سال 95Omran
1ارتباط با مانقشه سايت1عضويت و ورود اعضا1صفحه اصلیصفحه اصلی
1398/01/31 تشكر شهردار از ارتش و درخواست از استاندار و نمايندگان مجلس نوروزي: بزرگترين رويداد شهرسازي اصفهان رقم خواهد خورد/دو شيفته كار مي كنيم و تعطيلي نداريم98/01/31
تشكر شهردار از ارتش و درخواست از استاندار و نمايندگان مجلس نوروزي: بزرگترين رويداد شهرسازي اصفهان رقم خواهد خورد/دو شيفته كار مي كنيم و تعطيلي نداريم98/01/31

شهردار اصفهان گفت: براي تحقق رينگ حفاظتي بايد همت را به كار گرفت تا شاهد روان سازي ترافيك در شهر باشيم، اگر اين اتفاق رخ دهد بزرگترين رويداد حوزه شهرسازي در اصفهان رقم خواهد خورد و امنيت تردد شهروندان تأمين ‌مي‌شود.

 قدرت الله نوروزي ظهر پنجشنبه_29 فروردين 98_ در آيين آغاز عمليات اجرايي مجموعه پل‌ها و تقاطع غيرهمسطح نصف جهان اظهار كرد: اين پروژه بزرگترين پروژه سال جاري شهر اصفهان است كه براساس زمان بندي از پيش تعيين شده به اتمام خواهد رسيد.

وي با بيان اينكه رينگ حفاظتي اصفهان به طول 78 كيلومتر است كه 54 كيلومتر آن در محدوده شهر قرار دارد، گفت: اين رينگ يك حلقه به هم پيوسته يا يك آزادراه دورتادور شهر اصفهان است كه اجراي آن مي‌تواند بار سنگين ترافيك ناشي از تردد خودروهاي سنگين را از نقاط مختلف شهر كاهش دهد و سبب روان سازي ترافيك شده همچنين در كاهش مصرف سوخت و آلودگي هوا تأثير گذار است.

شهردار اصفهان ادامه داد: براي تحقق رينگ حفاظتي بايد همت را به كار گرفت تا شاهد روان سازي آن در شهر باشيم، البته از ابتداي فعاليت دوره جديد مديريت شهري اين پروژه را به عنوان اولويت در برنامه‌ها قرار داده‌ايم اما از نمايندگان مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي و همچنين استاندار اصفهان تقاضا مي‌كنيم براي شكل گيري كامل اين حلقه كمك كنند تا شهرهاي ديگر از اعتبارات دولتي برخوردار شده و با شهرداري اصفهان براي تكميل حلقه حفاظتي شهر همراهي كنند.

بزرگراه اردستاني را 10 ماهه تكميل مي‌كنيم

وي ادامه داد: اگر اين اتفاق رخ دهد بزرگترين رويداد حوزه شهرسازي در اصفهان رقم خواهد خورد و امنيت تردد شهروندان تأمين ‌مي‌شود.

نوروزي با بيان اينكه آذرماه سال گذشته عمليات احداث تقاطع غيرهمسطح در بزرگراه شهيد اردستاني آغاز شد، گفت: در همان روز كلنگ زني پروژه اعلام كرديم كه اين تقاطع را ظرف 10 ماه احداث مي‌كنيم و به وعده خود عمل خواهيم كرد با وجود اينكه با سرماي زمستان كار ادامه داشت و حتي چند روز بخشي از امكانات و تجهيزات شهرداري در اختيار سيل زدگان قرار گرفت، اما به مردم و مسئولان قول مي‌دهيم سرموعد يعني 10 ماه اين پروژه را افتتاح خواهيم كرد.

وي با بيان اينكه احداث پروژه غيرهمسطح در بزرگراه اردستاني از تردد خودروها در شهر مي‌كاهد، گفت: احداث اين پروژه باعث كاهش آلودگي هوا و ترافيك در شهر مي‌شود و جان انسان‌هايي كه به دليل بي‌تدبيري در ساخت پل‌ها و راه‌ها كشته مي‌شوند را حفظ مي‌كند.

شهردار اصفهان ادامه داد: اگر در دوره خدمت مديريت جديد شهرداري اصفهان از كشته شدن حتي يك نفر جلوگيري شود براي ما موفقيتي بزرگ است.

