درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان
سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی
برگزاري پانزدهمين جشنواره گياهان داروئي و محصولات غذايي سالم در اصفهان
برگزاري پانزدهمين جشنواره گياهان داروئي و محصولات غذايي سالم در اصفهان

برگزاري پانزدهمين جشنواره گياهان داروئي و محصولات غذايي سالم در اصفهان 


بازار گياهان دارويي شهرداري  اصفهان در سال 1388 براي اولين بار در كشور با جمع آوري و استقرار فعالترين شركتها در زمينه هاي كشت و توليد ،فرآوري و تبديل و بازرگاني كه تشكيل دهنده يك چرخه كامل در امر بورس مبادلات عمده گياهان دارويي و محصولات عذايي سالم مي باشد رسما افتتاح و به بهره برداري رسيد.

اين مجموعه با حضور 31 شركت و با هدف ساماندهي مبادلات عمده درون كشوري و ايجاد ارتباط فعال با كشور هاي خارجي و صادرات عمده شروع به فعاليت نمود.

بازار گياهان دارويي اصفهان در سه بخش كشت و توليد ، فرآوري و تبديل و همچنين تجارت و بازرگاني فعال است، در اين بازار همواره تلاش شده است محصولات عمده اي كه مردم نياز دارند با قيمتي مناسب و كيفيتي برتر در اختيار آنها قرار گيرد. حضور نمايندگان هفت استان كه از توليد كنندگان محصولات گياهي مي باشند از ويژگيهاي اين بازار مي باشد.

در بازار گياهان دارويي شهرداري اصفهان محصولات  به دو صورت عمده و جزيي حداقل با 15 تا 20 درصد پايين تر نسبت به قيمت هاي سطح شهر ارايه شده و انواع دمنوش و شربت هاي گياهي، عرقيجات گياهي، محصولات آرايشي و بهداشتي گياهي ، روغن هاي گياهي ، گياهان دارويي خشك ، محصولات عذايي سالم، طبيعي و  ارگانيك و انواع ادويه جات به فروش مي رسد.

استفاده از گياهان داروئي و فراورده هاي طبيعي به عنوان يكي از رويكردهاي كشورهاي صنعتي محسوب مي شود. از اين رو سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده هاي كشاورزي شهرداري اصفهان سعي نموده تا با راه اندازي بازار تخصصي گياهان داروئي  و همچنين برگزاري جشنواره ها و همايش هاي تخصصي به معرفي هرچه بهتر اين صنعت و نيز توليدكنندگان برتر كشوري بپردازد.

مدير عامل سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده هاي كشاورزي شهرداري اصفهان با اشاره به برگزاري پانزدهمين جشنواره گياهان دارويي و محصولات غذايي سالم گفت: اين جشنواره از 26 الي 31 مرداد ماه در محل بازار گياهان دارويي در خيابان پروين برگزار مي شود.

وي با اشاره به اهداف اين جشنواره گفت: هدف از برگزاري اين جشنواره حمايت از توليدكنندگان داخلي و همچنين آشنايي بيشتر شهروندان با گياهان داروئي و فرآورده هاي طبيعي ، محصولات غذايي سالم، ارتقاء شناخت شهروندان در زمينه گياهان داروئي و فرآورده هاي گياهي و ايجاد رقابت سالم ميان توليدكنندگان براي ارتقاي كيفي توليد، استانداردها و معيارهاي جهانيِ توسعه صادرات گياهان دارويي مي باشد.

محمد مجيري تصريح كرد: ارائه مشاوره رايگان تغذيه سالم و مزاج شناسي به شهروندان، ارائه تخفيف ويژه جشنواره به شهروندان، پذيرايي از شهروندان با شربت هاي گياهي ، برگزاري مراسم اختتاميه جشنواره همراه با قرعه كشي و اهداي جوايز از برنامه هايي ارائه شده در اين جشنواره خواهد بود.

وي افزود: در اين جشنواره انواع گياهان دارويي خشك ،عرقيات ،اسانس ها ،ادويه جات ،عسل  ،روغن گياهي ،محصولات غذايي سالم، طبيعي و ارگانيك  و... به صورت عمده و خرده ارائه و نحوه استفاده از آن­ها، ويژگي­ها و فوايد اين گياهان ارائه و معرفي مي گردند.

وي اظهار كرد: هر شب ساعت 21 برنامه هاي شاد همراه با قرعه كشي و اهدا جوايز در اين جشنواره برگزار خواهد شد.

گفتني است؛ اين جشنواره از 26 مرداد ماه به مدت شش روز از ساعت 8 الي 22 در محل بازار گياهان داروئي واقع درخيابان پروين روبروي فروشگاه رفاه، جنب ايستگاه آتش نشاني  داير است.

تعداد بازدیدکنندگان امروز 27 تعداد کل بازدیدکنندگان درگاه تا امروز 143167 تعداد کاربران بر خط 7 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
آدرس:
اصفهان – کنار گذر اتوبان شهید صیاد شیرازی،حدفاصل چهار راه پیروزی و خیابان رکن الدوله، نبش کوچه 36(احسان)
تلفــن:  4-32683601 031 
نمابر:32683605  031     
شمـاره پیــامـک :   3000139090                     
پست الکترونیک :   mayadin@isfahan.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری اصفهان می باشد.