leftheaderمنطقه 13 شهرداری
Englishنقشه سایتعضویت و ورود اعضاصفحه اصلی
گالریwidth=10خدمات گردشگریwidth=10خواهر خوانده هاwidth=10اصفهان قدیمwidth=10صنایع دستیwidth=10مفاخر و مشاهیرwidth=10جاذبه های گردشگریwidth=10آثار تاریخیwidth=10معرفی شهرwidth=10
۱۳۹۷ شنبه ۴ اسفند
 
جستجو
1396/01/21 09:30

هدفمان اتمام پروژه‌هاي نيمه‌تمام شهر است/ اصفهان خيلي وقت پيش به سالن ورزشي جانبازان نياز داشت
هدفمان اتمام پروژه‌هاي نيمه‌تمام شهر است/ اصفهان خيلي وقت پيش به سالن ورزشي جانبازان نياز داشت
شهردار اصفهان در پنجاه و يكمين برنامه هر هفته چند افتتاح:
شهردار اصفهان گفت: در حال حاضر به دنبال آن هستيم كه پروژه‌هاي نيمه تمام شهر را به پايان برسانيم و اين روند سرعت بيشتري به خود گرفته است.
مهدي جمالي‌نژاد در حاشيه افتتاح نخستين مجموعه ورزشي اختصاصي جانبازان و معلولين به نام شهيد حجت‌الاسلام عبدالله ميثمي در پنجاه و يكمين برنامه از «هر هفته چند افتتاح» با حضور مسئولان شهري و كشوري اظهار كرد: در ادامه بهره‌برداري از پروژه‌هاي عمراني شهر قرار است سرعت پروژه‌ها را به خصوص در سال جديد بيشتر كنيم و با توجه به پايان اين دوره، پروژه‌هاي نيمه تمامي را كه در سال‌هاي گذشته كلنگ‌زني شده‌اند به اتمام برسانيم.
وي گفت: در پنجاه و يكمين هفته از پروژه‌هاي هر هفته چند افتتاح كه همزمان با ميلاد مولاي متقيان حضرت علي (ع) است اولين مجموعه ورزشي اختصاصي جانبازان و معلولين در استان اصفهان و دومين مجموعه در كشور امروز به بهره‌برداري رسيد كه از لحاظ تأسيسات، سالن‌هايي با كفپوش استاندارد مخصوص ويلچر، خوابگاه 130 نفره در سه طبقه در نوع خود بي‌نظير است.
اصفهان خيلي وقت پيش به سالن ورزشي جانبازان نياز داشت
جمالي‌نژاد با اشاره به وجود بيشترين تعداد شهيد و جانباز در اصفهان بيان كرد: در عين حال كه اقدامات خوبي در مناسب‌سازي اماكن و پياده‌روهاي شهري صورت گرفته است، احداث اين مجموعه ويژه جانبازان و معلولين نيز در شهر اصفهان نياز بود و احداث چنين مجموعه‌اي شروعي است براي اينكه بتوانيم مجموعه‌هايي مشابه را در نقاط مختلف شهر داشته باشيم.
شهردار اصفهان بيان كرد: پروژه‌هاي بسيار خوب عمراني از جمله پروژه‌هاي محله محور و بسياري از كلان‌ طرح‌ها امسال به بهره‌برداري خواهد رسيد و در مجموع سال بسيار خوبي را در جهت رونق و افتتاح پروژه‌هاي عمراني شهر خواهيم داشت.
وي در خصوص برنامه‌هاي مناسب‌سازي معابر شهري اضافه كرد: خوشبختانه جهش و تحول بسيار خوبي در اين خصوص داشتيم. سال گذشته در كنار نهضت آسفالت، نهضت پياده‌روسازي نيز انجام گرفت در كنار احداث 44 خيابان، 37 پياده‌رو نيز تكميل و مناسب‌سازي شد. اصفهان كلانشهري است كه باز هم جا براي كار وجود دارد و نياز است اين كار به صورت مستمر انجام شود و شهروندان هم بايد در ساختمان‌‌سازي در جهت مناسب‌سازي شهر اقدام كنند.
جمالي‌نژاد در خصوص پاركينگ اختصاصي اين مجموعه نيز بيان كرد: قشر خاص و ويژه‌اي از اين ورزشگاه استفاده مي‌كنند و مسابقات آن‌ها مثل رشته‌هاي فوتبال و فوتسال در سطحي نسيت كه جمعيت زيادي را در بر بگيرد.
وي ادامه داد: مكان اين مجموعه براي ورزشكاراني كه استفاده مي‌كنند آرامش خاصي داشته و در عين حال دسترسي اين مجموعه به نقاط مختلف شهر آسان و نزديك به رينگ‌هاي شهر است. در حال حاضر اين مجموعه در قسمت جنوب غربي شهر واقع است و نياز است در قسمت‌هاي شمال شرقي، شمال غربي و جنوب شرقي شهر اصفهان نيز از اين قبيل مجموعه‌هاي ورزشي احداث شود.
