سال 94منطقه 2 شهرداری
English\العربیهنقشه سایتعضویت و ورود اعضاloginصفحه اصلی
خلاصه خبر
نخستين خط اتوبوس محله دهنو در منطقه دو شهرداري اصفهان با حضور مديران شهري به بهره‌برداري رسيد.
افتتاح خط 56 اتوبوس دهنو، ميدان استقلال

ظهر امروز- سه‌شنبه 24 مهرماه- نخستين خط اتوبوس محله دهنو در منطقه دو شهرداري اصفهان با حضور مديران شهري به بهره‌برداري رسيد.

به گزارش خبرنگار ايمنا، خط 56 اتوبوسراني از ميدان استقلال آغاز و از خيابان ولي عصر دهنو، خيابان شهداي دهنو عبور و به مركز بهداشتي و درماني شهداي دهنو ختم مي‌شود. 

مديرعامل شركت اتوبوسراني اصفهان و حومه در مراسم افتتاح اين خط گفت: به دنبال درخواست مكرر اهالي و بررسي به عمل آمده پس از سالها انتظار نخستين خط اتوبوسراني در محله دهنو افتتاح شد.

قدرت افتخاري با اشاره به اينكه محله دهنو يكي از محلات قديمي، اصيل، انقلابي و فرهنگي شمال غرب شهر اصفهان محسوب مي‌شود كه تا كنون از خدمات حمل و نقل عمومي محروم بوده است، افزود: با توجه به سياست اين حوزه مبني بر گسترش حوزه نفوذ خدمات اتوبوسراني به ويژه در مناطقي كه هيچ خط حمل و نقل عمومي از آن عبور نمي‌كنند، محله دهنو بعد از چند دهه انتظار تحت پوشش شبكه اتوبوسراني قرار گرفت.

وي با بيان اينكه خط 56 با 12 ايستگاه و شش كيلومتر مسير رفت و برگشت با انتقال مسافران از همه نقاط جمعيتي داخل محله دهنو شامل مراكز درماني، بهداشتي، فرهنگي و آموزشي عبور مي‌كند، ادامه داد: همچنين با راه‌اندازي اين خط امكان دسترسي به ايستگاه‌هاي مترو و خطوط اتوبوسراني در محور خيابان امام خميني به ويژه خط 34 كه از ميدان جمهوري اسلامي، پل فلزي، ميدان آزادي، دانشگاه صفه و پايانه صفه عبور مي‌كند، فراهم مي‌شود.

 مديرعامل شركت واحد اتوبوسراني اصفهان و حومه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در اين خصوص گفت: اصلاحات هندسي و ترافيكي براي آماده‌سازي مسير از سوي شهرداري منطقه دو اصفهان انجام شد و از امروز اين خط به شهروندان اين منطقه سرويس‌دهي خواهد كرد.

 وي اظهار اميدواري كرد: با استقبال مردم محله دهنو و حمايت از حمل و نقل عمومي بتوانيم گام موثري در عرصه خدمت‌رساني و توسعه حمل و نقل عمومي برداريم.

1397/07/25