درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان
width=14  width=14
 
فراخوان طراحی سر در بازار بین المللی گل و گیاه ارغوانسازمان ساماندهي مشاغل
 
width=14 width=14
ساماندهي مشاغل شهري الويت اصلي سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده هاي كشاورزي شهرداري اصفهان
/img/NoImage.jpg

ساماندهي مشاغل شهري الويت اصلي سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده هاي كشاورزي شهرداري اصفهان

 محمد مجيري مديرعامل سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده هاي كشاورزي شهرداري اصفهان با اشاره به تغيير عنوان اين سازمان گفت: همانگونه كه نام سازمان عوض شده است و از سازمان ميادين ميوه و تره بار و ساماندهي مشاغل شهري شهرداري اصفهان به ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده هاي كشاورزي تبديل شده است اولويت اصلي سازمان نيز  ساماندهي مشاغل شهري خواهد بود علي رغم اينكه از ديگر ماموريت هاي سازمان نيز نبايد عدول كرد و تمامي آنها را مي بايست به موازات هم پيش برد.

 مدير عامل سازمان ساماندهي مشاغل شهري شهرداري اصفهان ادامه داد: پيامدهاي توسعة شهرنشيني به صورت آلودگي آب و هوا و محيط زيست شهري، تهديدي جدي براي سلامتي و ايمني ساكنان شهرها به شمار مي رود.  امروزه، مناطق شهري به عنوان كانون هاي جمعيتي و فعاليت هاي اقتصادي، با تمركز بالاي واحدهاي آلايندة محيط زيست مواجه شده اند، به طوري كه موقعيت مكاني نامناسب و انواع آلودگي هاي ناشي از مشاغل مختلف در شهرهاي بزرگ از جمله شهر اصفهان، سلامت و آرامش شهروندان را مورد تهديد جدي قرار داده است؛ واحدها و مشاغلي كه نوع فعاليت و مهم تر از آن، موقعيت و نحوة مديريت آنها عامل ايجاد آلودگي و مزاحمت است بنابراين شناسايي و ساماندهي مناسب مشاغل آلاينده و مزاحم، موضوعي مهم در مديريت شهري است.

وي گفت، شهر اصفهان نياز به يك بازنگري اساسي در حوزه مشاغل شهري داشته و مي بايست در دوره جديد شهرداري  تمامي نگاه ها و برنامه ها از جمله نگاه مديريت شهري ، عمران شهري ، اقتصاد شهري، حمل و نقل شهري و ... همراه و همسو با ساماندهي مشاغل شهري باشد.

محمد مجيري با اشاره به تعداد واحد هاي صنفي مجوزدار در سطح شهر گفت: طبق آمار سامانه ايرانيان اصناف، 77373 واحد صنفي پروانه دار در شهر اصفهان مشغول به فعاليت مي باشد كه بر اساس جمعيت شهري به ازاي هر 26 نفر يك واحد خرده فروش مستقر مي باشد كه متاسفانه با استانداردهاي جهاني بسيار فاصله دارد.

وي گفت: نگاه مديران شهري و استاني مي بايست همه در جهت  كمك به شهر و رفع معضلات شهري بوده كه اين امر با اولويت قرار دادن ساماندهي مشاغل امكان پذير خواهد بود و در اين راستا به جهت عملياتي شدن ساماندهي مشاغل شهري بايد از مدل هاي مختلف سرمايه گذاري در اين زمينه  استفاده كرد و با مشاركت اتحاديه ها و واحدهاي صنفي به منظور سهيم شدن در حل مشكلات شهري بهره برد.

مجيري عنوان كرد: 14 رسته صنفي در كارگروه‌هاي مختلف مشخص شدند كه مي بايست در اولويت ساماندهي قرار گيرد كه البته با روش‌هاي سلبي نمي‌توان واحدهاي صنفي را مجاب كرد و در برابر آنها و براي آنها تصميم گيري نمود و حتما مي بايست مشوق‌هاي در اين خصوص در نظر گرفته شود و واحدهاي صنفي خود علاقه‌مند به ساماندهي واحدهاي خود باشند؛ اين واحدهاي صنفي هم جز مردم اين شهر هستند و خود آنها به اين موضوع قائل ميباشد و ما بايد شرايط مناسبي را براي آنها مهيا سازيم.

وي با اشاره به موقعيت در نظر گرفته شده براي ساماندهي رسته هاي مختلف صنفي گفت: محل استقرار مناسب به منظور ساماندهي رسته هاي مختلف صنفي بايد با مطالعه انجام گيرد؛  اينكه كه ما يك زميني داشته باشيم و بخواهيم يك واحد صنفي و يا يك مجموعه صنفي را در آنجا مستقر نماييم امكان پذير نمي باشد بلكه  پيش از استقرار واحدهاي صنفي در يك مكان مناسب بايد با مكان يابي و مكان گزيني مناسب كه  مي تواند جزء ابزار علمي و اوليه يك مطالعه براي استقرار واحدهاي صنفي باشد اقدام به برنامه ريزي نمود.

تعداد بازدیدکنندگان امروز 17 تعداد کل بازدیدکنندگان درگاه تا امروز 148470 تعداد کاربران بر خط 11 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
آدرس:
اصفهان – كنار گذر اتوبان شهيد صياد شيرازي،حدفاصل چهار راه پيروزي و خيابان ركن الدوله، نبش كوچه 36(احسان)
تلفــن:  4-32683601 031 
نمابر:32683605  031     
شمـاره پيــامـك :   3000139090                     
پست الكترونيك :   samandehi@isfahan.ir
 
تلفن رسيدگي به شكايات: 32684408  و 137 
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری اصفهان می باشد.