سال 94
ENGLISH نقشه سایت عضویت و ورود اعضا صفحه اصلی
1396/09/16 10:12

/img/NoImage.jpg
اجراي 20 برنامه فرهنگي متنوع در چهارباغ عباسي اصفهان
امروز همزمان با هفته گراميداشت معلولان 20 ويژه برنامه فرهنگي متنوع در چهارباغ عباسي اصفهان با محوريت پويش مردمي ترافيك به اجرا در مي آيد.
از اجراي طرح سه شنبه هاي بدون خودرو بيش از يك سال مي گذرد. اين طرح كه به همت مديريت شهري اصفهان در چهارباغ عباسي اصفهان در حال اجراست هر هفته برنامه هاي متنوع فرهنگي را به شهروندان اصفهاني از جمله پايش سلامت شهروندي برگزار كرده است.  در همين راستا همزمان با هفته گراميداشت معلولان برنامه هاي ويژه اي در گذر فرهنگي چهارباغ عباسي از سوي نهادهاي مختلف براي تكريم اين قشر جامعه برنامه ريزي شده است.

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري اصفهان در همين ارتباط اظهاركرد: شعار هفته معلولان، شهري براي همه است به اين معني كه همه اقشار جامعه در هر سني و با هر جنسيتي و توانايي بتوانند از مواهب و زيرساخت هاي شهري استفاده لازم را ببرند.

عليرضا صلواتي ادامه داد: در همين راستا از ساعت 2 بعدازظهر امروز سه شنبه 14 آذرماه، 20 ويژه برنامه فرهنگي متنوع در چهارباغ عباسي اصفهان با محوريت پويش مردمي ترافيك به اجرا در مي آيد.

وي عنوان كرد: روابط عمومي، سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري اصفهان به همراه اداره كل بهزيستي، نيروي انتظامي، هيئت ورزش هاي جانبازان و معلولان اصفهان در اين برنامه ها مشاركت مي كنند تا جشني هرچه باشكوه تر برگزار شود.

معاون حمل و نقل شهردار اضافه كرد: نمايشگاه دستاوردهاي معلولان، نمونه هاي مناسب سازي شده تأسيسات شهري همچون اتوبوس ها و تاكسي ها، كلاس روزنامه نگاري ويژه معلولان، نقاشي كودكان از جمله برنامه هاي در نظر گرفته شده براي امروز هستند.

صلواتي با بيان اينكه امروز سه شنبه هاي بدون خودرو متفاوتي را شاهد خواهيم بود، گفت: از همه اقشار مختلف جامعه دعوت مي كنم به منظور نكوداشت معلولان در برنامه هاي در نظر گرفته شده گذر فرهنگي چهارباغ عباسي شركت كنند.

وي با تاكيد بر اينكه معلولان بايد هرچه بيشتر در جامعه ديده شوند، افزود: اميدوارم شهروندان اصفهاني در همه رفتارهاي خود حق تقدم را به معلولان بدهند و به حقوق آنها احترام بگذارند.

معاون حمل ونقل و ترافيك شهرداري اصفهان تاكيد كرد: مهم نيست كه تعداد معلولان در جامعه زياد يا كم است چراكه حتي اگر يك معلول هم در شهر وجود داشته باشد بايد تسهيلات مناسب براي آنها در نظر گرفته شود و تكريم شهروندي را داشته باشند.

وي با اعلام اينكه شعار «هواي معلولان شهرم را دارم» به وفور در فضاي مجازي در حال گسترش است، يادآور شد: اين يك پويش همگاني است تا همه شهروندان، هرچه بيشتر معلولان را ببينند و به حقوقشان احترام بگذارند چراكه قرار نيست تنها به عنوان يك شعار نمادين مطرح شود بلكه قرار است در فضاي حقيقي نيز اين مهم گسترش پيدا كند تا همه ما در رفتارها و زيرساخت هاي شهري معلولان را گرامي بداريم.

صلواتي با اشاره به اينكه در سالهاي اخير اتفاقات بسيار خوبي در زمينه حمايت از معلولان رخ داده است، خاطرنشان كرد: فكر مي كنم با وجود حساس شدن جامعه در ارتباط با اين موضوع و مطالبه گري هايي كه در فضاي مجازي و حقيقي در اين ارتباط از اركان مختلف همچون مديريت شهري صورت مي گيرد، شرايطي پيش بيايد كه شهر اصفهان به شهر دوستدار معلولان تبديل شود
اطلاعيه 1 معرفي معاونت 1
سازمانهاي وابسته 1 ساختارتشكيلاتي 1
آمارو اطلاعات 1 هدف وماموريت 1
برنامه ها و همايش ها 1 منشوراخلاقي شهرداري اصفهان وسازمانهاي وابسته  1
ارتباط با ما 1 منشوراخلاقي شهرداري اصفهان  وسازمانهاي وابسته ويژه ارباب رجوع  1
فعالیت های انجام شده در سال 1388 1   معرفی مجموعه 1
فعالیت های انجام شده در سال 1389 1   اهداف  و استراتژی ها 1
دبیر خانه بنیاد فرهنگی صبح قریب 1   برنامه ها و شاخص ها 1
  دبيرخانه ورزش پهلواني و زورخانه اي 1
 
 
  کمیته فرهنگ شهروندی 1
 
 
 
  دبیرخانه شهر اسلامی 1