سال 95Omran
1ارتباط با مانقشه سايت1عضويت و ورود اعضا1صفحه اصلیصفحه اصلی
1398/02/16 افزايش بودجه پياده‌روسازي‌ 98/02/15
افزايش بودجه پياده‌روسازي‌ 98/02/15

معاون عمران شهري شهردار از افزايش بودجه براي پياده روسازي‌ها در شهر خبر داد و گفت: امسال 22 ميليارد و 400 ميليون تومان اعتبار براي انجام پياده‎‌روسازي‌ها در مناطق 15 گانه شهر پيش‌بيني شده است.

ايرج مظفر عنوان كرد: براي داشتن حركت و رفت و آمدي آسان، هنگام طراحي و اجراي شبكه عابر پياده، عرض پياده رو، جنس، كف و شيب آن بايد به گونه اي طراحي و ساخته شود كه رضايت عابران را در پي داشته باشد.

وي با بيان اينكه سال گذشته براي پياده‌روسازي در مناطق مختلف شهري 17 ميليارد و 600 ميليون تومان اعتبار در نظر گرفته شده بود، خاطرنشان كرد: در سال جاري اعتبار در نظر گرفته شده براي انجام اين اقدام مهم 22 ميليارد و 400 ميليون تومان است.

معاون عمران شهري شهردار اصفهان از ادامه روند مناسب‌سازي پياده‌روها با توجه به تشكيل كارگروه مناسب‌سازي در شهرداري اصفهان خبر داد و گفت: پياده‌روها ممكن است در گذر زمان با مشكلاتي كيفيت خود را از دست بدهند يا با دست انداز مواجه شوند، بنابراين به صورت مستمر بايد به آنها توجه شود.

وي تصريح كرد: مناسب‌سازيها در اين بخش شامل نصب علائم هشدار دهنده، رفع موانع كوتاه و بلند و دست و پا گير، اجراي موزاييك فرش‌هاي مسير نابينايان، سامان‌دهي كيوسك‌هاي تلفن و ايستگاه‌هاي اتوبوس موجود در پياده‌روها، اتصال پياده روها با معابر فرعي متقاطع با آنها، شيب‌بندي و اجراي صحيح آب‌روها، همچنين حذف پله‌ها و ايجاد شيب راهه است.

مظفر تاكيد كرد: از جمله مواردي كه بايد در پياده روسازي به آن توجه شود،  زيرسازي اصولي شامل شفته آهك يا بتن است كه بايد داراي عيار مناسب با طرح باشد و به تاييد آزمايشگاه معاونت عمران برسد، همچنين لازم است كف فرش‌ها داراي مقاومت مناسب و استانداردهاي لازم باشد و در رنگ‌بندي و اجراي صحيح آنها دقت لازم صورت پذيرد تا علاوه بر كيفيت، ظاهر پياده‌روها مناسب‌تر شود.