درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان
سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی
دوره آموزشي رايگان پخت غذاهاي سالم و سنتي
/img/NoImage.jpg

دوره آموزشي رايگان پخت غذاهاي سالم و سنتي

انتخاب بهترين، پرخاصيت ترين و سالم ترين مواد اوليه خوراكي مورد استفاده در تهيه انواع غذاها با اجراي صحيح روش هاي پخت آن ادغام شده تا هم خواص پرفايده مواد اوليه حفظ شود، هم طعم مورد نظر بدست آيد. در نتيجه معرفي مواد اوليه مفيد براي بدن، همراه با آموزش روش پخت آنها، بهترين راه جهت رسيدن به سلامت پايدار در خانواده مي باشد.

مدير عامل سازمان ميادين و ساماندهي مشاغل شهري شهرداري اصفهان در اين ارتباط اظهار داشت: در جامعه امروزي از عوامل اصلي به خطر انداختن سلامت انسانها، مصرف مواد غذايي ناسالم و رژيم غذايي نامناسب از يك سو و عدم تحرك كافي از سوي ديگر مي باشد.

وي افزود: چگونگي تغذيه در سلامت و تندرستي انسان به شيوه ايي موثر است كه اگر بر اساس اصول علمي و با در نظر گرفتن تمامي احتياجات بدن ما تنظيم شده باشد، سلامت انسان را تامين مي كند و اگر خلاف اين امر واقع شود باعث از بين رفتن قواي فعال جسمي و حتي روحي در هر انساني و تحت هر شرايطي مي شود.

اصغر كشاورز راد با تاكيد بر نقش مادران در سلامت خانواده و شكل گيري عادات غذايي صحيح گفت: با در نظر گرفتن اهميت دانش مادران و همسران در زمينه انتخاب مواد اوليه سالم و پخت صحيح غذاها، سازمان ميادين و ساماندهي مشاغل شهري شهرداري اصفهان اقدام به برگزاري كلاس هاي رايگان در همين زمينه كرده است.

وي تاكيد كرد: دانش تغذيه اي مادر، مي تواند نقش مهمي را در شكل گيري عادات غذايي صحيح و در نتيجه سلامت اعضاي خانواده داشته باشند. نقشي كه ممكن است از اهميت آن غافل باشيم. از همين رو در محل بازار گياهان داروئي سازمان اقدام به برگزاري دوره آموزشي پخت غذاهاي سالم و سنتي از تاريخ 14/10/95 نموده ايم.

كشاورز راد با اشاره به اهداف برگزاري اين دوره آموزشي گفت: آموزش و معرفي غذاهاي سالم و سنتي،احياي دوباره غذاهاي سنتي و بومي،جلوگيري از مصرف فست فود و غذاي آماده، ترويج و تفهيم نقش تغذيه سالم در سلامت خانواده و جامعه، اشاعه فرهنگ پخت غذاهاي سالم و مفيد با استفاده از مواد اوليه سالم وتشويق بانوان خانه دار و شاغل به پخت غذا سالم از اهداف اصلي برگزاري اين دوره آموزشي مي باشد.

وي افزود: در پايان اين دوره آموزشي كه همزمان با سيزدهمين جشنواره گياهان دارويي و محصولات غذايي سالم (4 تا 8 بهمن) برگزار مي گردد مسابقه پخت غذاهاي سالم و سنتي به همراه اهداي جوايز نفيس به نفرات برتر، برگزار خواهد شد.

گفتني است: اين دوره آموزشي در روز هاي سه شنبه از ساعت 9 الي 11 و جمعه از ساعت 10 الي 12 در محل بازارگياهان داروئي واقع در ميدان لاله، خيابان پروين، جنب آتش نشاني برگزار مي گردد و علاقمندان مي توانند جهت ثبت نام و اطلاع از جزئيات مربوط به كلاس و مسابقه با شماره تلفن 35604144- 031 تماس حاصل نمايند.

تعداد بازدیدکنندگان امروز 1 تعداد کل بازدیدکنندگان درگاه تا امروز 136405 تعداد کاربران بر خط 6 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
آدرس:
اصفهان – کنار گذر اتوبان شهید صیاد شیرازی،حدفاصل چهار راه پیروزی و خیابان رکن الدوله، نبش کوچه 36(احسان)
تلفــن:  4-32683601 031 
نمابر:32683605  031     
شمـاره پیــامـک :   3000139090                     
پست الکترونیک :   mayadin@isfahan.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری اصفهان می باشد.