درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان
width=14  width=14
 
فراخوان طراحی سر در بازار بین المللی گل و گیاه ارغوانسازمان ساماندهي مشاغل
 
width=14 width=14
ساماندهي دستفروشان جنب جمعه بازار بعثت در دستور كار است
/img/NoImage.jpg
 مجيري:

ساماندهي دستفروشان جنب جمعه بازار بعثت در دستور كار است


مديرعامل سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده‌هاي كشاورزي شهرداري اصفهان گفت: در صدد رفع ريشه‌اي مشكلات و ساماندهي دست فروشان در سطح شهر اصفهان هستيم.

به گزارش خبرنگار ايمنا، محمد مجيري در حاشيه بازديد از جمعه بازار خيابان بعثت و محيط پيرامون آن اظهاركرد: دست فروشي به عنوان يك پديده اجتماعي، نازيبايي‌هايي را در سطح شهر به وجود آورده است.

وي افزود: با توجه به اينكه دست فروشان اطراف جمعه بازار خيابان بعثت مشكلاتي براي تردد و سلامت شهروندان ايجاد كرده‌اند، كارگروهي در محل بازار بعثت تشكيل و مسئولان چند دستگاه ذي‌ربط گردهم آمدند تا از نزديك مسايل و مشكلات بهداشتي، دامپزشكي، امنيتي و ... را مشاهده و تصميم‌گيري جامعي براي آن داشته باشند.

مديرعامل سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده‌هاي كشاورزي شهرداري اصفهان تاكيد كرد: شهرداري اصفهان در صدد رفع ريشه‌اي مشكلات و ساماندهي دست فروشان در سطح شهر اصفهان است.

ساماندهي جمعه بازار بعثت بررسي مي‌شود

در حاشيه اين بازديد، سرپرست معاونت خدمات شهري شهرداري اصفهان نيز تصريح كرد: يكي از معضلات منطقه 14 به خصوص در روزهاي جمعه، بازار بعثت است كه البته در گذشته وضعيت بدتري داشته و در حال حاضر با اقدامات سازمان ساماندهي مشاغل شرايط بهتري دارد.

بهزاد حقاني افزود: در محل جمعه بازار خيابان بعثت سوله‌هايي براي ساماندهي دست‌فروشان ساخته شد و محلي به عنوان پاركينگ در اختيار خودروها قرار گرفت، اما فعاليت دست‌فروشان خارج از محدوده ساماندهي شده به هيچ عنوان مطلوب نيست.

وي گفت: پس از بازديد نمايندگان بهداشت، دامپزشكي و نيروي انتظامي، ساماندهي اين نقطه از شهر در كارگروهي مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

ضرورت ساماندهي پرنده فروشان و ماهي‌فروشان جمعه بازار بعثت

معاون سلامت اداره كل دامپزشكي استان اصفهان نيز با اشاره به ساماندهي پرنده فروشان، اظهاركرد: بر اساس آيين نامه نحوه نگهداري دام و طيور مصوب مجلس شوراي اسلامي، نگهداري هر گونه دام در روستاها طبق ضوابط و شرايط بلامانع است و نياز به دريافت مجوز ندارد، اما در شهرهاي بالاي 50 هزار نفر دام بايد در مكان‌هايي كه شهرداري در نظر گرفته، نگهداري يا عرضه شود.

محمد كشتكار افزود: انتظار مي رود در قالب كارگروه بهداشتي و مصوبه كارگروه سلامت با همكاري نهادهاي ذي‌ربط، ساماندهي پرنده فروشان و ماهي فروشان زينتي به نتايج مطلوبي برسد.

بازار حاشيه‌اي بعثت اسف‌بار است

در ادامه كارشناس بهداشت محيط مركز بهداشت محيط اصفهان در خصوص شرايط جمعه بازار بعثت گفت: به لحاظ مسايل بهداشتي جمعه بازار بعثت به دو بخش تقسيم شده كه يك بخش آن تحت نظارت است، ساماندهي لازم انجام شده و بايد ارتقاء يابد، اما بخش دوم بازار حاشيه‌اي است كه در كنار جمعه بازار بعثت شكل گرفته و متأسفانه در شرايط بسيار اسف‌باري قرار دارد.

 حاج حيدري افزود: دست فروشان بازار حاشيه اي جمعه بازار بعثت در محوطه‌اي پر از خاك و گرد و غبار فعاليت مي‌كنند، در اين محيط تعدادي نيز مواد غذايي غيرمجاز حتي فست فود بدون داشتن شرايط بهداشتي عرضه كرده و سلامت شهروندان را تهديد مي‌كنند.

وي اظهار اميدواري كرد: حاصل مذاكرات كارگروه مسئولان، جمع آوري حاشيه جمعه بازار بعثت و ساماندهي هر چه بيشتر آن باشد.


تعداد بازدیدکنندگان امروز 14 تعداد کل بازدیدکنندگان درگاه تا امروز 148466 تعداد کاربران بر خط 161 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
آدرس:
اصفهان – كنار گذر اتوبان شهيد صياد شيرازي،حدفاصل چهار راه پيروزي و خيابان ركن الدوله، نبش كوچه 36(احسان)
تلفــن:  4-32683601 031 
نمابر:32683605  031     
شمـاره پيــامـك :   3000139090                     
پست الكترونيك :   samandehi@isfahan.ir
 
تلفن رسيدگي به شكايات: 32684408  و 137 
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری اصفهان می باشد.