سال 94منطقه 2 شهرداری
English\العربیهنقشه سایتعضویت و ورود اعضاloginصفحه اصلی
خلاصه خبر
مديرعامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري اصفهان از آماده باش اين سازمان در راستاي ارتقاء ايمني هيئت‌هاي مذهبي براي ايام محرم و مراسم عزاداري حضرت اباعبدالله الحسين (ع) خبر داد.
آتش نشاني

مديرعامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري اصفهان از آماده باش اين سازمان در راستاي ارتقاء ايمني هيئت‌هاي مذهبي براي ايام محرم و مراسم عزاداري حضرت اباعبدالله الحسين (ع) خبر داد.

به گزارش ايمنا و به نقل از اداره ارتباطات رسانه اي شهرداري اصفهان، محسن گلابي در مورد تمهيدات سازمان آتشنشاني براي ايام محرم اظهار كرد: سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري با توجه به آغاز محرم و شروع مراسم عزاداري حضرت اباعبدالله الحسين (ع) به منظور ايمن‌سازي محيط براي عزاداران حسيني در هيئت‌ها و تكايا، اقدامات لازم را در دو مرحله قبل از برپايي ايستگاه صلواتي و يا خيمه هاي عزاداري و بعد از برپايي مراسم انجام مي دهد.

وي با اشاره به اقدامات سازمان آتش نشاني قبل از برپايي ايستگاه صلواتي افزود: كارشناسان سازمان از هيئت‌ها، تكايا و خيمه‌هاي عزاداري بازديد و موارد ايمني را بررسي مي‌كنند، همچنين ايستگاه هاي صلواتي و ... روز بعد توسط فرماندهان شيفت ايستگاه ها مجدداً بررسي مي شود.    

مديرعامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري اصفهان اضافه كرد: خاموش كننده‌هاي دستي نيز به صورت امانت به متوليان مراكز عزاداري و تكايا تحويل داده مي‌شود تا حوادث احتمالي را مهار كنند.

وي اعزام و استقرار نيرو با خودروهاي اطفائيه و يا موتورسيكلت به محل‌هاي عزاداري و معابر پر ترافيك شهر را از ديگر اقدامات اين سازمان به مناسبت ايام محرم برشمرد و تصريح كرد: بازديد دوره‌اي فرماندهان شيفت از محل‌هاي عزاداري به صورت مستمر و ارائه پيشنهاد و تذكرات ايمني به مسئولان و متوليان امر از اقدامات پيشگيرانه سازمان آتش نشاني در اين ايام است.   

گلابي، به حضور و نظارت مستقيم مديران، مسئولان و افسران كشيك در اماكن و مراسم عزاداري در دهه اول محرم اشاره و عنوان كرد: بازديد و استقرار نيروها و پوشش دهي ايمني در ميدان امام (ره) و ديگر مكان‌هاي شلوغ در روزهاي تاسوعا و عاشورا از ديگر خدمات اين سازمان به عزاداران اباعبدالله الحسين(ع) است.

1397/06/17