سال 94منطقه 2 شهرداری
English\العربیهنقشه سایتعضویت و ورود اعضاloginصفحه اصلی
خلاصه خبر
رييس اداره خدمات شهري شهرداري اصفهان گفت: در آستانه فرارسيدن ماه محرم هماهنگي لازم با حدود 400 هيئت و درخواست‎كننده‌ برگزاري مراسم عزاداري در مناطق 15 گانه شهر انجام شده و در600 نقطه شهر مراسم‌هاي عزاداري برپا مي‌شود.
محرم

رييس اداره خدمات شهري شهرداري اصفهان گفت: در آستانه فرارسيدن ماه محرم هماهنگي لازم با حدود 400 هيئت و درخواست‎كننده‌ برگزاري مراسم عزاداري در مناطق 15 گانه شهر انجام شده و در600 نقطه شهر مراسم‌هاي عزاداري برپا مي‌شود.

غلامرضا ساكتي در گفت و گو با خبرنگار ايمنا اظهاركرد: مديريت شهري اصفهان همراه و همگام با مردم در آستانه فرارسيدن ماه محرم آماده خدمات رساني مضاعف به شهروندان است.

وي افزود: هماهنگي براي حمل پسماندهاي تر و خشك توليد شده به صورت مستمر در طول شبانه روز، توزيع كيسه و مخزن براي پسماندهاي تر و سبد بازيافت براي جمع‌آوري پسماندهاي خشك در محل‌هاي برگزاري مجالس عزاداري از جمله برنامه‌هاي شهرداري در ايام ماه محرم است.
رييس اداره خدمات شهري شهرداري اصفهان با اشاره به فعاليت پاكبانان در شيفت بعدازظهر جهت استقرار در ايستگاه نذورات براي پاكسازي سريع و نظافت بهتر ادامه داد: در هر منطقه شهرداري اصفهان به صورت ميانگين حدود 15 نفر مازاد بر پاكباناني كه بيش از 2500 كارگر در مجموعه شهر فعاليت دارند، بحث هاي خدماتي را پوشش و حفظ نظافت شهري را انجام مي‌دهند.

وي تصريح كرد: مجموعه روابط عمومي و ستاد خدمات شهري شهرداري اصفهان امسال «ستاد محرم» را تشكيل داده و برنامه‌ريزي‌هاي خوبي را با همكاري سازمان تبليغات اسلامي براي تسهيل در رفت و آمد مردم و اخذ مجوز انجام داده اند.

ساكتي گفت: پس از برگزاري جلسات هماهنگي، مقرر شد يك نفر نماينده تام الاختيار از روابط عمومي شهرداري و نماينده تام الاختيار از معاونت خدمات شهري در سازمان تبليغات اسلامي به مدت 15 روز مستقر شوند و براي دهه اول و دوم ماه محرم فرآيند صدور مجوز برگزاري مراسم هاي عزاداري را در سازمان تبليغات اسلامي انجام دهند؛ به صورتي كه سازمان تبليغات و نماينده روابط عمومي شهرداري بررسي هاي لازم را انجام دهد تا پس از تأييد كلانتري منطقه در نهايت مجوز برپايي مجالس عزاداري در محلات شهر صادر شود.

وي با بيان اينكه در اين فرآيند معاونت خدمات شهري يك برنامه آموزشي كامل در خصوص مديريت پسماندها و دستورالعملي براي تمام هيئت‌هاي مناطق 15 گانه در نظر گرفته است كه قبل از ايام ماه محرم اجرا مي‌شود، اظهاركرد: در اين برنامه سعي شده به اختصار مباحث مربوط به ايمني، ضوابط زيباسازي و ... به مسئولان هيئت‌ها آموزش داده شود.

رييس اداره خدمات شهري شهرداري اصفهان افزود: دستورالعمل‌هايي به مناطق 15 گانه شهرداري اصفهان ابلاغ شده كه بر اساس آن در ايام عزاداري هيئت‌هاي عزاداري و ايستگاه هاي صلواتي شناسايي و تمامي موارد كنترل خدماتي در اين فرآيند انجام شود تا با نظارت و برنامه‌ريزي بتوانيم محيط شهري را در اين ايام همچون ساير ايام سال پاكيزه و پويا نگه داريم.

وي خاطرنشان كرد: قرار است امسال قبل از صدور مجوز براي برپايي ايستگاه‌هاي صلواتي، جانمايي‌ها به سازمان تبليغات ارسال ‌شود كه در آن ضوابط ايمني، آتش نشاني، ترافيكي و ضوابط 20 گانه مبلمان شهري در نظر گرفته خواهد شد.

ساكتي خاطرنشان كرد: در آستانه ماه محرم كميته نظارت بر ايستگاه‌هاي صلواتي متشكل از سازمان تبليغات، شهرداري، آتش نشاني، پليس امنيت، پليس راهور تشكيل مي‌شود تا اين ايستگاه‌ها مشكلاتي براي مردم ايجاد نكنند و در صورت بروز مشكل تذكرات لازم اعلام و مسايل در اسرع زمان رفع شود.

1397/06/16