درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان
معاونت خدمات شهری
مديران شهري نسبت به مديريت بحران شهري حساس باشند
مديران شهري نسبت به مديريت بحران شهري حساس باشند

منصور شيشه‌فروش ظهر امروز (پنج شنبه) در دوره آموزشي مديريت رخداد شهري در حوادث بشرساز اظهاركرد: مديران بحران شهري بايد همواره در دسترس بوده و نسبت به اخبار و اطلاعات بي تفاوت نباشند

. وي افزود: موضوعي در جرم شناسي با عنوان پنجره‌هاي شكسته وجود دارد كه اگر به اين پنجره شكسته توجه نشود ميل به شكست پنجره ميان افراد بيشتر مي شود؛ به همين منظور مديران بايد اين موضوع را مدنظر قرار دهند تا بي‌نظمي از يك ساختمان يا محله به ساير محلات و شهر سرايت نكند.

وي اضافه كرد: به تمام شهرداري ها ابلاغ شده تا برنامه هاي آموزشي ايمني در مقابل مخاطرات به تمام شهروندان ارائه كنند. بايد دستورالعمل ها جدي گرفته و آموزش‌ها به صورت چهره به چهره داده شود.

مديركل مديريت بحران استانداري اصفهان از سانحه هوايي دناكوه كه سال گذشته رخ داد به عنوان يك نمونه موفق از عملكرد مديريت بحران در اصفهان و كشور ياد كرد و گفت: اينگونه نيست كه تنها در كشورهاي پيشرفته اقدامات مؤثري در زمينه مديريت بحران صورت گرفته باشد، سانحه هوايي دنا با وجود شرايط صعب العبور منطقه و شرايط بسيار نامساعد جوي مثال خوبي براي اين موضوع است.

وي تاكيد كرد: براي تمام شهرهاي استان طرح خطرپذيري حوادث در استان با همكاري دانشگاه تهيه شده و ما اطلاعات تمام استان را در اختيار داريم.

مديريت بحران يكي از چالش‌هاي شهري

معاون خدمات شهري شهردار اصفهان نيز در اين دوره آموزشي ضمن اظهار كرد: لازم است همه مديران با افزايش آگاهي‌هاي خود در مقابل بحران‌ها و حوادث توانمند و در جهت منافع اقتصادي، شهر و منافع انساني گام بردارند؛ مديريت بحران ها يكي از چالش هاي شهري است، زيرا يك تعادل و هماهنگي بين برنامه و رخدادها و پيشگيري وجود ندارد.

حسين اميري ادامه داد: شهر اصفهان به جهت اينكه جانشين ستاد بحران تهران است جايگاه ويژه‌اي در كشور دارد، در صورتي كه حادثهاي در تهران رخ دهد شهردار اصفهان به عنوان شهردار پايتخت وظايف مديريت شهري را دنبال مي‌كند و مديريت بحران شهر اصفهان مديريت بحران تهران را نيز پيگير خواهد بود.

وي تصريح كرد: گستردگي شهر، حاشيه نشيني و كمتر توجه كردن به مقررات ملي ساختمان از جمله مسائلي است كه شهر اصفهان را درگير خود كرده است، بنابراين ابتدا بايد موضوع آگاه سازي و فرهنگ سازي را ميان مردم ارتقا داده و در جهت كاهش بحران ها و آسيب ها در سطح كلانشهر اصفهان گام برداريم.

 

تعداد بازدیدکنندگان امروز 20 تعداد کل بازدیدکنندگان درگاه تا امروز 234175 تعداد کاربران بر خط 226 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری اصفهان می باشد.