيم.

وي با اشاره به اينكه محور بعدي فعاليت ها تهيه شناسنامه فرهنگي محلات اصفهان است، گفت: تكميل شاخص ها يكي از مواردي است كه رصد خانه فرهنگي شهر آن را پيگيري مي كندكه فاز اول آن در هفته نكوداشت اصفهان رونمايي شد و فاز دوم آن نيز آغاز شده است.

نباتي نژاد اظهاركرد: شناسنامه فرهنگي و اجتماعي محلات، نما و نشان هويتي است كه امكان برنامه ريزي مؤثرتر در جهت توسعه و تعالي فرهنگي و اجتماعي را در آن مواضع فراهم مي كند.

وي با اشاره به اينكه در حال پيگيري پايش مؤلفه هاي فرهنگي اولويت دار حوزه فرهنگي شهرداري اصفهان هستيم، افزود: محور سوم فعاليت هاي رصدخانه، انجام نشست هاي نخبگي در سطوح دستگاهي، جامعه علمي و نخبگان محلي و منطقه اي شهر به منظور كشف داده هاي كيفي و ترويج آن و آسيب شناسي بر اساس مؤلفه هاي فرهنگي و اجتماعي محلات است تا بتوانيم به نوعي سهم نگاه فرهنگي اجتماعي را عالمانه كرده و برنامه ها را از شهودي بودن به سمت عقلايي بودن و مبتني با داده ها جهت دهي كنيم.

مدير رصدخانه فرهنگي اجتماعي استان اصفهان با اشاره به اهداف آرماني اين رصدخانه گفت: هدف آرماني ما اين است كه تك تك تصميم‌گيري‌ها، سياست‌ها و استراتژي‌ها توسط مديران براساس داده‌هاي اين رصدخانه انجام شود. روند اجرايي كار براساس گردآوري و تحليل‌ داده‌ها است، اين اقدام به وسيله پژوهش در فضاهاي مختلف پژوهشي انجام خواهد شد.

نباتي‌نژاد خاطرنشان كرد: روش‌هايي مانند مصاحبه، مشاهده، دريافت ديتا پتل و حتي بهره‌گيري از داده‌هاي ثبتي را در نظر داريم، در بعد اجرايي اين داده‌ها گردآوري تا براساس روش‌هاي فني و تخصصي تحليل‌ها صورت گيرد.

وي اضافه كرد: تنها را ه ارتباطي رصدخانه با عموم جامعه سايت به نشاني esfahanrasad.ir است كه در فاز اول شناسنامه فرهنگي محلات اصفهان در آن بارگذاري شده است.

اطلاعيه 1 معرفي معاونت 1
سازمانهاي وابسته 1 ساختارتشكيلاتي 1
آمارو اطلاعات 1 هدف وماموريت 1
برنامه ها و همايش ها 1 منشوراخلاقي شهرداري اصفهان وسازمانهاي وابسته  1
ارتباط با ما 1 منشوراخلاقي شهرداري اصفهان  وسازمانهاي وابسته ويژه ارباب رجوع  1
فعالیت های انجام شده در سال 1388 1   معرفی مجموعه 1
فعالیت های انجام شده در سال 1389 1   اهداف  و استراتژی ها 1
دبیر خانه بنیاد فرهنگی صبح قریب 1   برنامه ها و شاخص ها 1
  دبيرخانه ورزش پهلواني و زورخانه اي 1
 
 
  کمیته فرهنگ شهروندی 1
 
 
 
  دبیرخانه شهر اسلامی 1