سال 94منطقه 2 شهرداری
English\العربیهنقشه سایتعضویت و ورود اعضاloginصفحه اصلی
خلاصه خبر
به بهانه فينال ليگ قهرمانان اروپا، برنامه "اصفهان به وقت فوتبال" در فرهنگسراي اسوه برگزار شد.
جلسه مشترك شهردار،شوراي شهر و معاونين شهرداري اصفهان در منطقه 2

به بهانه فينال ليگ قهرمانان اروپا، برنامه "اصفهان به وقت فوتبال" در فرهنگسراي اسوه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايمنا،" فوتبال به وقت اصفهان" نام سلسله ويژه برنامه هايي است كه براي ايجاد فصلي نو در عرصه فعاليت هاي فرهنگي ورزشي شهر به همت معاونت فرهنگي شهرداري منطقه دو اصفهان برگزار كه مي شود. اين ويژه برنامه براي نخستين بار به بهانه مسابقه فينال ليگ قهرمانان اروپا با حضور برخي از پيشكسوتان، فوتباليست هاي و مردم علاقمند برگزار شد.

محمد كيهاني، مديرمنطقه 2 شهرداري اصفهان در گفتگو با خبرنگار ايمنا در خصوص دلايل افتتاح اين ويژه برنامه گفت: منطقه 2 شهرداري اصفهان يكي از مناطق كم برخوردار شهري است و به نسبت جمعيت جواني كه در اين منطقه حضور دارند امكانات رفاهي، تفريحي و ورزشي كمي در آن قرار دارد.

وي افزود: پس از اين كه به اين منطقه آمدم با آسيب شناسي انجام شده تصميم گرفتيم محيطي را ايجاد كنيم تا با توجه به شرايط مالي ضعيفي كه در اين منطقه وجود دارد فضاي شور و نشاط و تفريح را گسترش دهيم. با آقاي رمضاني كه قبلا مدير رسانه اي تيم فوتبال سپاهان بودند بيش از يك دهه سابقه فعاليت در حوزه ورزش را داشته اند جلساتي برگزار و تصميم گرفتيم با امكاناتي كه در سطح منطقه داريم و با توجه به سطح توان موجود درست ترين راه را انتخاب كنيم.

مدير منطقه 2 شهرداري اصفهان خاطر نشان كرد: اولين اقدامي كه براي ورزش اين منطقه انجام داده بوديم، برگزاري مسابقات فوتسال جام 22 بهمن در سال گذشته بود كه استقبال خوبي از آن صورت گرفت و متوجه شديم از بين ورزش ها، فوتبال يكي از رشته هاي پرطرفدار در اين منطقه است. با توجه اينكه تمرينات دو تيم فوتبال سپاهان و ذوب آهن در محدوده منطقه 2 شهرداري اصفهان برگزار مي شود اكثر هواداران اين دو تيم در همين منطقه زندگي مي كنند و از همين رو خواستيم زمينه اي فراهم شود تا هواداران فوتبال بتوانند با همان شور و نشاط داخل ورزشگاه در داخل منطقه مسابقه فوتبال را ببينند.

كيهاني ادامه داد: با جمع بندي هاي انجام شده تصميم گرفتيم مسابقه فينال ليگ قهرمانان اروپا به عنوان مسابقه افتتاحيه ويژه برنامه اصفهان به وقت فوتبال در نظر گرفته شود، به همين منظور در فرهنگسراي اسوه كه گنجايش نزديك به 300 نفر را دارد اين مراسم را برگزار كرديم و براي اين كه سطح كيفي و جذابيت برنامه بيشتر شود مهماناني از جمله رسول كربكندي و ناصر نويدنيا دروازه بان هاي پيشكسوت ذوب آهن و سپاهان، سپهر محمدي( گلر تيم ملي فوتسال) ، محمد باقر صادقي( گلر تيم فوتبال ذوب آهن) ، فرهاد بهادراني( بازيكن سابق سپاهان و از مربيان آكادمي اين باشگاه) و هادي ريش اصفهاني( گلر جوان اصفهاني) را دعوت كرديم تا در كنار مشتاقان فوتبال در منطقه 2 اين فينال را ببينند.

وي با اشاره به استقبال خوب از اين برنامه تصريح كرد: از ساعتي قبل از شروع مسابقه جوان ها به محل برگزاري برنامه آمدند و پيش از آغاز مسابقه در صحبت ها و نظرات كارشناسان شركت مي كردند. به هنگام شروع مسابقه، فضايي شبيه ورزشگاه درست شد كه  براي ما تعجب برانگيز بود، با توجه به اينكه تبليغات وسيعي نكرديم ظرفيت فرهنگسرا كامل پر شد و شعارها دقيقاً مانند جو ورزشگاه سر داده مي شد. ديدن فوتبال در بين جمعيت حدوداً 300 نفري و با ويدئو پروژكتور تجربه جديدي بود كه اتفاق افتاد.

مدير منطقه 2 شهرداري اصفهان اضافه كرد: برنامه "اصفهان به وقت فوتبال" روح جديد ورزش است و قطعاً ما از اين برنامه درس گرفتيم تا نقاط ضعف خود را رفع كنيم. فصل نويني در برنامه هاي ما بود با ادامه اين برنامه مي توانيم تاثيرگذارتر باشيمريا، ضمن اينكه شهرداري مي تواند با برنامه ريزي دقيق و كارشناسي شده ضمينه اي فراهم كند تا خانواده ها در كمال آرامش، متانت و ادب در كنار يكديگر از ديدن فوتبال لذت ببرند.

كيهاني اظهار داشت: دوستان در معاونت فرهنگي ورزشي شهرداري اصفهان از برگزاري اين برنامه استقبال كردند و در حال برنامه ريزي براي برگزاري اين برنامه در نقاط مختلف شهر هستند. اما ميخواستيم براي اولين بار در منطقه 2 شهرداري اصفهان اين اتفاق رقم بخورد و از اين بعه بعد سعي داريم تجربه و داشته هاي تيم برگزاري را در اختيار مناطق ديگر قرار دهيم تا بتوانند بصورت فراگيرتر در ساير نقاط شهر و يا حتي كشور اين رويداد را رقم بزنند.

كيهاني با اشاره به اينكه قبل از اين برنامه اقدامات ديگري هم در منطقه 2 شهرداري اصفهان صورت گرفته بود اظهار كرد: براي اولين بار طرح سه شنبه هاي بدون خودرو كه مختص به خيابان چهارباغ بود در منطقه 2 شهرداري اصفهان برگزار شد تا به منظور ترويج فرهنگ استفاده از دوچرخه در دل محلات گام برداشته باشيم.

1397/03/10