درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان
معاونت خدمات شهری
حتي يك درخت بدون مجوز قطع نشده است
حتي يك درخت بدون مجوز قطع نشده است

فروغ مرتضايي‌نژاداظهار كرد: درختان سپيدار و درختان ديگري كه سن بهره‌وري كوتاه دارند، پس از پايان عمر مفيد حدود 30 تا 35 سال، دچار پوسيدگي از درون طوقه مي‌شود و به علت تُرد بودن و شكنندگي در مواقع وزش باد احتمال سقوط دارند.

وي تصريح كرد: با توجه به اينكه اين درختان در سال‌هاي گذشته باعث آسيب به جان و اموال شهروندان شده‌اند، در تمامي مناطق پانزده‌گانه و محدوده ناژوان پس از شناسايي، توسط كميته رفع خطر سازمان پارك‌ها متشكل از كارشناسان گياه‌پزشكي، باغباني و مسئولان فضاي سبز بازديد ميداني مي‌شود و سپس دستور حذف آنها براي جلوگيري از ايجاد خطر براي شهروندان، صادر ميشود.

مديرعامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري اصفهان ادامه داد: در ساير موارد، حذف و يا جا به جايي درختان در مسير پروژه‌هاي عمراني، صرفاً پس از بررسي دقيق و در نظر گرفتن ملاحظات زيستمحيطي براي شهر و رعايت حقوق شهروندان از طريق تصميمگيري در كميسيون حفظ و گسترش فضاي سبز امكان‌پذير است.

وي تاكيد كرد: از آبان‌ماه سال گذشته تا كنون حتي يك درخت كهنسال در شهر اصفهان قطع نشده است، البته درختان خطرآفرين يعني درختاني كه به دليل آفات و بيماري‌ها از درون آسيب جدي ديده‌اند را بايد قطع كنيم.

مرتضايي‌نژاد با بيان اينكه دستگاه «توموگراف» پوكي داخل درختان را سنجش مي‌كند، تصريح كرد: در حال حاضر كارشناسان با توجه به علائم ظاهري درختان، پوكي آنها را تشخيص مي‌دهند، اما با استفاده از اين دستگاه درختان پوك شده با قاطعيت قطع مي‌شوند.

وي ادامه داد: شهروندان اطمينان خاطر داشته باشند كه درختان خطرآفرين شهر به صورت مستمر توسط كارشناسان سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري اصفهان رصد مي‌شود تا از بروز خطرات احتمالي جلوگيري شود.

تعداد بازدیدکنندگان امروز 31 تعداد کل بازدیدکنندگان درگاه تا امروز 228723 تعداد کاربران بر خط 22 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری اصفهان می باشد.