درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان
width=14  width=14
 
فراخوان طراحی سر در بازار بین المللی گل و گیاه ارغوانسازمان ساماندهي مشاغل
 
width=14 width=14
خبر3 - كارگروه مشترك و تخصصي ساماندهي مشاغل و ميادين شهرداري‌هاي كشور-
خبر3 - كارگروه مشترك و تخصصي ساماندهي مشاغل و ميادين شهرداري‌هاي كشور-

مديرعامل شركت ساماندهي صنايع و مشاغل شهر تهران گفت: به زود كيوسك‌هاي هوشمند مطابق با استانداردهاي جهاني در شهر تهران راه‌اندازي مي‌شود كه مجهز به واي فاي و عابر بانك هستند و اجراي آن در راستاي هدف ساماندهي كيوسك‌ها مي‌باشد.

به گزارش خبرنگار ايمنا، حميدرضا تحصيلي صبح امروز (پنجشنبه) در كارگروه مشترك و تخصصي ساماندهي مشاغل و ميادين شهرداري‌هاي كشور اظهار كرد: از حدود 35 سال پيش كه در تهران كيوسك‌هاي كوچك به راه افتاد و در آن‌ها تنها يك نفر امكان حضور داشت تا امروز كه تعداد كيوسك‌ها به 1200 عدد رسيده و تعداد زيادي از آن‌ها گل‌فروشي يا توزيع مطبوعات هستند و به اعتقاد پليس تخلفاتي در آنها انجام مي‌شود، علي‌رغم درآمدهاي نجومي، قاعده و قانوني ندارند.

وي افزود: درصدد هستيم تا كيوسك‌هاي هوشمند را مطابق با استانداردهاي جهاني كه قابليت‌هاي زيادي همچون عابر بانك و واي فاي دارند راه‌اندازي و كيوسك‌هاي تهران را ساماندهي كنيم.

مديرعامل شركت ساماندهي صنايع و مشاغل شهر تهران افزود: امروز شاهد هستيم بسياري از مشاغل همچون اغذيه‌فروشان ميز و صندلي‌هايي را در عرض پياده‌روها يا حتي حاشيه خيابان‌ها قرار داده و مشغول كسب و كار هستند، جالب اينكه شهروندان نيز هيچ اعتراضي دراين‌باره ندارند و اين موضوع به دليل كم‌كاري سازمان ساماندهي مشاغل اتفاق افتاده است و بايد اقدامات جدي‌تري انجام شود.

تحصيلي با بيان اينكه تعداد مراكز خريد خودرو را مي‌توان افزايش داد و كاربري آن‌ها را بين‌المللي كرد، تصريح كرد: مراكز خريد خودروي تهران مي‌تواند براي بسياري از نقاط كشور رفرنس باشد.

وي با تأكيد بر اينكه تا چند سال پيش با همكاري كودكان موفق شديم قانون بستن كمربند ايمني را كه آنها به والدين خود گوشزد مي‌كردند به صورت كامل اجرا كنيم، گفت: باز هم از پتانسيل آنان استفاده خواهد شد و در خصوص مبارزه با موش‌ها كه از زباله‌هاي رها شده مغازه‌ها در نهرهاي شهر تغذيه مي‌شوند مي‌توان هر دانش‌آموز را يك رييس تلقي كرد و تصميم داريم در اجراي آن دانش‌آموزان مدارس را درگير كنيم.

مديرعامل شركت ساماندهي صنايع و مشاغل شهر تهران با بيان اينكه در تهران روزانه دو درصد به آمار دست‌فروشان اضافه مي‌شود كه همه داراي تحصيلات عاليه هستند، گفت: متأسفانه به‌محض برخورد قانوني شهرداري، فيلم آن در شبكه‌هاي جهاني پخش مي‌شود از اين رو لايحه‌اي به شوراي شهر تهران تقديم شده تا مكان‌هايي در 22 منطقه شهرداري تهران به صورت بازارهاي روز و شب براي ساماندهي دست‌فروشان در نظر بگيريم.

وي اظهار كرد: عده‌اي در منازل خود لوازم دست‌دوم دارند كه نه مي‌توانند آنها را بفروشند و نه نگه‌داري كنند از اين رو با راه‌اندازي مركز مبادله كالا مي‌توانيم براي تبادل كالاهاي دست‌دوم اقدام كنيم.

تحصيلي با اشاره به فعاليت كارفودها گفت: امروزه شاهديم كه بسياري از افراد يك باربند به خودروي خود بسته و در نقاط مختلف شهر كارفود راه انداخته‌اند از اين رو تصميم داريم در فرآيند مشخص، مكان فعاليت، نرخ كرايه و نوع ارائه محصولات را براي اين افراد مشخص كنيم.

مديرعامل شركت ساماندهي صنايع و مشاغل شهر تهران با بيان اينكه در تهران تراكم‌فروشي ممنوع شده، اما خيابان‌فروشي ترويج پيدا كرده است، گفت: با توجه به كاهش درآمد شهرداري‌ها كار به جايي رسيده كه مناطق شهرداري بدون در نظر گرفتن موضوع ساماندهي مشاغل، خيابان‌فروشي مي‌كنند و در اين رابطه قراردادهاي ميليوني منعقد مي‌كنند و بي‌شك اگر به داد اين موضوع نرسيم همانند كيوسك‌هاي مطبوعاتي همچون استخواني در گلو، گريبان‌گير شهر تهران مي‌شود.

وي تأكيد كرد: بايد بازرسي و حراست را درگير اين موضوع كرده تا با جديت اقدام شود.

تحصيلي با اشاره به تهيه شيوه‌نامه كميته‌هاي تخصصي سه‌گانه ساماندهي مشاغل اظهار كرد: ميزباني سه دوره نشست اصلي در سازمان ساماندهي مشاغل، تهيه و توليد محتواهاي علمي و آموزشي و ارسال آن به سازمان‌هاي عضو، بارگذاري مطالب در پرتال شركت ساماندهي و تدوين پيش‌نويس ضوابط لازم ساماندهي دست‌فروشان از جمله موارد اين شيوه‌نامه است.

تعداد بازدیدکنندگان امروز 17 تعداد کل بازدیدکنندگان درگاه تا امروز 148470 تعداد کاربران بر خط 232 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
آدرس:
اصفهان – كنار گذر اتوبان شهيد صياد شيرازي،حدفاصل چهار راه پيروزي و خيابان ركن الدوله، نبش كوچه 36(احسان)
تلفــن:  4-32683601 031 
نمابر:32683605  031     
شمـاره پيــامـك :   3000139090                     
پست الكترونيك :   samandehi@isfahan.ir
 
تلفن رسيدگي به شكايات: 32684408  و 137 
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری اصفهان می باشد.