وي افزود: اين مجموعه ورزشي تقريباً تكميل است و با كمك خيرين بايد پروژه‌هاي الحاقي به اين مجموعه اضافه شود تا بتوانيم مسابقات حرفه‌اي جانبازان و معلولين را در اين مجموعه برگزار كنيم كه اميدواريم تا پايان سال اين اقدام نيز صورت گيرد. 
گلنگ‌زني و افتتاح پرديس خانواده محور در اصفهان
شهردار اصفهان گفت: امسال كلنگ‌زني پرديس خانواده‌ محور كه شامل فضاي سبز، فضاي فرهنگي، تفريحي، سينما و تئاتر است، انجام مي‌شود و  همچنين 2 پرديس خانواده محور ديگر نيز افتتاح مي‌شود.
جمالي‌نژاد افزود: طرح پرديس هنر با گذرهاي فرهنگي براي اولين‌بار در كشور توسط شهرداري اصفهان در حال اجراست كه در نيمه اول سال افتتاح مي شود كه داراي محل‌هايي براي فروش صنايع دستي است و زمين‌هاي روباز براي اجراي تائترهاي خياباني مي‌باشد.
وي با اشاره به آغاز اجراي طرح پرديس بزرگ شرق به مساحت 300 هكتار اطراف كوه نخودي اصفهان اذعان داشت: اين طرح جاذبه جديدي براي شهر اصفهان ايجاد مي‌كند به طوري كه پرديس شرق اصفهان از نقاط جذابي خواهد شد كه بسياري از گردشگران و شهروندان را در آينده اي نزديك به سمت خود جذب مي‌كند.
شهردار اصفهان از افتتاح  فاز اول پرديس شرق در ماه آينده خبر داد و اذعان داشت: طرح پرديس شرق از پروژه هاي بسيار بزرگ است كه فازهاي بعدي نيز اجرايي مي شود.
شهردار اصفهان يكي ديگر از آرزوهاي ديرينه مردم شهر اصفهان را پياده راه كردن محور دولتخانه صفوي را دانست و تصريح كرد: رويكرد جديد مديريت شهري پياده راه كردن اين محور است كه در سال گذشته ميدان امام(ره) به همين منظور به پياده راه تبديل شد.
وي با اشاره به اين كه كليد پياده راه سازي چهارباغ 16 فروردين امسال زده شد تصريح كرد: خيابان سپه، خيابان حافظ و خيابان چهارباغ از محورهاي دولتخانه صفوي است كه خوشبختانه پروژه پياده راه كردن چهارباغ عباسي با سرعت در چندين فاز در حال اجراست و براي اينكه خللي در هسته مركزي شهر ايجاد نكند در چندين فاز انجام مي گيرد.
جمالي‌نژاد خطاب به شهروندان تاكيد كرد: شهروندان مطمئن باشند پياده راه كردن چهارباغ از آرزوهاي ديرينه است و دوست داشتند چهارباغ را چهارباغ قديم ببينند و فضاي زيبا مثل گذشته تجربه كنند كه در آينده اي نزديك اين مهم  محقق خواهد شد.
وي از افتتاح خط مترو از كاوه تا صفه سخن به ميان آورد و گفت: قطار شهري اصفهان يكي از پروژه‌هاي خوبي كه با سرعت درحال انجام است و نزديك به يك سال است كه  فاز اول اين پروژه با حضور محمدجواد ظريف افتتاح شد.
فاز سوم مترو به زودي افتتاح مي‌شود
شهردار اصفهان ادامه داد: فاز دوم مترو چند ماه گذشته با حضور معاون اول رييس‌جمهور افتتاح شد و فاز سوم آن را با سرعت در حال انجام مي باشد و اميد است اواخر خردادماه يا اوايل تيرماه خط قطار شهري تا ميدان آزادي در اختيار شهروندان قرار گيرد.
وي به خط دوم مترو اصفهان از ايستگاه عاشق اصفهاني اشاره و بيان كرد: اين خط نيز با سرعت در حال اجراست به طوري كه همت مديريت شهري اصفهان در ايجاد شبكه ريلي شهر بسيار تقويت شده است.
جمالي‌نژاد ادامه داد: يك خط ديگر نيز به منظور اتصال خط يك قطار شهري از ايستگاه قدس تا تقاطع غير همسطح ميدان استقلال پيش بيني شده تا بتوانيم خط شمالي جنوبي اصفهان را به شاهين شهر وصل كنيم اخيراً در برنامه دستور كار خود قرار داديم و اميد است كلنگ آن را هم در سال جاري بر زمين زده شود.

