درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان
width=14  width=14
 
فراخوان طراحی سر در بازار بین المللی گل و گیاه ارغوانسازمان ساماندهي مشاغل
 
width=14 width=14
جوايز اولين مرحله جشنواره كي 3 امتياز دارد اهدا گرديد
جوايز اولين مرحله جشنواره كي 3 امتياز دارد اهدا گرديد
 

جوايز اولين مرحله جشنواره كي 3 امتياز دارد اهدا گرديد

كيسه هاي پلاستيكي علاوه بر اينكه از منابع تجديد ناپذير تهيه مي شوند ، مشكلات زيست محيطي فراواني را به وجود مي آورند.طبق بررسي كارشناسان، سالانه حدود يك تريليون تن كيسه پلاستيكي وارد چرخه ضايعات مي‌شوند و اين رقم بالاي توليد مواد پلاستيكي از جنبه‌هاي مختلف براي زمين مشكل‌ساز است.

اين كيسه ها به دليل استحكام ، ارزاني ، بادوامي ، سبكي ، كاربردي و بهداشتي بودن براي حمل مواد غذايي در بين مردم محبوبيت زيادي دارد ، اما غافل از اينكه تجزيه كيسه هاي پلاستيكي حداقل 300 سال طول مي كشد و هيچكس آنقدر عمر نمي كند كه تجزيه پلاستيك ها را ببيند !

استفاده از كيسه هاي پارچه ايي  با عنوان من طبيعت را دوست دارم در بازارهاي روز كوثر سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده هاي كشاورزي شهردار ي اصفهان از تاريخ 15/06/ 95صورت پذيرفت.

در اين ارتباط مدير عامل سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده هاي كشاورزي شهرداري اصفهان با اشار به برگزاري اولين جشنواره كيسه هاي پارچه ايي گفت: هدف مجموعه سازمان ساماندهي مشاغل شهري و بهره برداران بازارهاي روز كوثر از عملي نمودن اين اقدام حمايت از محيط زيست و قدم برداشتن در جهت حمايت و حفاظت از حريم سلامت شهروندان و شهر بوده است.

محمد مجيري گفت: با توجه به گستردگي مصرف كيسه هاي پلاستيكي و اسراف و استفاده بيش از نياز واقعي در استفاده از اين كيسه ها ضرر و زيان بسيار به محيط زيست را در پي خواهد داشت؛ به همين دليل سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده هاي كشاورزي شهرداري اصفهان با همت بهره برداران بازارهاي روز كوثر تصميم برآن گرفت كه كيسه هاي پارچه اي را جايگزين  كيسه هاي پلاستيكي نمايد.

در همين راستا به منظور ترغيب شهروندان به استفاده از كيسه هاي پارچه اي و حذف كامل كيسه هاي پلاستيكي از سطح شهر برنامه ها، جوايز و تخفيفات ويژه اي در اين ارتباط اجرايي گرديد.

مدير عامل سازمان ساماندهي مشاغل شهري  و فرآورده هاي كشاورزي شهرداري اصفهان با اشاره به برگزاري جشنواره"كي سه امتياز" دارد گفت:به منظور ترغيب بيشتر شهروندان به استفاده از كيسه هاي پارچه ايي و استفاده چندين باره از يك كيسه جشنواره كيسه امتياز دارد " كي سه امتياز دارد" در تمامي بازارهاي روز كوثر اجرايي شده و 110 ميليون تومان جايزه جهت حاميان محيط زيست شامل سيصدو سي و سه جايزه 333 هزار توماني در نظر گرفته شد.

وي تاكيد كرد با توجه به استقبال همشهريان از اين جشنواره بزودي شاهد برگزاري مجدد اين جشنواره در جهت كاهش استفاده از پلاستيك و حفاظت و حراست از محيط زيست خواهيم بود

مجيري گفت: كيسه هاي پارچه اي بهترين گزينه براي خريد مي باشند اين در حالي است كه استفاده از كيسه هاي پارچه اي سنتي ديرينه در كشور ما بوده كه اكنون به فراموشي سپرده شده و جاي خود را به كيسه هاي پلاستيكي داده است. نكته مهم در اين امر  حمايت همه جانبه مسئولان استاني و كشوري است كه نيازمند اراده ايي قويتر در اين زمينه ميباشد اما متاسفانه تاكنون حمايت و توجهي از ارگانهاي ذيربط صورت نپذيرفته است و اين اقدام شايسته در بازارهاي روز كوثر تنها با حمايت شهروندان فهيم همراه بوده كه باعث دلگرمي خادمان خود در سازمان ساماندهي مشاغل شهري و بهره برداران بازارهاي روز كوثر شده است.

تعداد بازدیدکنندگان امروز 17 تعداد کل بازدیدکنندگان درگاه تا امروز 153271 تعداد کاربران بر خط 38 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
آدرس:
اصفهان – كنار گذر اتوبان شهيد صياد شيرازي،حدفاصل چهار راه پيروزي و خيابان ركن الدوله، نبش كوچه 36(احسان)
تلفــن:  4-32683601 031 
نمابر:32683605  031     
شمـاره پيــامـك :   3000139090                     
پست الكترونيك :   samandehi@isfahan.ir
 
تلفن رسيدگي به شكايات: 32684408  و 137 
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری اصفهان می باشد.