سال 94منطقه 2 شهرداری
English\العربیهنقشه سایتعضویت و ورود اعضاloginصفحه اصلی
خلاصه خبر
شماره تلفن برچسب‌هاي تبليغاتي قطع مي‌شود
برچسب تبليغاتي

مديركل پيشگيري و رفع تخلفات شهري شهرداري اصفهان گفت: بر اساس قانون شهرداري مكلف است تا با متخلفاني كه اقدام به نصب برچسب‌هاي تبليغاتي بر روي در و ديوار منازل مي‌كنند، برخورد قانوني كند.

حسن محمد حسيني در گفت و گو با خبرنگار ايمنا اظهار كرد: متاسفانه برخي از مشاغل خاص با نصب برچسب‌هاي تبليغاتي بر روي در، ديوار و آيفن منازل به شهروندان خسارت وارد مي‌كنند.

وي افزود: بر اساس ماده 92 قانون شهرداري‌ها تبليغات روي معابر شهر به جز در اماكني كه شهرداري آن‌ها را مجاز شناخته ممنوع است و متخلفان تعدي‌كننده به حقوق عمومي و قانون محسوب مي‌شوند.

مديركل پيشگيري و رفع تخلفات شهري شهرداري اصفهان ادامه داد: شهرداري بر اساس وظايف قانوني خود ابتدا به متخلفان اخطار مي‌دهد و سپس در صورت اصرار به تخلف، طرح شكايت با مستندات لازم تهيه و به دستگاه قضايي ارجاع داده مي‌شود.

محمد حسيني اضافه كرد: پس از بررسي در دستگاه قضايي دستور قطع تلفن همراه مندرج در برچسب‌هاي تبليغاتي صادر مي‌شود.

وي خاطرنشان كرد: صنف متخلف بايد نسبت به پاكسازي برچسب‌هاي تبليغاتي اقدام و خسارت وارده به منازل را جبران كند در اين صورت نسبت به وصل تلفن همراه صنف مربوطه با هماهنگي دستگاه قضايي اقدام مي شود.

مديركل پيشگيري و رفع تخلفات شهري شهرداري اصفهان گفت: شهروندان مي‌توانند شكايت خود در اين زمينه را از طريق 137 مطرح تا نيروهاي خدمات شهري مناطق نسبت به تهيه مستندات و گزارش اقدام كنند.

محمدحسيني اضافه كرد: البته اگر از طريق نصب برچسب‌هاي تبليغاتي خسارت به اموال شهروندان وارد شود، آنها مي‌تواند از شخص شكايت كنند تا شهرداري از طريق ماده 92 ورود و موضوع را پيگيري كند.

 وي تاكيد كرد: در قانون براي نصب برچسب‌هاي تبليغاتي جريمه در نظر گرفته شده است، اما شهرداري به دنبال دريافت جريمه نيست و در نظر دارد با قطع تلفن همراه، فرد متخلف را مجبور كند تا شهر را از برچسب‌ها پاكسازي كند.

مديركل پيشگيري و رفع تخلفات شهري شهرداري اصفهان اظهار كرد: تاكنون 36 خط تلفن همراه به دليل اصرار بر تخلف و نصب برچسب‌هاي تبليغاتي قطع شده است و اعمال قانون180 خط تلفن همراه ديگر براي اعمال فرآيند قانوني نيز در دست اقدام است.

1397/03/31