درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان
معاون شهرسازي و معماري شهردار اصفهان گفت:نگاه تكنيكال به شهرهاي آينده
معاون شهرسازي و معماري شهردار اصفهان گفت:نگاه تكنيكال به شهرهاي آينده

نگاه تكنيكال به شهرهاي آينده

نگاه تكنيكال به شهرهاي آينده

معاون شهرسازي و معماري شهردار اصفهان گفت: نگرش به موضوع كودكان در شهر هوشمند ايجاب مي‌كند كه فارغ از نگاه هويت‌ساز، نگاه تكنولوژي و تكنيكال به شهرهاي آينده داشته باشيم.

به گزارش خبرنگار ايمنا، معاون سيداحمد حسيني‌نيا در آيين نخستين نمايشگاه تخصصي و ترويجي اسباب بازي و بازي‌هاي فكري كودك و نوجوان اظهار كرد: اسباب‌بازي‌هايي كه در حال حاضر براي كودكان توليد مي‌شود، نگرش توأم با پرورش خلاقيت را دنبال مي‌كند.

وي افزود: با مرور مجموعه نظام برنامه‌ريزي شهري در ايران از سال 27 قبل و بعد از انقلاب و حتي در اروپا شاهد هستيم كه ساختار برنامه‌ريزي بر چهار محور دسته‌بندي شده كه دسته اول نظام برنامه‌ريزي متكي بر كشاورزي، تكيه بر صنعت، تكيه بر مباحث دانش محور و گام چهارم شهر هوشمند، شهر مجازي يا شهر داده‌هاي اطلاعاتي است.

معاون شهرسازي و معماري شهردار اصفهان تصريح كرد: نظام برنامه‌ريزي در ژاپن همزمان با ايران مدون شد، اما برون‌داد برنامه‌ريزي ژاپن تلاش بر رشد و تعالي انسان‌ها از دوران كودكي تا بزرگسالي بود در حالي كه ما در ايران همواره سعي كرديم از كودكان و نوجوانان، پزشك و مهندس تحويل جامعه دهيم.

وي با بيان اينكه نظام برنامه‌ريزي متكي بر برنامه صرفاً كالبدي و فيزيكي نتيجه شهرسازي امروزي بوده است، ادامه داد: آنچه امروز در شهرهاي هوشمند و مجازي دنبال مي‌كنيم، اين است كه انسان توسعه يافته را در اين شهرها داشته باشيم و براي رسيدن به اين مهم گريزي جز توجه به مباحث كيفي در حوزه برنامه‌ريزي نداريم.

حسيني‌نيا تاكيد كرد: اصفهان در حوزه كودكان كانديداتوري دريافت نشان شبكه جهاني دوستدار كودك را دنبال مي‌كند و دي‌ماه سال گذشته نخستين نشست تخصصي آن در اصفهان برگزار كرد.

وي با بيان اينكه شهرداري اصفهان گروه دوستدار كودك را بر اساس تفاهم‌نامه با وزارت كشور و سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور و مصوبات شوراي اسلامي شهر راه‌اندازي كرده است، گفت: نگرش به موضوع كودكان در شهر هوشمند ايجاب مي‌كند كه توأم با نگاه هويت‌ساز، نگاه تكنولوژي و تكنيكال به شهرهاي آينده داشته باشيم.

معاون شهرسازي و معماري شهردار اصفهان گفت: با نگاه به آينده‌نگاري شهرها در مي‌يابيم كه براي كودكان به عنوان سكانداران آينده شهرها بايد برنامه داشته باشيم.

وي با تاكيد بر فرمايشات بزرگان و ائمه معصومين مبني بر پرورش كودكان  براي زمان خودمان اشتباه بزرگي است زيرا بايد آنها براي زمان خودشان پرورش يابند، ابراز اميدواري كرد: با همكاري مجموعه‌هايي كه در حوزه كودكان فعاليت مي‌كنند همچنين با فعاليت‌هايي كه در مركز شهر دوستدار كودك انجام مي‌شود، آينده روشن و هدفمند در انتظار آينده سازان باشد.  

حسيني‌نيا اظهار كرد: اصفهان به عنوان يك شهر تمدن‌ساز كه در سه دوره تاريخي پايتخت كشور بوده، داراي غناي فرهنگي بالايي است و اميدواريم با برنامه اجرايي كه به يونيسف ارايه مي‌كنيم هر چه سريع‌تر به شبكه شهرهاي دوستدار كودك بپيونديم.

1398/06/02
تعداد بازدیدکنندگان امروز 105 تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 546695 تعداد کاربران بر خط 174 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
شماره پیامکی
 آدرس :پل چمران،جنب شهرداري منطقه 7
پست الكترونيك :Shahrsazi@isfahan.ir
تلفن :34593634،34593650
فكس :34594401