 
         

برنامه زمانبندی

   
   

  برنامه حضور  مسئول حقوقی در منطقه

برنامه کمیته نظارتی شورای شهر

   

برنامه حمل زباله و بازیافت

برنامه هفتگی دیدار مردمی شهردار

   

برنامه مراکز وابسته به سازمان فرهنگی تفریحی در منطقه

 برنامه حضور مسئول بازرسی در منطقه

 

  برای ورود به درگاه خدمات الکترونيک شهرداری اصفهان بر روی عکس کليک کنيد

                   
  پاسخ به استعلامات اخذ عوارض از سينماها و كنسرت ها و نمايش هاي موردي نظام پيشنهادها پاسخگويي به شكايات  
  مميزي كلي املاك حمايت مالي از پايان نامه هاي دانشجويي رسيدگي به شكايات مربوط به صدور پروانه هاي ساختمان پاسخگويي به تماسها در137  
  توافق با مالکین موردی اخذ عوارض از فروش بليط هواپيما ، تجميع عوارض اخذ عوارض از هتل ها ، تالارها و مسافرخانه وصول عوارض شركتهاي مسافربري  
  قطع درختان برگزاري ملاقاتهاي مردمي با شهردار و معاونين شهردار تفکیک زمین صدور مجوز نصب تبليغات در سطح شهر  
  برگزاري تورهاي نيم روزه ارزيابي املاك در مسير طرح هاي عمراني فرآيند صدور برچسب و كارت معاينه فني فرآيند معاينه فني خودرو  
      پاسخگويي به مالكين متقاضي افزايش طبقات بر روي طبقات موجود مشاركت دادن بخش هاي خصوصي در انجام پروژه ها ي اجتماعي فرهنگي و ورزشي وصول عوارض خودروها و برچسب تردد  
 

 

 


 

      روال ها و گردش کار مناطق
 
      مناقصه عمومي رسيدگي به درخواست تفكيك و تغيير كاربري پاسخگويي به شكايات  
      صدور گواهي پايان ساخت كنترل ساختمان آزادسازي و انجام توافقات  
      فرآيند تعمير و نگهداري پياده روها حفاري چاه جهت آب باران دريافت عوارض خودرو  
      صدور پروانه ساختمان صدور مجوز حفاري دريافت عوارض كسب و پيشه  
     

 

  پاسخ به استعلامات نوسازي  
          برخورد با نصب پلاكارد، بند، تابلوو ... به صورت غير مجاز GIS  
             

 

   
 
          نقشه 1  
        زیرساخت اطلاعات مکانی شهر اصفهان SDI 
        نقشه اصفهان
        اصفهان در گوگل
        نقشه اصفهان روی موبايل
کاتالوگ داده های مکانی شهرداری اصفهان
توضيح: در صورت داشتن Windows Mobile نياز به نصب JAVA FX مي باشد كه در صورت موجود نبودن بر روي گوشي موبايل بايستي از طريقاين آدرس نصب گردد.