سال 94منطقه 2 شهرداری
English\العربیهنقشه سایتعضویت و ورود اعضاloginصفحه اصلی
خلاصه خبر
مديركل ارتباطات و امور بين الملل شهرداري اصفهان گفت: در آستانه ماه محرم، شهرداري اصفهان به منظور تسهيل در برگزاري برنامه‌هاي مذهبي ستاد ويژه‌اي با عنوان «ستاد ويژه محرم» را تشكيل داده است
عزاداري

مديركل ارتباطات و امور بين الملل شهرداري اصفهان گفت: در آستانه ماه محرم، شهرداري اصفهان به منظور تسهيل در برگزاري برنامه‌هاي مذهبي ستاد ويژه‌اي با عنوان «ستاد ويژه محرم» را تشكيل داده است.

به گزارش خبرنگار ايمنا، ايمان حجتي در برنامه راديويي صداي شهر اظهاركرد: با توجه به اينكه در شهر اصفهان هيئت‌هاي عزاداري زيادي وجود دارد كه براي دريافت برخي مجوزها و امكانات شهري نياز به ارتباط با شهرداري دارند، ستاد ويژه‌ محرم فعاليت خود را از يك هفته پيش در شهرداري اصفهان آغاز كرد.

وي با بيان اينكه ستاد ويژه محرم در شهرداري اصفهان با حضور اداره كل ارتباطات، معاونت خدمات شهري و مشاور شهردار اصفهان در امور هيئت‌هاي مذهبي، سازمان زيباسازي و بسياري از واحدهاي ديگر شكل گرفته است، افزود: اين ستاد در مناطق 15 گانه شهرداري اصفهان نيز تشكيل شده است.

مديركل ارتباطات و امور بين الملل شهرداري اصفهان خاطرنشان كرد: يكي از اقدامات ويژه اين ستاد براي ارايه خدمات هر چه بهتر به هيئت‌هاي عزاداري حضرت اباعبدالله الحسين(ع) و تسهيل در فعاليت آنها، به جاي اينكه مسئولان هيئت‌ها براي دريافت مجوزها و ساير اقدامات به مناطق شهرداري مراجعه كنند، نماينده‌اي از اداره كل ارتباطات شهرداري اصفهان و معاونت خدمات شهري در سازمان تبليغات اسلامي به عنوان متولي اصلي ارايه مجوزها حضور دارند.

وي تاكيد كرد: در فرايند جديد، لازم نيست هيئت‌هاي مذهبي به شهرداري مراجعه كنند چرا كه نمايندگان شهرداري در سازمان تبليغات اسلامي در ستاد ويژه محرم شهرداري اصفهان با عنوان «شهر حسيني» حضور دارند و دفترچه‌اي با عنوان ستاد ويژه شهرداري اصفهان را در اختيار متقاضيان قرار مي‌دهند، در اين دفترچه تمام فرايندها و شيوه نامه‌ها از جمله شيوه نامه‌هاي ايمني، برپايي ايستگاه‌هاي مختلف و ... در آن قيد شده و خادمان حضرت اباعبدالله الحسين(ع) نيز بايد طبق همين ضوابط اقدام كنند.

حجتي با بيان اينكه يكي از نكات ويژه‌اي كه در ستاد محرم شهرداري اصفهان مورد توجه قرار گرفته، مباحث مربوط به ايمني محل‌هاي عزاداري است، گفت: در اين ايام همه بايد از لحاظ رعايت ضوابط مراقب باشيم و شرايطي را رقم بزنيم كه در ماه محرم تمام آيين‌ها و مناسبت‌ها توأم با ايمني مطلوب برگزار شود.

وي ادامه داد: سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري اصفهان در اين زمينه دستورالعملي تدوين كرده كه در قالب شيوه نامه‌هاي ايمني به هيئت‌هاي مذهبي شهر ارائه مي‌شود، بنابراين اميدواريم با رعايت اين نكات، محيط‌هايي ايمن و مناسب براي ايام سوگواري سرور و سالار شهيدان در گوشه گوشه شهر حسيني اصفهان ايجاد شود.

1397/06/19