وي تأكيد كرد: بر اساس برنامه زمانبندي مجموعه پل‌ها و تقاطع غيرهمسطح نصف جهان ظرف 20 ماه ساخته مي‌شود، اما با اعتقاد به توان و پشتكار پيمانكار و كاركنان حوزه عمران شهرداري اعلام مي‌كنم كه از امروز يعني 29 فروردين 98 ظرف 18 ماه آينده در هرشرايطي اين پل ساخته خواهد شد كه البته اين قاطعيت در سخن گفتن به دليل همكاري مسئولان و حمايت آن‌ها است كه كار را براي ما آسان كرده و موانع را از سرراه برداشته است.

نوروزي ادامه داد: بارها براي رفع مشكلات به تهران سفر كرديم و با مسئولان مربوطه مذاكراتي انجام داديم، شهردار منطقه نيز هر روز پيگيري‌هاي لازم را انجام داد؛ شهرداري به تعهدات خود براي پرداخت 23 ميليارد تومان هزينه زمين و آزادسازي عمل كرده است در اين راستا 17 هكتار زمين مورد نياز براي احداث پل آزادسازي و در اختيار شهرداري قرار گرفته است.

وعده‌هايمان را عملي مي‌كنيم

وي تأكيد كرد: ما ابتدا پل نمي‌سازيم و پس از آن در دادگاه به دنبال آزادسازي زمين باشيم بلكه ما به دنبال اين هستيم كه بدون دغدغه كار را آغاز كنيم.

شهردار اصفهان با بيان اينكه مجموعه پل‌ها و تقاطع غيرهمسطح نصف جهان از پنج پل به طول يك و نيم كيلومتر احداث مي‌شود، گفت: ظرف 18 ماه آينده پنج پل به مساحت يك و نيم كيلومتر از حلقه حفاظتي احداث خواهد شد، اين اقدام كار كمي نيست چرا كه اين پروژه اگر بزرگتر از پل‌هاي قبل نباشد، كوچكتر نيست.

وي با بيان اينكه  اين پل نقش مهمي در رفع مسائل ترافيكي شهر خواهد داشت. خاطرنشان كرد: محموعه پل ها و تقاطع غيرهمسطح نصف جهان با نگاه معماري و دروازه ورودي شهر ساخته خواهد شد؛ براي احداث پروژه عجله نداريم، اما درصدد هستيم فعاليت‌ها را دقيق و به موقع در راستاي تحقق وعده‌هايمان انجام دهيم.

نوروزي با بيان اينكه 78 كيلومتر حلقه حفاظتي از شهرهاي اصفهان خورزوق، برخوار و باغ ابريشم عبور خواهد كرد، گفت: براي تكميل حلقه حفاظتي شهر نياز به همراهي و همكاري دستگاه هاي مربوطه هستيم.

وي با تبريك فرارسيدن روز ارتش گفت: از ارتش تشكر مي كنم كه براي آزادسازي بيش از 10 كيلومتر از مسير حلقه حفاظتي شهر نهايت همكاري را داشتند همچنين همكاري استانداري اصفهان وصف ناپذير است كه 10 كيلومتر از مسير را آزاد مي كند و قطعا اگر اين اتفاق محقق شود زندگي در شهر راحت تر خواهد بود.

شهردار اصفهان تصريح كرد: از پل نصف جهان تا تقاطع غيرهمسطح در بزرگراه اردستاني هفت كيلومتر مسافت است كه اگر احداث شود سالانه از نظر سوخت 30 ميليارد تومان سود در بر خواهد داشت و اين به معناي كاهش هزينه ها است؛ از اين 30 ميليارد تومان 18 ميليارد تومان به هزينه هاي كاهش سوخت مربوط مي شود.

وي عنوان كرد: به مسئولان شهرداري اعلام مي‌كنم كه به صورت دو شيفت و بدون توقف كار كنند و بدانند كه تا 18 ماه ديگر هرگز تعطيلي چند روزه نخواهيم داشت البته به احترام برخي مناسبت ها از جمله شهادت حضرت علي (ع) و تاسوعا و عاشوراي حسيني كار تعطيل خواهد شد، اما تعطيلات چند روزه و بلند مدت نخواهيم داشت.