درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان
معاونت خدمات شهری
ظرفيت اسكان 180 هزار نفر شب خواب در نوروز فراهم شده است
ظرفيت اسكان 180 هزار نفر شب خواب در نوروز فراهم شده است

احمدرضا مرادي در هشتمين جلسه ستاد هماهنگي خدمات سفر شهر اصفهان اظهار كرد: از اهداف كميته اسكان، شناسنامه‌دار كردن مراكز اقامتي و فراهم كردن شرايط ايمني، امنيتي و بهداشتي آن‌ها، تسهيل روند تعامل و ساماندهي سازوكار مراكز اقامتي و صنفي فعال در نوروز است.

وي با بيان اينكه كمپينگ باغ فدك به عنوان تنها محل اقامت روباز با نصب چادر در محوطه و استفاده از امكانات موجود با گنجايش نصب 2500 تخته چادر براي استقبال از مسافران نوروزي آماده شده است، افزود: پيش‌بيني محل‌هاي اقامت و هدايت مسافران به ورزشگاه‌هاي مناطق 15 گانه شهرداري اصفهان در شرايط خاص و اضطراري با همكاري كميته فرهنگي و تفريحي، هماهنگي و برنامه‌ريزي آموزش متصديان و جليقه‌پوشان واحدهاي صنفي مشاور املاك، مديران و سرايداران مدارس در خصوص مباحث ايمني، امنيتي و بهداشتي اقامت گردشگران انجام شده است.

مسئول كميته اسكان و اصناف ستاد خدمات سفر شهر اصفهان با اشاره به ساير اقدامات انجام شده در اين كميته گفت: جلسات درون و برون سازماني با تمام دستگاه‌هاي ذي‌ربط برگزار شده تا با توجه به جاري شدن آب در زاينده رود آمادگي بيشتري براي استقبال از مسافران نوروزي داشته باشيم.

وي با بيان اينكه ستادهاي هدايت براي اطلاع رساني به گردشگران فعال شده است، افزود: به شهرونداني كه تمايل به اجاره منزل خود براي اقامت گردشگران دارند، اطلاع‌رساني لازم مبني بر مراجعه به واحدهاي صنفي مشاور املاك در سطح شهر و توصيه مبني بر مراجعه نكردن به افراد غير مجاز جهت اجاره منزل انجام شده است؛ همچنين با هماهنگي كميته اطلاع رساني به گردشگران اعلام مي‌شود كه براي اقامت به مراكز اقامتي قانوني و براي اجاره منزل به مشاوران املاك براي اسكان مراجعه كنند.

وي با اشاره به فعال‌سازي سامانه ايرزروينگ (رزرو اينترنتي منازل) براي منازل استيجاري و اماكن اقامتي، تصريح كرد: اين سامانه كه در اختيار گردشگران قرار مي ‌گيرد كه سرگردان نشدن مسافران، كاهش ترافيك و اسكان راحت‌تر آنها از مزاياي استفاده از اين سامانه است.

مسئول كميته اسكان و اصناف ستاد خدمات سفر شهر اصفهان خاطرنشان كرد: برنامه‌ريزي جهت نظرسنجي از شهروندان و گردشگران با رويكرد اقامت در محل كمپينگ باغ فدك و مراكز اقامتي انجام شده، البته سال گذشته بيش از 80 درصد مسافران نوروزي از اقامت خود در اين شهر اعلام رضايتمندي كردند.

تعداد بازدیدکنندگان امروز 41 تعداد کل بازدیدکنندگان درگاه تا امروز 225370 تعداد کاربران بر خط 17 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری اصفهان می باشد.