درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان
width=14  width=14
 
فراخوان طراحی سر در بازار بین المللی گل و گیاه ارغوانسازمان ساماندهي مشاغل
 
width=14 width=14
خبر2 -كارگروه مشترك و تخصصي ساماندهي مشاغل و ميادين شهرداري‌هاي كشور
خبر2 -كارگروه مشترك و تخصصي ساماندهي مشاغل و ميادين شهرداري‌هاي كشور
قوانين شهرداري ها

سرپرست دفتر عمراني و خدمات شهري سازمان شهرداري ها و دهياري‌هاي كشور گفت: پايه قوانين شهرداري‌ها مربوط به سال 1334 است و هربار اين قوانين به نوعي دستكاري شد، شرايط بدتري به وجود آمد.

 سيد حبيب راضي در كارگروه مشترك و تخصصي ساماندهي مشاغل و ميادين شهرداري‌هاي كشور با بيان اينكه در حوزه خدمات شهري موضوعات متنوعي وجود دارد كه در مورد هركدام اگر كار به‌درستي انجام نشود، مي‌تواند به يك فاجعه ملي تبديل شود، اظهار كرد: مثال ساده آن وجود سگ‌هاي ولگرد است، شايد اين پديده تا 10 سال گذشته جاي بحث نداشت، اما امروزه اگر فردي رفتار بدي با يك سگ داشته باشد بهانه‌اي براي عده‌اي در فضاهاي مجازي خواهد شد.

وي تأكيد كرد: اگر امروز نتوانيم وظايف خود را منطبق با شرايط روز انجام دهيم با مشكلات زيادي روبه‌رو خواهيم شد.

 سرپرست دفتر عمراني و خدمات شهري سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور ادامه داد: هم اكنون پايه قوانين شهرداري مربوط به سال 1334 است و هر بار اين قانون به‌نوعي دستكاري‌شده شرايط بدتري به وجود آمد.

وي با بيان اينكه در دولت يازدهم "كميسيون خاص كلان‌شهر تهران و ساير كلان‌شهرها" به رياست وزير كشور تشكيل شده است، تصريح كرد: در اين كميسيون قرار بود آسيب‌شناسي‌هايي در حوزه‌هاي شهري انجام و آسيب‌ها شناسايي و راهكارهايي براي رفع آن‌ها پيش‌بيني شود.

راضي ادامه داد: از مجموع 9 سند مصوب دولت، تعداد شش سند در حوزه خدمات شهري است كه به سازمان شهرداري‌ها بازمي‌گردد.

وي افزود: از اين شش سند دو سند مورد بحث كارگروه امروز است كه يكي مربوط به ميادين و محصولات كشاورزي و سند دوم ساماندهي مشاغل شهري است.

سرپرست دفتر عمراني و خدمات شهري سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور با تأكيد بر اينكه آسيب‌شناسي‌هاي انجام شده در هر بخش اسناد پشتيبان دارد و بر اساس آن حكم صادر مي‌شود، تأكيد كرد: در هر حكم نوشته شده مجري ناظر عالي نظارت بر اجراي حكم كيست و بازه زماني اجراي آن حكم چه زماني خواهد بود.

وي تأكيد كرد: در كشور تا كنون مشاهده نكرده‌ايم مصوبه‌اي توسط دولت اعلام و پس از شش ماه آن مصوبه پايش شود كه آيا دستگاه‌هاي ذي‌ربط مصوبات را اجرا كرده‌اند يا خير و البته دستگاه‌هاي مرتبط بازخواست شوند.

راضي تصريح كرد: پايه و بنياد سندهاي حوزه خدمات شهري براي شهرها بسيار مفيد است و شهرداري‌ها بايد در پيشبرد آن تلاش كنند، البته اگر ساير دستگاه‌هاي ذي‌ربط فعاليت نداشته باشند اقدامات شهرداري‌ها ثمري نخواهد داشت به همين دليل بايد اين موضوعات را جدي گرفت.

وي با بيان اينكه در ميادين عرضه ميوه بايد غرفه‌ها اجناس را به صورت مستقيم در اختيار عرضه كننده قرار داده و حذف واسطه‌ها صورت گيرد، تأكيد كرد: اين روند بسيار معقول و اجراي آن در دنيا جواب داده است.

سرپرست دفتر عمراني و خدمات شهري سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور ادامه داد: اگر امروزه زنجيره كامل نيست و شهروند به عنوان نفر آخر حلقه مصرف نمي‌تواند ثمرات خوبي داشته باشند، بدانيد كه همه مقصر هستيم چه در وزارت كشور و چه در شهرداري‌هاي كشور؛ شايد قوانين 70 سال گذشته پاسخگو نباشد، اما آسيب‌شناسي‌هايي از دو سال قبل انجام شده و به دولت تأكيد كرده‌ايم اگر راهكارها عملياتي شود مسئله عرضه مستقيم ميوه رفع خواهد شد.

راضي با بيان اينكه در سند ساماندهي اصناف و مشاغل شهري دو موضوع مهم به وزارت كشور ارجاع شده است، گفت: يكي از اين موضوعات حد تشخيص مزاحمت است، با توجه به زمان و مكان، برخي اقدامات مي‌تواند مزاحمت تلقي شده، اما همان اقدامات در مكان يا زمان ديگري مزاحمت تلقي نمي‌شود.

وي افزود: موضوع دوم سند ساماندهي اصناف و مشاغل شهري آيين‌نامه، نوشتن شيوه‌نامه يا دستورالعمل اجرايي براي آيين‌نامه ساماندهي اصناف و مشاغل شهري است.

سرپرست دفتر عمراني و خدمات شهري سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور تأكيد كرد: تأثير فعاليت‌هاي ساماندهي اصناف ملي است و گفتن هر كلمه و يا جمله در تمام پهنه سرزمين ايران تأثيرگذار خواهد بود و اثر آن به معيشت و رزق برخي افراد منجر مي‌شود، پس با جديت بايد كارها را انجام دهيم.

تعداد بازدیدکنندگان امروز 14 تعداد کل بازدیدکنندگان درگاه تا امروز 148466 تعداد کاربران بر خط 104 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
آدرس:
اصفهان – كنار گذر اتوبان شهيد صياد شيرازي،حدفاصل چهار راه پيروزي و خيابان ركن الدوله، نبش كوچه 36(احسان)
تلفــن:  4-32683601 031 
نمابر:32683605  031     
شمـاره پيــامـك :   3000139090                     
پست الكترونيك :   samandehi@isfahan.ir
 
تلفن رسيدگي به شكايات: 32684408  و 137 
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری اصفهان می باشد.