سال94منطقه 10 شهرداری
English\العربیهنقشه سایتنقشه سایتعضویت و ورود اعضاورود اعضاصفحه اصلیصفحه اصلی
1396/10/18 در نخستين جلسه هم انديشي سرمايه‌گذاران و مديران شهري: مشكلات ساخت و ساز فرا شهرداري است / اجراي 40 پروژه مشاركتي در منطقه 10
در نخستين جلسه هم انديشي سرمايه‌گذاران و مديران شهري: مشكلات ساخت و ساز فرا شهرداري است / اجراي 40 پروژه مشاركتي در منطقه 10

به گزارش روابط عمومي منطقه 10 شهرداري اصفهان مهندس  امامي اظهار كرد:

مدير منطقه 10 شهرداري اصفهان در اين جلسه گفت: منطقه 10 داراي پتانسيل و استعدادهاي بالقوه اي است كه مي‌توان پروژه هاي بزرگي را در اين منطقه با مشاركت سرمايه گذاران به اجرا درآورد.

عبدالرسول امامي با بيان اينكه 40 پروژه مشاركتي كوچك و بزرگ در منطقه 10 با اعتبار 450 ميليارد تومان در حال اجراست، اظهاراميدواري كرد: با حضور و مشاركت سرمايه گذاران گام بهتري در جهت رشد و توسعه منطقه برداشته شود.

وي تاكيدكرد: لازم است از سرمايه‌گذاري در بخش آپارتمان‌سازي به سمت طرح‌ها و پروژه‌هاي درماني، ورزشي و رفاهي حركت كنيم.

مدير منطقه 10 شهرداري اصفهان اضافه كرد: بيشترين بافت فرسوده شهر در منطقه 10 وجود دارد كه اميد است با كمك انبوه سازان و سرمايه گذاران اين وضعيت به حداقل ممكن برسد.

مشاركت و توسعه بايد به يكديگر متصل باشند

سيد جمال الدين صمصام شريعت در نخستين جلسه كميسيون هم انديشي سرمايه گذاران توسعه شهرسازي و مديران شهري در منطقه 10 اظهاركرد: طبق آمار، صدور پروانه‌ ساختماني نسبت به مدت مشابه سال گذشته در منطقه 10 افزايش يافته به طوري كه در بين مناطق 15 گانه بيشترين پروانه ساخت و ساز از لحاظ متراژ و تعداد در منطقه 10 صادر شده است.

وي افزود: ابتكار عمل شهرداري منطقه 10 در جذب سرمايه گذاران، تشويق انبوه سازان و تكريم ارباب رجوع قابل تحسين است.

معاون شهرسازي و معماري شهردار با بيان اينكه مشكلات و مسائل فرا روي ساخت و ساز و انبوه سازان فرا شهرداري است، تصريح كرد: نظام مهندسي، بيمه تامين اجتماعي و ماليات بر عملكرد دست اندركاران ساخت و ساز از مشكلاتي است كه پيش روي ساخت و ساز قرار دارد كه منجر شده علاقمندي براي سرمايه گذاري در اين بخش در سطح ملي كاهش يابد.

صمصام شريعت ادامه داد: كاهش صدور پروانه ساختماني در كلان شهرها، نظام عرضه و تقاضا را بهم ريخته است، بنابراين بايد با ايجاد بسترهاي لازم در مناطق شهري و تشويق سرمايه گذاران، به سمت رونق بخشي ساخت و ساز حركت كنيم.

وي با بيان اينكه معاونت شهرسازي و معماري از ارائه پيشنهادات و نظرات انبوه سازان براي رفع موانع صدور پروانه استقبال مي‌كند، افزود: انجمن انبوه سازان مي‌توانند با تشكيل دفتري نظارت در اين حوزه را برعهده بگيرند.

معاون شهرسازي و معماري شهردار ادامه داد: رونق در بخش ساخت و ساز علاوه بر جذب سرمايه گذار و خدمت رساني بهتر به شهروندان در ايجاد اشتغال تاثير بسزايي دارد.

 وي اضافه كرد: در حال حاضر شهرداري همكاري ويژه‌اي با استانداري و دبيركميسيون ماده پنج براي واقعي كردن تراكم و ارتفاع بدون هيچ تبعه منفي دارد

مديرعامل سازمان سرمايه‌گذاري و مشاركت‌هاي مردمي شهرداري اصفهان در اين جلسه گفت: مديريت شهري به دنبال ايجاد مديريت واحد در حوزه سرمايه‌گذاري است.

شهرام رئيسي با بيان اينكه مشاركت و توسعه بايد به يكديگر متصل باشند، افزود: لازم است مشاركت توام با سود به نفع سرمايه گذار باشد، در واقع شرايط بازي بُرد- بُرد براي سرمايه گذار و شهرداري به عنوان نماينده شهروندان فراهم شود.

وي با اشاره به ديگر راهكارهاي جذب سرمايه گذار گفت: نتيجه سرمايه گذاري‌هاي گذشته بايد به سرمايه گذاران نشان داده شود، زيرا اين مهم مي‌تواند باعث ترغيب و تشويق سرمايه گذاران داخلي و خارجي شود.

بافت هاي فرسوده با همت و عزم ملي احيا شود

دبير انجمن انبوه‌سازان اصفهان با بيان اين مطلب كه برگزاري اين گونه جلسات باعث دلگرمي و علاقمندي انبوه سازان مي شود، گفت: اين جلسات نشانگر اين است كه مديريت شهري، انبوه سازان را سرمايه گذاران شهر و به عنوان شريك فعاليت‌هاي شهرسازي مي‌داند.

احمد تولا با بيان اينكه شهرداري منطقه 10 از دوره‌هاي گذشته در زمينه سرمايه گذاري فعال بوده و شرايط مناسبي را براي سرمايه گذاران فراهم كرده است، تصريح كرد: با توجه به وسعت و شرايط خاص منطقه 10 قابليت بالايي در سرمايه گذاري دارد.

وي با بيان اينكه بايد بافت‌هاي فرسوده با همت و عزم ملي احيا شود، اظهاراميدواري كرد: با همكاري مجموعه شهرداري و سرمايه گذاران بافت‌هاي فرسوده متحول شود و به شهر زيبا دست يابيم.

وي با بيان اينكه با احياء بافت‌هاي فرسوده شاهد ايجاد اشتغال و وضعيت مناسب در بازار مسكن خواهيم بود، گفت: براي احياء بافت فرسوده بايد پلاك‌ها تجميع شود، خدمات در محله‌ها توسعه يابد و سطح اشغال در معابر كوچك شود.

گفتني است؛ با توجه به تاكيد شهردار اصفهان در زمينه تشكيل كميسيون هم انديشي سرمايه گذاران توسعه شهرسازي و مديران شهري نخستين جلسه اين كميسيون با همت شهرداري منطقه 10 برگزار شد.

.