سال 94منطقه 2 شهرداری
English\العربیهنقشه سایتعضویت و ورود اعضاloginصفحه اصلی
خلاصه خبر
معاون عمران شهري شهردار اصفهان گفت: با توجه به اينكه اجراي پروژه‎‌هاي عمراني در شهر ارتباط مستقيمي با نرخ مصالح دارد و البته نوسانات نرخ دلار و ارز تاثير زيادي بر نرخ مصالح مي‌گذارد، شهرداري اصفهان تمهيدات ويژه‌اي در نظر گرفته تا از اين شرايط عبور كند.
بازديد شهردار اصفهان از پروژه شركت نمايشگاه ها

معاون عمران شهري شهردار اصفهان گفت: با توجه به اينكه اجراي پروژه‎‌هاي عمراني در شهر ارتباط مستقيمي با نرخ مصالح دارد و البته نوسانات نرخ دلار و ارز تاثير زيادي بر نرخ مصالح مي‌گذارد، شهرداري اصفهان تمهيدات ويژه‌اي در نظر گرفته تا از اين شرايط عبور كند.

ايرج مظفر در گفت و گو با خبرنگار ايمنا اظهاركرد: افزايش نرخ تورم و نوسانات بازار دلار و ارز بر قيمت مصالح ساختماني تاثير مي‌گذارد اين در حالي است كه در پروژه‌هاي عمراني قيمت قراردادهاي منعقد شده از همان ابتدا لحاظ مي‌شود، از اين رو پيمانكاران به جهت تفاوت در نرخ مصالح براي ادامه فعاليت با مشكل مواجه مي‌شوند.

وي افزود: بايد سازمان مديريت و برنامه‌ريزي بخشنامه‌اي صادر كند تا شهرداري بتواند مابه‌التفاوت افزايش قيمت‌ها را پرداخت كند و پيمانكاران نيز بتوانند به فعاليت خود ادامه دهند.

معاون عمران شهري شهردار اصفهان تاكيد كرد: تلاش‌هايي انجام شده تا شرايط اقتصادي به وجود آمده كمترين تاثير منفي را بر اجراي پروژه‌ها داشته باشد، اما افزايش نرخ دلار چندان بي‌تاثير نبوده است كه اميدواريم با بخشنامه‌ سازمان مديريت و برنامه‌ريزي بتوانيم هر چه سريعتر تعيين تكليف كرده تا سرعت پروژه‌ها بيشتر شود.

وي گفت: قيمت مصالحي همچون آهن، مس و لوله‌هاي پلي‌اتيلن از 40 درصد تا 2.5 برابر افزايش داشته است، البته مصالح توليد داخل همچون كاشي، سراميك و آجر افزايش قيمت چنداني نداشته است.

مظفر ادامه داد: در حال حاضر سرعت پروژه‌ها تحت تاثير نرخ بالاي تورم كاهش يافته كه اميدواريم با تصميمات و تهميدات كارگروهي كه در شهرداري اصفهان تشكيل شده براي پرداخت مابه التفاوت قيمت مصالح در قراردادها بتوانيم روند پروژه‌ها را ساماندهي كنيم، در اين شرايط شهروندان بايد همچون گذشته در اداره شهر شهرداري را حمايت كنند تا پروژه‌ها سريعتر به سرانجام برسد.

وي با اشاره به بودجه 97 شهرداري اصفهان گفت: بودجه سال‌جاري شهرداري اصفهان سه هزار ميليار تومان است كه 950 ميليارد تومان به بخش جاري و دو هزار و 50 ميليارد تومان به پروژه هاي عمراني اختصاص داده شده است.

معاون عمران شهري شهردار اصفهان تصريح كرد: از دو هزار و 50 ميليارد تومان بودجه عمراني، 915 ميليارد تومان مربوط به مباحث غيرخالص عمراني و يك هزار و 135 ميليارد تومان بودجه خالص عمراني براي انجام پروژه ها در نظر گرفته شده است كه از اين عدد 732 ميليارد تومان براي قطار شهري و 403 ميليارد تومان صرف پروژه هاي عمراني مي شود.

وي اظهاركرد: سياست شهرداري اصفهان در سال جاري تكميل پروژه‌هاي نيمه تمام است به همين دليل پروژه‌هاي قابل مشاهده در شهر كاهش يافته است
1397/06/18