درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان
سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی
جلوگيري از توليد بيش از يك ميليون كيسه پلاستيكي در اصفهان
جلوگيري از توليد بيش از يك ميليون كيسه پلاستيكي در اصفهان
فقط در بازارهاي روز كوثر
جلوگيري از توليد بيش از يك ميليون كيسه پلاستيكي در اصفهان
مديرعامل سازمان ميادين و ساماندهي مشاغل شهري شهرداري اصفهان گفت: جايگزيني كيسه‌هاي پارچه‌اي از توليد حدود 1 ميليون كيسه پلاستيكي در ماه در اصفهان جلوگيري مي‌كند.
اصغر كشاورز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار كرد: استفاده از كيسه‌هاي پارچه‌اي‌ در بازارهاي روز كوثر سازمان ميادين شهرداري اصفهان از تاريخ 15 شهريور ماه به صورت كامل با حذف كيسه‌هاي پلاستيكي در كليه بازارهاي صورت پذيرفت.

وي افزود: هدف مجموعه سازمان ميادين و ساماندهي مشاغل شهري و بهره‌برداران بازارهاي روز كوثر از عملي نمودن اين اقدام حمايت از محيط زيست و قدم برداشتن در جهت حمايت و حفاظت از حريم سلامت شهروندان و شهر بوده است.

مديرعامل سازمان ميادين و ساماندهي مشاغل شهري شهرداري اصفهان با اشاره به تحقيق انجام شده در خصوص نتايج جايگزيني كيسه‌هاي پارچه‌اي عنوان كرد: طبق بررسي صورت گرفته از تاريخ 15 شهريور ماه 95 تا 30 مهرماه در مدت 45 روز در حدود 573 هزار كيسه پارچه‌اي مورد استفاده قرار گرفته است.

كشاورز ادامه داد: اين در حالي است كه از تاريخ اول مرداد ماه لغايت پانزده شهريور ماه كه هنوز كيسه‌هاي پلاستيكي در بازارهاي روز كوثراستفاده مي‌شده است بيش از يك ميليون و 280 هزار قطعه كيسه پلاستيكي در ميان  تعداد مراجعه كننده مشابه  دوره قبل توزيع شده بود؛ به عبارت ديگر با يك حساب سر انگشتي جايگزيني كيسه‌هاي پارچه‌اي از توليد حدود يك ميليون كيسه پلاستيكي در ماه در اصفهان جلوگيري مي‌كند.

وي اضافه كرد: همچنين بررسي‌ها نشان مي‌دهد تعداد كيسه‌هاي مصرف شده از تاريخ 1 آبان تا 15 آذر به 334 هزار عدد رسيده است كه اين كاهش چشمگير نشان از عزم بالاي مردم اصفهان در جهت حركت به سوي شهري بدون پلاستيك دارد.

مديرعامل سازمان ميادين و ساماندهي مشاغل شهري شهرداري اصفهان خاطر نشان كرد: مقايسه صورت گرفته ميان دوره‌هاي اول و دوم توزيع كيسه‌هاي پارچه‌اي نشان مي‌دهد با توجه به تبليغات صورت گرفته و فرهنگ بالاي مردم اصفهان مبني بر همراه داشتن سبد كالا و كيسه‌هاي خريد هنگام مراجعه به بازار مورد توجه قرار گرفته است.

كشاورز در پايان ضمن انتقاد از عدم حمايت‌هاي سازمان و نهادهاي مرتبط از اين اقدام ارزشمند يادآور شد: حركت صورت گرفته در بازارهاي روز كوثر و استقبال شهروندان نشان از حمايت همه جانبه شهروندان دارد اما از طرفي ادامه و گسترش اين حركت حمايت همه جانبه مسؤولان استاني و كشوري را طلب مي‌كند.

تعداد بازدیدکنندگان امروز 1 تعداد کل بازدیدکنندگان درگاه تا امروز 136405 تعداد کاربران بر خط 3 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
آدرس:
اصفهان – کنار گذر اتوبان شهید صیاد شیرازی،حدفاصل چهار راه پیروزی و خیابان رکن الدوله، نبش کوچه 36(احسان)
تلفــن:  4-32683601 031 
نمابر:32683605  031     
شمـاره پیــامـک :   3000139090                     
پست الکترونیک :   mayadin@isfahan.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری اصفهان می باشد.