سال94منطقه 10 شهرداری
English\العربیهنقشه سایتنقشه سایتعضویت و ورود اعضاورود اعضاصفحه اصلیصفحه اصلی
1396/10/27 اولين مركز رشد،آموزش و توتنمدسازي زنان سرپرست خانوار افتتاح گرديد
اولين مركز رشد،آموزش و توتنمدسازي زنان سرپرست خانوار افتتاح گرديد

به گزارش روابط عمومي منطقه 10 شهرداري اصفهان مهندس  امامي اظهار كرد:


مركز رشد، آموزش و توانمندسازي زنان سرپرست خانوار مرآت با مشاركت معاونت فرهنگي اجتماعي منطقه 10 و موسسه خيريه صديقين با حضور شهردار اصفهان و تني چند از اعضاي شوراي شهر اصفهان آغاز به كار كرد.

عبدالرسول امامي در آيين افتتاحيه اين مركز اظهار داشت: يكي از معضلات اجتماعي براي بانوان سرپرست خانوار ما اين است كه در جامعه يكسري از مشكلات آنها را تهديد مي كند. در صورتيكه زن سرپرست خانوار نتواند گليم خود را آب بيرون بكشد و حداقل ها را براي زندگي خود تهيه كند دچار يكسري از مشكلات مي شود.

وي با بيان اينكه اين مركز براي نخستين بار در منطقه 10 شهرداري راه اندازي شده است، تصريح كرد: مركز رشد، آموزش و توانمندسازي زنان سرپرست خانوار مرآت با همكاري و مشاركت موسسه خيريه صديقين راه اندازي شده است كه كاري بسيار ارزشمند است.

مدير منطقه 10 شهرداري اصفهان افزود: با توجه به زمان كمي كه از راه اندازي اين مركز مي گذرد استقبال بسيار خوبي از آن به عمل آمده و اميدواريم اين كار را بتوانيم در قالب كار فرهنگي در مناطق ديگر انجام داده تا با انجام چنين اقداماتي معضلات  و آسيب هاي اجتماعي كاهش يابد.

وي با بيان اينكه اين اقدام در راستاي اقتصاد مقاومتي مورد نظر مقام معظم رهبري است، اضافه كرد: بانوان پس از آموزش هاي لازم مي توانند محصولات خود را با همكاري مركز به فروش برسانند كه اين موضوع باعث مي شود چرخ اقتصاد اين خانواده ها به خوبي به گردش دربيايد.

امامي گفت: با توجه به اينكه مكان مركز رشد مرآت در منطقه 10 قرار دارد تنها بانوان اين منطقه و افرادي كه نزديك به محل هستند با توجه به محدوديت هاي موجود پذيرش مي شوند.

وي با اشاره به رشته هاي موجود در مركز افزود: صنايع دستي، آشپزي، بافتني ها و مشاغل خانگي از جمله مشاغلي است كه در  مركز رشد مرآت آموزش داده مي شود.