سال 94منطقه 5 شهرداری
English\العربیهنقشه سایتنقشه سایتعضویت و ورود اعضاورود اعضاصفحه اصلیصفحه اصلی
1396/03/10 ايجاد شبكه هاي شاهراهي از مهمترين برنامه هاي آينده منطقه 5 است
ايجاد شبكه هاي شاهراهي از مهمترين برنامه هاي آينده منطقه 5 است
شهردار اصفهان با اشاره به اينكه در آينده بيشتر پروژه هاي منطقه 5 حول ايجاد شبكه هاي شاهراهي است گفت: در نظر داريم طي جلساتي شبكه هاي اصلي شهر را با ارتش توافق كنيم و دسترسي مناطق 5 و 13 را به سپاهان شهر ايجاد كنيم.
مهدي جمالي نژاد در مراسم افتتاح پروژه هاي منطقه 5 شهرداري گفت: امروز در قالب ايستگاه پنجاه و نهم هر هفته چند افتتاح، پروژه هاي منطقه 5 به صورت رسمي به بهره برداري رسيد.

وي با اشاره به افتتاح سومين پاركينگ هوشمند شهر اصفهان افزود: پاركينگ محتشم كاشاني با زيربناي 8 هزار و 690متر در 7 طبقه احداث شده و ظرفيت پارك 260 خودرو را دارد.

شهردار اصفهان به هزينه هاي اجرايي اين طرح اشاره كرد و ادامه داد: براي آزادسازي اين طرح 32 ميليارد تومان، براي اجرا 6 ميليارد و 500 ميليون تومان و براي تجهيز و هوشمند سازي پروژه يك ميليارد تومان هزينه شده است.

جمالي نژاد تاكيد كرد: بعد از پاركينگ هاي بزرگمهر و آيت الله خراساني، پاركينگ محتشم كاشاني سومين پاركينگ هوشمند شهر اصفهان است كه البته به ايستگاه دوچرخه نيز مجهز است.

وي در ادامه به احداث مجموعه تجاري و اداري بلوار كشاورز اشاره كرد و گفت: اين پروژه نيز در 8 طبقه با هزينه اي در حدود 6 ميليارد تومان احداث شده است.

شهردار اصفهان همچنين به احداث خيابان 11 محرم اشاره كرد و گفت: خيابان 11 محرم خيابان محتشم كاشاني را به محله حسين آباد متصل مي كند.

جمالي نژاد ادامه داد: محله حسين آباد بافت متراكم و ترافيك فشرده اي دارد كه نياز است عمليات عمراني خاصي در اين محدوده انجام شود تا محله متحول شود.

وي اضافه كرد: پياده روسازي خيابان هاي رودكي، وحيد، ملت و بوستان ملت و همچنين ساماندهي گذرهاي منطقه همچون گذرهاي بهار، كاويان، سنگ تراشها، كليساي وانك و پاچنار از ديگر طرح هاي آماده افتتاح اين منطقه بود.

 شهردار اصفهان با اشاره به اينكه پروژه هاي امروز منطقه 5 با اعتبار 43 ميليارد تومان به بهره برداري رسيد، تاكيدكرد: افتتاح 40 ميليارد تومان پروژه به صورت هفتگي كار ساده اي نيست چرا كه هنوز ركود ساخت و ساز برطرف نشده است اما با اين حال هيچ مانعي باعث توقف پروژه هاي عمراني در شهر اصفهان نمي شود.

جمالي نژاد در بخش ديگر سخنان خود به ساماندهي مشاغل شهري اشاره كرد و گفت: شايد بعد از انقلاب ساماندهي مشاغل شهري با اين حجم و سرعت كار نشده بود اما اكنون طي دو سال اخير ساماندهي مشاغلي همچون گل و گياه، خشكبار، موتورسيكلت، مبلمان در دستور كار قرار دارد.

وي با اشاره به اينكه مجموعه بازار گل و گياه و خشكبار اصفهان اكنون در دست اجراست، گفت: احداث بازار فروش موتورسيكلت و دوچرخه و مبلمان نيز به زودي كلنگ زني مي شود.

شهردار اصفهان با اشاره به فعاليت مشاغل تجهيزات خودرويي در خيابان حكيم نظامي گفت: ساماندهي اين مشاغل نيز مي تواند جز برنامه هاي آتي شهرداري باشد.

جمالي نژاد اظهاركرد: در آينده بيشتر پروژه هاي منطقه 5 حول ايجاد شبكه هاي شاهراهي است.

وي با اشاره به احداث مجموعه گل نرگس گفت: نقشه نهايي مجموعه گل نرگس تأييد و از تهران به مسكن شهرسازي ابلاغ شد و قرار است به زودي به شهرداري نيز ابلاغ شود اما توافقات آن را با ارتش شروع كرده ايم.

شهردار اصفهان در پايان به احداث ادامه خيابان توحيد اشاره كرد و افزود: براي احداث ادامه خيابان توحيد نيز با ارتش، دانشگاه اصفهان و دانشگاه علوم پزشكي در حال توافق هستيم.

جمالي نژاد تاكيد كرد: در نظر داريم طي جلساتي شبكه هاي اصلي شهررا با ارتش توافق كنيم و دسترسي مناطق 5 و 13 را به سپاهان شهر ايجاد كنيم.