درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان
معاونت خدمات شهری
روزانه 15 تن پسماند بيمارستاني در اصفهان جمع آوري مي شود
روزانه 15 تن پسماند بيمارستاني در اصفهان جمع آوري مي شود

علي دهنوي در دومين همايش ملي صنعت بازيافت با بيان اينكه مردم ما  امروزه نسبت به حقوق زيست محيطي خود آگاه هستند ، اظهار كرد : روزانه حدود هزار تن پسماند از سطح شهر جمع آوري و به كارخانه سازمان پسماند منتقل مي شود كه  600 تن آن تبديل به كود آلي شده و 400 تن آن كه غيرقابل بازيافت هستند، دفن مي شود.

وي افزود : حدود 70 تن پسماند خشك و تفكيك از مبدا روزانه از درب منازل جمع آوري مي شود و به سايت مديريت پسماند منتقل مي گردد.

دهنوي با اشاره به اينكه حدود 15 تن پسماند عفوني و بيمارستاني روزانه جمع آوري و در دشت سجزي دفن مي شود ، گفت : طي دو هفته آينده با مصوبه شوراي شهر  براي امحاي اين پسماندها با جذب مشاركت بخش خصوصي سرمايه گذاري خواهيم كرد.

مدير عامل سازمان پسماند شهرداري اصفهان با اشاره به اينكه روزانه حدود 7 هزار تن نخاله ساختماني در شهر اصفهان توليد مي شود، از ساماندهي و بازيافت  اين پسماندها تا سال آينده خبر داد و گفت: در حال حاضر اين طرح به صورت آزمايشي در كرمانشاه مورد بررسي قرار گرفته و در صورت تاييد در اصفهان اجرايي خواهد شد.

وي اظهار كرد : تكنولوژي كارخانه سازمان پسماند 50 سال قدمت دارد، اما در سال آينده دو خط جديد سايت بازيافت با تكنولوژي هاي جديد به روز رساني شده و ارتقا مي يابد.

دهنوي با اشاره به راه اندازي نخستين فرهنگسراي زيست محيطي كشور در اصفهان تصريح كرد : معتقديم هزينه كردن در  اين بخش سرمايه گذاري است و به شدت آن را دنبال مي كنيم .

مديرعامل سازمان پسماند شهرداري اصفهان گفت : شرق اصفهان و منطقه سجزي وضعيت مناسبي ندارد ، كارخانه پسماند 30 سال شيرابه وارد زمين كرده است و اينكه چه اتفاقي براي آيندگان خواهد افتاد نگران كننده است ، شاخص COD در  فاضلاب خام شهري 500 ميلي گرم بر ليتر است ، در شيرابه حدود 120 هزار ميلي گرم در ليتر براورد مي شود.

وي ادامه داد: با تحقيقات انجام شده  تكنولوژي لازم وجود دارد و آشغال گيري و دانه گيري را بر اساس فناوري هاي جديد تصفيه حداقلي را انجام مي دهيم كه بعد از اين شيرابه وارد زمين نشود.

دهنوي افزود : امسال جعبه هاي ايمن براي جمع آوري پسماندهاي تيز و برنده به صورت آزمايشي در مناطق زينبيه و مدرس توزيع شده است كه در صورت موفقيت طرح براي كل شهر اجرايي مي شود كه برآورد ما هزينه اي حدود چهار ميليارد تومان است.

وي بيان كرد : چندي پيش كليپي در فضاي مجازي پخش شد كه نان خشك را رنگ صنعتي مي زدند  و به صورت ادويه به بازار ارائه مي كردند. از تيرماه امسال اجازه نداديم  اين نان خشك ها حتي وارد گاوداري ها يا بخش هاي ديگر شود، روزانه حدود سه تن نان خشك جمع آوري مي شود و شهرداري مي توانست درآمد يك ميلياردي از آن داشته باشد اما از درآمد آن صرف نظر شد.

وي با بيان اينكه استفاده از تكنولوژي پيروليز در صنعت بازيافت كشور اثر گذار است، افزود : در طرح هاي استفاده از تكنولوژي هاي نوين از جمله زباله سوز پزشكي و پيروليز از مشاركت و سرمايه گذاري بخش خصوصي استقبال مي كنيم.

تعداد بازدیدکنندگان امروز 29 تعداد کل بازدیدکنندگان درگاه تا امروز 228721 تعداد کاربران بر خط 13 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری اصفهان می باشد.