درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان
درگاه الکترونیکی شهرداری منطقه 15 شهرداری اصفهان
1396/10/09 گردهمايي روحانيون و ائمه جماعات منطقه 15 اصفهان " خوراسگان "
به گزارش روابط عمومي منطقه 15 شهرداري اصفهان؛ برگزاري گردهمايي روحانيون و ائمه جماعات منطقه 15 با حضور مهندس اميري شهردار،آيت الله طباطبائي نژاد امام جمعه و نماينده ولي فقيه در استان، حجت الاسلام و المسلمين رباني امام جمعه خوراسگان، مهندس رضواني فرماندار اصفهان به همراه جمعي از مديران و مسئولان شهري در تالار شهروند برگزار گرديد.
گردهمايي روحانيون و ائمه جماعات منطقه 15 اصفهان " خوراسگان "
به گزارش روابط عمومي منطقه 15 شهرداري اصفهان؛ برگزاري گردهمايي روحانيون و ائمه جماعات منطقه 15 با حضور مهندس اميري شهردار،آيت الله طباطبائي نژاد امام جمعه و نماينده ولي فقيه در استان، حجت الاسلام و المسلمين رباني امام جمعه خوراسگان، مهندس رضواني فرماندار اصفهان به همراه جمعي از مديران و مسئولان شهري در تالار شهروند برگزار گرديد.
آيت الله طباطبائي نژاد در اين گردهمايي ضمن عرض تبريك ولادت باسعادت امام يازدهم و بيان روايات و فضائل آن امام همام، اظهار داشت: منطقه 15 اصفهان با داشتن بافت فرسوده، كوچه ها و خانه هاي بسيار قديمي و ... داراي آمار نگران كننده اي است چرا كه بروز هرگونه حادثه غيرمترقبه اي مانند زلزله، كمك رساني به بيماران، آتش سوزي و ...باعث ايجاد معضلي جدي در اين خصوص شده و منطقه را با بحراني جدي روبرو خواهد ساخت.
 
 
وي افزود: كمك و حمايت روحانيون و ائمه جماعات براي تشويق و آگاه سازي مردم در زمينه نوسازي و بهسازي بافت فرسوده يكي از عوامل دخيل در اين زمينه مي باشد كه شهرداري منطقه نيز بايد به سهم خود با ارائه تسهيلات ويژه در راستاي تشويق مردم در امر ساخت و ساز و اخذ پروانه اقدام نموده و نسبت به آزادسازي، تعريض معابر و خيابان ها، احداث پاركينگ و ... در امر بازسازي و احياء بافت هاي فرسوده چهره شهر را از فضاهاي فرسوده و نامناسب نجات دهد.
امام جمعه شهر اصفهان تأكيد كرد: يكي ديگر از مباحثي كه بايد مورد توجه مسئولان به ويژه مديريت شهري باشد، چهره و نماي شهر است و يكي از آموزه هاي ديني ما مسلمانان توجه به امر نظافت و زيبايي محيط پيرامون و همچنين ساختمان ها و ... مي باشد و درخواست نمود كه با مشاركت و همراهي مردم و شهرداري توجه ويژه تري نسبت به اين مهم صورت گيرد.
 
ايشان در پايان خواستار آن شد كه مديران شهري بايد ريسك پذيرتر از گذشته عمل كنند و در هر منطقه شوراها با همراهي شهردار وقت تلاش نموده و از اختيارات قانوني خود در راستاي ارائه تسهيلات بهتر و بيشتر، حل مسائل و مشكلات مردم در همه زمينه ها به ويژه ساخت و سازها و اخذ پروانه، تغيير كاربري بعضي از اراضي كشاورزي كه در حاشيه خيابان ها قرار گرفته و داراي متراژهاي كمتري مي باشند و همچنين حذف بروكراسي اداري و ... استفاده نمايند.
 
مهندس اميري:
براي داشتن شهر ايده آل بايد سرانه مناسب براي هريك از شهروندان داشته باشيم كه براي تحصيل اين امر مشاركت بالاي همه شهروندان را مي طلبيم.
 
در ادامه اين نشست مهندس اميري شهردار منطقه نيز در ابتدا با درود به روح پرفتوح امام راحل(ره) و شهداي هشت سال دفاع مقدس و عرض تبريك سالروز ولادت با سعادت امام حسن عسگرى (ع) خدمت امام عصر(عج) و تمامى شيعيان جهان، به پاره اي از مسائل، مشكلات و چالش هاي منطقه 15 اشاره و اظهار داشت: يكي از مشكلات اساسي اين منطقه وجود بافت فرسوده و ناكارآمد است كه مشكلات عديده اي از جمله نبود شبكه مناسب معابر شهري بخصوص در هنگام بروز حوادث غيرمترقبه و عدم امدادرساني به موقع و همچنين عدم وجود تاسيسات شهري و فضاهاي فرهنگي تفريحي و ...  را باعث شده است.
 
 
ايشان ادامه داد: براي داشتن شهر ايده آل بايد سرانه مناسب براي هريك از شهروندان داشته باشيم كه براي تحصيل اين امر مشاركت بالاي همه شهروندان را مي طلبيم و ما اعتقاد داريم كه هرچه در بافت فرسوده هزينه كنيم به رونق شهر و رفع مشكلات و نيازهاي شهر و منطقه كمك خواهيم نمود
 
 
شهردار منطقه 15 بيان داشت: بايد به سمتي پيش برويم كه از ظرفيت هاي بخش خصوصي علي الخصوص براي سرمايه گذاري در مراكز رفاهي تفريحي، انجام سياست هاي ترافيكي مانند احداث پاركينگ و ... استفاده مناسب نمائيم.
 
 
 
تعداد بازدیدکنندگان امروز 7 تعداد کل بازدیدکنندگان درگاه تا امروز 78526 تعداد کاربران بر خط 17 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری اصفهان می باشد.
ارتباط با مسئولین پرتال