سال 94منطقه 2 شهرداری
English\العربیهنقشه سایتعضویت و ورود اعضاloginصفحه اصلی
خلاصه خبر
شعرباف خبر داد: افتتاح رسمي خط يك قطار شهري اصفهان با حضور معاون اول رييس جمهور
مترو شهردار

مشاور عالي شهردار اصفهان گفت: آيين افتتاح رسمي خط يك قطارشهري اصفهان تيرماه سال جاري با حضور معاون اول رييس جمهور برگزار خواهد شد.

جواد شعرباف در گفت و گو با خبرنگار ايمنا اظهاركرد: خط يك مترو اصفهان از ايستگاه قدس تا ايستگاه دفاع مقدس به طول 21 كيلومتر با 20 ايستگاه به بهره‌برداري رسيده و روزانه 30 هزار نفر مسافر را جابه جا مي‌كند.

وي با بيان اينكه تاكنون براي خط يك قطار شهري اصفهان حدود دو هزار و 300 ميليارد تومان اعتبار هزينه شده است، افزود: براي تكميل اين خط700 ميليارد تومان اعتبار ديگر نياز است تا خط يك مترو با سه هزار ميليارد تومان اعتبار به صورت كامل تكميل شود.

راه اندازي كامل خط يك مترو از قدس تا صفه 

مشاور عالي شهردار اصفهان تصريح كرد: خط يك قطار شهري اصفهان تا اسفندماه 96 به ايستگاه دفاع مقدس(صفه) رسيد، اما تنها تونل غربي حدفاصل آزادي تا صفه تكميل شده بود، اما طي سه ماه گذشته با اقدامات صورت گرفته تونل شرقي آن حدفاصل ميدان آزادي تا صفه نيز تكميل شده و در آستانه بهره‌برداري است.

وي ادامه داد: تا پيش از اين مسافران مترو در ميدان آزادي تغيير قطار مي‌دادند كه با اين اتفاق قرار است قطار به صورت يكسره از شهرك قدس تا صفه تردد كنند.

شعرباف با اشاره به اقدامات انجام شده در ايستگاه ميدان امام حسين(ع)، گفت: ايستگاه ميدان امام حسين(ع) سه ورودي در شمال شرقي، جنوب شرقي و سمت غرب دارد كه تاكنون ورودي شمال شرقي آن به روي شهروندان باز شده است.

وي در خصوص ايستگاه ميدان انقلاب نيز اظهاركرد: ايستگاه انقلاب دو ورودي غربي و شرقي دارد كه ايستگاه غربي سمت ابتداي خيابان عباس‌آباد وارد مدار شده است.

مشاور عالي شهردار اصفهان اظهاركرد: آيين افتتاح رسمي خط يك قطارشهري اصفهان تيرماه سال‌جاري با حضور معاون اول رييس جمهور برگزار خواهد شد.

كاهش سرفاصله حركت قطارها به 10 دقيقه تا مهرماه

وي با بيان اينكه سرفاصله زماني سرويس‌دهي قطارشهري  15 دقيقه است كه تا مهرماه به 10 دقيقه كاهش مي‌يابد، خاطرنشان كرد: درصدد هستيم با برنامه‌ريزي صورت گرفته در آينده نزديك طول زمان سرويس‌دهي خط يك قطار شهري را افزايش دهيم.

شعرباف افزود: در حال حاضر خط يك قطارشهري اصفهان از ايستگاه قدس تا آزادي از ساعت 6 و 30 دقيقه صبح تا 21 به مسافران سرويس‌دهي مي‌كند، با تكميل تونل شرقي حدفاصل ميدان آزادي تا صفه نيز سرويس‌دهي در اين مسير از ساعت 6 و 30 دقيقه صبح تا 21 شب انجام مي‌شود و پس از آن تا ساعت 22 افزايش خواهد يافت.

1397/04/03