سال 94منطقه 2 شهرداری
English\العربیهنقشه سایتعضویت و ورود اعضاloginصفحه اصلی
خلاصه خبر
ماندگاري خط كشي معابر شهر تضمين مي شود
خط كشي

مدير هماهنگي و نظارت بر معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري اصفهان از اختصاص پنج ميليارد تومان اعتبار براي خط كشي خيابان هاي شهر خبر داد و گفت: از سال گذشته سياست اجرا و نگهداري خطوط عابر پياده به اجرا درآمد و پيمانكار موظف شد ماندگاري و رويت پذيري خط كشي ها را در طول سال تضمين و تامين كند.

به گزارش ايمنا و به نقل از روابط عمومي معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري اصفهان، محمدتقي يزديان اظهار كرد: از آنجا كه درخشندگي خطوط معابر، استفاده از رنگ هاي با استاندارد روز و قابل رويت بودن از ويژگي هاي مهم خط كشي هاي خيابان هاي سطح شهر است در سال جاري پنج ميليارد تومان بودجه در خصوص خط كشي سرعت گاه ها، خيابان هاي شهر در نظر گرفته شده است.

مدير هماهنگي و نظارت معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري اصفهان با بيان اينكه توجه به خطوط راهنمايي و رانندگي باعث كاهش حجم ترافيك، رعايت حقوق رانندگان و عابران پياده و نيز رانندگي اصولي مي شود، تصريح كرد: خط كشي طولي خيابان ها و بزرگراه ها، خط كشي گذرگاه هاي عابر پياده و نيز خط كشي سرعت گاه ها به موازات هم پيش مي رود، زيرا هر كدام به نوبه خود از اهميت خاصي برخوردار است.

وي خاطرنشان كرد: از سال گذشته خط كشي بزرگراه ها و پس از آن خط كشي مسير عابر پياده از موارد مهم و شرياني به ويژه در مناطق گردشگري و پرتردد شهر به حساب مي آيد كه البته بر اساس بودجه مناطق و تعيين معابر مهم 15 منطقه شهر اصفهان، اولويت بندي انجام مي شود.

يزديان يادآور شد: وضعيت آب و هوا، وجود گرد و غبار، اصطكاك لاستيك خودروها با سطح خيابان و نيز جنس سنگدانه هاي آسفالت، عواملي است كه باعث كم رنگ شدن و يا محو شدن كامل خط كشي هاي معابر در فصول گرم سال مي شود، به گونه اي كه خطوط عليرغم ماندگاري، دچار تيرگي و جرم پذيري مي شود، بنابراين مردم تصور مي كنند كه خطوط پاك شده است، اما پس از هر بارندگي شاهد نمايان شدن خطوط هستيم.

وي گفت: تا يك سال پيش خط كشي معابر به صورت سالانه صورت مي گرفت، اما از سال گذشته تاكنون، سياست اجرا و نگهداري خطوط در طول سال به اجرا درآمد و بر اين اساس پيمانكار موظف شد ماندگاري و رويت پذيري خط كشي ها را در طول سال تضمين و تامين كند.

مدير هماهنگي و نظارت معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري اصفهان گفت: با افزايش بودجه خط كشي در سال هاي آتي مي توان معابر بيشتري را در برنامه نگهداري خطوط قرار داد و اين مسئله قطعا نظم بخشي ترافيكي، ارتقا ضريب ايمني تردد و كاهش تصادفات را در پي خواهد داشت.

1397/03/27