سال 94
ENGLISH نقشه سایت عضویت و ورود اعضا صفحه اصلی
1396/09/16 10:07

/img/NoImage.jpg
نقش مردم در فرهنگ جدي گرفته شود
مديرعامل سابق سازمان فرهنگي، تفريحي شهرداري اصفهان گفت: به نقش مهم مردم در پيشرفت فرهنگ نبايد بي توجهي كرد چرا كه امروزه با استفاده از همين روش، فعاليت هاي فرهنگي ملل مختلف پيگيري مي شود.
علي اكبر بقايي در جلسه تكريم و معارفه معاون و رئيس سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري اصفهان با اشاره به اينكه تحليل هايي در رابطه با اينكه چرا به موفقيت در حوزه فرهنگ نمي رسيم اظهار كرد: در سالهاي بسيار دور در نهادهاي عرفي ما بنابر اقتضائات زمانه اي كه در آن قرار داشتيم بايد يكسري از فرهنگ ها و مسايل از جمله مباحث مذهبي مخفي مي ماند از اين رو ما به دليل پنهان كاري كه بايد انجام مي داديم در خودمان فرو رفتيم و گروه هاي ديگر به شكل هاي گسترده فعاليت هاي خودشان را آغاز كردند و شايد امروز روان شناسان اين موضوع را به اسم درون گرايي اجتماعي بشناسند.

مديرعامل سابق سازمان فرهنگي تفريحي شهرداري اصفهان ادامه داد: اين رويه سالهاي متمادي ادامه داشت و گروه هاي مختلفي درميان مذاهب، آداب و غيره بوجود آمد و ما از اجراي اصول خود تا حدودي خارج شديم.

بقايي با اشاره به اينكه به عنوان مثال امروزه ممكن است از نقطه استقلال به عنوان مهم ترين مولفه فرهنگ و مذهبمان ضربه بخوريم بيان كرد: بچه هاي انقلابي دغدغه دارند تا از توليدات ملي استفاده كنند در صورتي كه در ساير رويكردها تنها تفكر به ميزان زيبايي هاست، به عنوان مثال در گوشي هاي تلفن همراه اين موضوع به وضوح مطرح است.

وي با اشاره به نقش مهم افرادي كه در مسند اجرايي كشور هستند و مي توانند اين مباحث را دنبال كنند گفت: بايد اين موضوع مهم و در عين حال ساده توسط افراد مجري مد نظر باشد تا علاوه بر زيبايي به كيفيت بخشي كالاها و خدمات نيز توجه شود.

مديرعامل سابق سازمان فرهنگي تفريحي شهرداري اصفهان با اشاره به اينكه اولين كاري كه هر مديري بايد در مسند خود انجام دهد ارزيابي از محل مديريت خود است افزود: مدير بايد ابتدا متوجه شود در چه مكاني است تا عملكرد مثبتي هم داشته باشد.

بقايي با اشاره به نقش مديران حوزه فرهنگي، رسانه اي در معرفي آموزه هاي ديني اظهاركرد: در گذشته يك صدا و سيما و يك حوزه بود و اين دو با هم موفق بودند. اما امروزه شبكه هاي ماهواره اي با هم دست به تخريب فرهنگ ما زده اند.

وي تصريح كرد: امروزه شبكه هاي مختلفي از جمله ماهواره ها و كانال هاي تلگرامي گرفته تا سايت ها و غيره قصد تخريب فرهنگ ما را داشته تا نقش مردم در فرهنگ كمرنگ تر شود، درحالي كه بايد نقش مردم در فرهنگ بسيار جدي گرفته شود چرا كه امروزه با استفاده از همين روش فعاليت هاي فرهنگي ملل مختلف پيگيري مي شود.

مديرعامل سابق سازمان فرهنگي تفريحي شهرداري اصفهان گفت: بايد كمك كرد تا مردم در اين حوزه نقش داشته باشند، با توجه به اين موضوع ريل گذاري براي حركت به سوي آينده مطلوب انجام و مسير مشخصي ارائه شده است.

اطلاعيه 1 معرفي معاونت 1
سازمانهاي وابسته 1 ساختارتشكيلاتي 1
آمارو اطلاعات 1 هدف وماموريت 1
برنامه ها و همايش ها 1 منشوراخلاقي شهرداري اصفهان وسازمانهاي وابسته  1
ارتباط با ما 1 منشوراخلاقي شهرداري اصفهان  وسازمانهاي وابسته ويژه ارباب رجوع  1
فعالیت های انجام شده در سال 1388 1   معرفی مجموعه 1
فعالیت های انجام شده در سال 1389 1   اهداف  و استراتژی ها 1
دبیر خانه بنیاد فرهنگی صبح قریب 1   برنامه ها و شاخص ها 1
  دبيرخانه ورزش پهلواني و زورخانه اي 1
 
 
  کمیته فرهنگ شهروندی 1
 
 
 
  دبیرخانه شهر اسلامی 1