درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان
معاونت خدمات شهری
برگزاري 1000 رويداد فرهنگي در نوروز 98
برگزاري 1000 رويداد فرهنگي در نوروز 98

مرتضي رشيدي در هشتمين جلسه ستاد هماهنگي خدمات سفر شهر اصفهان اظهار كرد: سعي شده در مناطق پُرتردد همچون ناژوان، ميدان امام (ره)، پياده راه چهارباغ و اماكن گردشگري رويدادهايي تعريف شود كه در شأن جهان‌شهر اصفهان باشد.

وي افزود: مشابه برنامه «ميدان تا ميدان» كه در هفته نكوداشت اصفهان برگزار شد، نوروز 98 در ميدان امام (ره) برنامه‌اي با تمركز بر مشاغل سنتي شهر اصفهان برگزار مي‌شود.

مسئول كميته فرهنگي و تفريحي ستاد اجرايي خدمات سفر شهر اصفهان با بيان اينكه در ميدان امام (ره) همچون سال گذشته بازي چوگان برگزار مي‌شود، ادامه داد: برخي برنامه‌هاي فرهنگي در ستادهاي هدايت مسافران در چهار نقطه شمال، جنوب، شرق و غرب شهر اصفهان اجرا خواهد شد.

وي ادامه داد: در ايام نوروز همه روزه در صفه، ناژوان و مجموعه باغ غدير برنامه‌هاي مختلف سرگرمي و جنگ‌هاي شادي برگزار مي‌شود، همچنين بيش از 150 تئاتر خياباني در سطح شهر با محتواهاي مختلف فرهنگي به نمايش گذاشته مي‌شود.

رشيدي با اشاره به برنامه‌هاي باغ فدك اصفهان در ايام نوروز افزود: ويژه برنامه تحويل سال، استقبال از مسافران نوروزي، جنگ شادي و برنامه‌هاي ميداني از جمله برنامه‌هاي پيش‌بيني شده براي مسافران نوروزي در باغ فدك است.

وي خاطرنشان كرد: موزه‌ها و بناهاي تاريخي در اختيار شهرداري همچون موزه گرمابه علي قلي آقا، عصارخانه شاهي و موزه هنرهاي معاصر در نوروز خدمات خوبي را به شهروندان و گردشگران ارائه خواهند كرد.

مسئول كميته فرهنگي و تفريحي ستاد اجرايي خدمات سفر شهر اصفهان افزود: امسال تورهاي گردشگري براي تسهيل در امر گردشگري، كمك به كاهش معضل ترافيك و راهنمايي گردشگران در نظر گرفته شده است كه در تمام ستادهاي اسكان، هدايت و مراكز پر تردد شهري كانترهايي پيش بيني شده و ثبت نام انجام مي‌شود.

وي با اشاره به برنامه‌هاي در نظر گرفته شده در مجموعه تاريخي و مذهبي تخت فولاد اظهاركرد: در مجموعه تخت فولاد به عنوان يكي از بقاع متبركه ويژه برنامه‌هايي همچون «نمايشگاه گنجينه»، «ايستگاه تخت فولاد» اجرا خواهد شد.

رشيدي با بيان اينكه سه نمايش طنز با عنوان «يك حبه نبات»، «مجردها»، «پنجه طلا» براي ايام نوروز در نظر گرفته شده كه از 26 اسفندماه سال جاري تا 15 فروردين 98 اجرا خواهد شد، گفت: نمايش‌هاي «پنجه طلا» و «يك حبه نبات» در مجموعه فرشچيان و نمايش «مجردها» در حوزه هنري اجرا مي‌شود.

 

تعداد بازدیدکنندگان امروز 19 تعداد کل بازدیدکنندگان درگاه تا امروز 227239 تعداد کاربران بر خط 6 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری اصفهان می باشد.