سال 94
ENGLISH نقشه سایت عضویت و ورود اعضا صفحه اصلی
1396/09/29 11:41

/img/NoImage.jpg
فعاليتهاي فرايند محور مي تواند به كاهش آسيبهاي اجتماعي زنان كمك كند .
فعاليتهاي فرايند محور مي تواند به كاهش آسيبهاي اجتماعي زنان كمك كند .

كارگروه مسايل اجتماعي زنان با موضوع زنان بي خانمان با حضور نايب رييس كميسيون فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري جناب آقاي دكتر محمدي و مدير كل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري اصفهان سركار خانم دكتر اثني عشران و جمعي از كارشناسان حوزه هاي مختلف از سازمانها و سمنها  در سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري برگزار شد .

دكتر كوروش محمدي عضو محترم شوراي اسلامي شهر گفت : بررسي تخصصي و كارشناسي در مورد آسيبهاي زنان  در اين كار گروه ،يكي از راهكارهاي پيش رو جهت شفاف سازي و بدور از ابهام و بر اساس نظريات تخصصي كارشناسان حوزه هاي مختلف است . وي اشاره نمود كه اميد است با بررسي و طراحي يك الگوي موفق به راه حل هاي همه جانبه نگرانه و علمي و عمل گرايانه جهت توانمند سازي اينگونه آسيبها ،دست يابيم . او گفت : اگر قرار است به سمت توانمند سازي زنان آسيب ديده برويم ،پرديس ها بايد به گونه اي باشند كه چون زندان نباشند و نشاط فردي و نشاط اجتماعي در ان ديده شود .بگونه اي كه همه زنان بتوانند از اين مكانها استفاده كنند .

در ادامه دكتر عيدي با اشاره به بودجه شهرداري در اداره شهروندي اداره سلامت مراكز تخصصي خانواده و بانوان عنوان نمود كه هدف از اين كارگروه اين است كه كه حداقل بتوانيم از همه ظرفيتهاي فعلي كه بصورت نقطه اي و پراكنده فعاليت مي كنند استفاده كنيم و همه اين ظرفيتها بصورت يك فرايند جهت داده شود و برآيند ان داراي اثر بخشي شود . .ايشان اضافه نمود : در شهرداري امكانات بغير از ساخت پرديس نيز وجود دارد و ظرفيت شهروندي و سلامت و مراكز تخصصي خانواده و بانوان مي تواند بصورت فرايندي در توانمند سازي زنان اسيب ديده و يا در معرض اسيب در اهداف بلند مدت و كوتاه مدت ،ياري رسان باشد . در ادامه جلسه با بيان نظرات كارشناسي ادامه يافت و پس از بررسي چند طرح از جمله موسسه همياري زنان مهر و پرديس اجتماعي و مراكز اقامتي زنان اسيب ديده در باره ادامه كار شيوه نامه اهداف و روند ادامه خدمات جديد به بحث و بررسي گذشت . اين جلسه در هفته اينده با موضوع معرفي الگوهاي موفق جهت توانمدسازي زنان به كار خود ادامه خواهد داد .

در نشست هاي تخصصي كه از سوي كارگروه مسايل اجتماعي زنان  برگزار مي شود از تمامي پژوهشگران و اساتيد و فعالان اجرايي به ويژه سازمانهاي غير دولتي فعال در حوزه آسيب هاي اجتماعي زنان و خيريه هاي حمايت كننده از زنان سرپرست خانوار گرفته تا مسولان بهزيستي و بسياري از مسئولان دولتي در دستگاه‌هاي اجرايي و انتظامي و قضايي دعوت به عمل مي آيد .

اطلاعيه 1 معرفي معاونت 1
سازمانهاي وابسته 1 ساختارتشكيلاتي 1
آمارو اطلاعات 1 هدف وماموريت 1
برنامه ها و همايش ها 1 منشوراخلاقي شهرداري اصفهان وسازمانهاي وابسته  1
ارتباط با ما 1 منشوراخلاقي شهرداري اصفهان  وسازمانهاي وابسته ويژه ارباب رجوع  1
فعالیت های انجام شده در سال 1388 1   معرفی مجموعه 1
فعالیت های انجام شده در سال 1389 1   اهداف  و استراتژی ها 1
دبیر خانه بنیاد فرهنگی صبح قریب 1   برنامه ها و شاخص ها 1
  دبيرخانه ورزش پهلواني و زورخانه اي 1
 
 
  کمیته فرهنگ شهروندی 1
 
 
 
  دبیرخانه شهر اسلامی 1