درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان
معاونت خدمات شهری
حتي يك درخت بدون مجوز قطع نشده است
حتي يك درخت بدون مجوز قطع نشده است

فروغ مرتضايي‌نژاداظهار كرد: درختان سپيدار و درختان ديگري كه سن بهره‌وري كوتاه دارند، پس از پايان عمر مفيد حدود 30 تا 35 سال، دچار پوسيدگي از درون طوقه مي‌شود و به علت تُرد بودن و شكنندگي در مواقع وزش باد احتمال سقوط دارند.

وي تصريح كرد: با توجه به اينكه اين درختان در سال‌هاي گذشته باعث آسيب به جان و اموال شهروندان شده‌اند، در تمامي مناطق پانزده‌گانه و محدوده ناژوان پس از شناسايي، توسط كميته رفع خطر سازمان پارك‌ها متشكل از كارشناسان گياه‌پزشكي، باغباني و مسئولان فضاي سبز بازديد ميداني مي‌شود و سپس دستور حذف آنها براي جلوگيري از ايجاد خطر براي شهروندان، صادر ميشود.

مديرعامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري اصفهان ادامه داد: در ساير موارد، حذف و يا جا به جايي درختان در مسير پروژه‌هاي عمراني، صرفاً پس از بررسي دقيق و در نظر گرفتن ملاحظات زيستمحيطي براي شهر و رعايت حقوق شهروندان از طريق تصميمگيري در كميسيون حفظ و گسترش فضاي سبز امكان‌پذير است.

وي تاكيد كرد: از آبان‌ماه سال گذشته تا كنون حتي يك درخت كهنسال در شهر اصفهان قطع نشده است، البته درختان خطرآفرين يعني درختاني كه به دليل آفات و بيماري‌ها از درون آسيب جدي ديده‌اند را بايد قطع كنيم.

مرتضايي‌نژاد با بيان اينكه دستگاه «توموگراف» پوكي داخل درختان را سنجش مي‌كند، تصريح كرد: در حال حاضر كارشناسان با توجه به علائم ظاهري درختان، پوكي آنها را تشخيص مي‌دهند، اما با استفاده از اين دستگاه درختان پوك شده با قاطعيت قطع مي‌شوند.

وي ادامه داد: شهروندان اطمينان خاطر داشته باشند كه درختان خطرآفرين شهر به صورت مستمر توسط كارشناسان سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري اصفهان رصد مي‌شود تا از بروز خطرات احتمالي جلوگيري شود.

تعداد بازدیدکنندگان امروز 18 تعداد کل بازدیدکنندگان درگاه تا امروز 223066 تعداد کاربران بر خط 8 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری اصفهان می باشد.