سال 94منطقه 5 شهرداری
English\العربیهنقشه سایتنقشه سایتعضویت و ورود اعضاورود اعضاصفحه اصلیصفحه اصلی
1396/03/11 رضايت از ساخت بازار موبايل ، رهايي از ترافيك خيابان محتشم كاشاني
رضايت از ساخت بازار موبايل ، رهايي از ترافيك خيابان محتشم كاشاني
همياري و همراهي اهالي منطقه 5 شهرداري اصفهان باعث شد تا اين منطقه همچنان يكي از مناطق سرآمد و پيشگام عرصه مديريت شهري باشد.
قطار هر هفته،  چند افتتاح به ايستگاه پنجاه و نهم رسيد و با بهره برداري از پروژه هاي آن برگ زرين ديگري به افتخارات مديريت شهري اصفهان افزوده شد اما نشستن پاي سفره دل اهالي اين منطقه، گفته ها و ناگفته هاي بسياري را در دل خود داشت.

بيژن نادري در همسايگي پاركينگ هوشمند طبقاتي محتشم كاشاني سكونت دارد. با او كه برق اميد به هنگام افتتاح اين پاركينگ در چشمانش مي درخشيد هم كلام مي شوم. «حس من براي هيچ كس قابل تصور نيست چون قبل از بهره برداري از اين پاركينگ، برخي افراد ماشين هايشان را جلوي درب خانه ما پارك مي كردند به طوري كه نمي توانستيم به درستي عبور و مرور كنيم.»

اكرم بيگي يكي ديگر از اهالي مسن است كه با وليچر به محل افتتاح پروژه آمده است او مي گويد «تاجايي كه من به ياد دارم هميشه مشكل پارك ماشين در اين محدوده وجود داشته، براي همين وقتي شنيدم امروز يك پاركينگ هوشمند و طبقاتي در محله مان افتتاح مي شود خواستم با چشم خود آن را ببينم».

 محدوده پاركينگ محتشم كاشاني به دليل وجود مراكز تجاري و درماني زياد همواره مورد توجه شهروندان بوده و به جرات مي توان گفت يكي از نقاط پرتردد شهري است كه انتظار مي رود با احداث پاركينگ محتشم كاشاني بخشي از معضلات ترافيكي منطقه 5 شهرداري اصفهان برطرف شود.

اين پاركينگ در زميني به وسعت يك هزار و 265 مترمربع و زيربناي 8 هزار و 600 متر در 7 طبقه به بهره برداري رسيد لازم به ذكر است پاركينگ محتشم كاشاني  ظرفيت پارك 260 خودرو را دارد و به صورت هوشمند احداث شده و ايستگاه دوچرخه نيز در آن پيش بيني شده است.

مجتمع تجاري اداري ملل واقع در بلوار كشاورز مقصد ديگري از برنامه هر هفته چند افتتاح بود كه شور و حال عجيبي را بين اهالي آن مي توان به خوبي حس كرد. به گفته مديرمنطقه 5 شهرداري اصفهان اين مجموعه به منظور تامين معوض پروژه هاي عمراني در فضايي به وسعت 4 هزار مترمربع اجرا شده است. خانم وافي يكي از اولين كساني است كه مالك مغازه اي در اين مجتمع تجاري اداري شده است او كه با شاخه هاي گل از حاضران پذيرايي مي كند احداث چنين مجتمعي را براي اين محدوده لازم دانسته و مي گويد: «با توجه به پيشرفت لحظه به لحظه تكنولوژي واقعا يك بازار موبايل در اين بخش از شهر كه مملو از مغازه هاي تجاري است واجب بود.»

مقصد بعدي خيابان 11 محرم بود كه در بافت فرسوده قرار گرفته و با دسترسي محلي به خيابان حسين آباد، ضمن احياي بافت فرسوده به كاهش بار ترافيكي اين منطقه نيز كمك كنند.

محمد نصيري كه كسب و كارش بعد از اجراي اين طرح رونقي پيدا كرده مي گويد: «قبل از احداث اين خيابان  افراد زيادي به اين محله رفت و آمد نمي كردند علاوه بر آن اين خيابان باعث شد مغازه من به نزديك خيابان منتقل شده و مشتري بيشتري پيدا كنم.»

لازم به توضيح است خيابان 11 محرم بر اساس خط بدنه طرح تفصيلي مصوب ساخته و داراي 4هزار و 300 متر طول و عرض متغير 20 متر احداث شده است و17 ميليارد و 500 ميليون تومان براي آزادسازي و اجراي خيابان 11 محرم هزينه شده است.