درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان
دكتر حسيني نيا:همگام‌سازي معماري و شهرسازي شهرهاي هوشمند با نسل جديد
دكتر حسيني نيا:همگام‌سازي معماري و شهرسازي شهرهاي هوشمند با نسل جديد
همگام‌سازي معماري و شهرسازي شهرهاي هوشمند با نسل جديد

معاون شهرسازي و معماري شهردار اصفهان گفت: شهر هوشمند نيازمند همگام‌سازي معماري و شهرسازي با نسل جديد است.

سيد احمد حسيني‌نيا در گفت و گو با خبرنگار ايمنا اظهار كرد: مركز توجه نمايشگاه‌هاي عمومي بيشتر بر روي كالا است و جنبه علمي و پژوهشي آنها ناديده گرفته مي‌شود، اما نخستين نمايشگاه نما و پوشش‌هاي ساختماني كه از تاريخ 26 الي 29 شهريور ماه در اصفهان برگزار مي‌شود، مخاطبان خاص خود را دارد كه معماران و شهرسازان هستند.

وي ويژگي مهم نخستين نمايشگاه پوشش‌هاي ساختماني را دانش و فناوري روز دانست و افزود: در اين نمايشگاه رويكردهاي جديد در عرصه نما به نمايش گذاشته مي شود، از اين رو فرصتي مناسب براي معماران فراهم مي‌شود تا با تكنولوژي‌هاي نوين معماري و پوشش‌هاي جديد آشنا شوند.

معاون شهرسازي و معماري شهردار اصفهان تاكيد كرد: نخستين نمايشگاه پوشش‌هاي ساختماني فضايي مناسب براي كسب و كار و رونق اقتصاد و توليد است زيرا گرايش افراد نسبت به محصولات توليد شده براساس دانش و فرهنگ ايراني بيشتر بوده و بي‌شك اين موضوع حوزه‌هاي اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي را تحت پوشش قرار خواهد داد.

وي گفت: شهر هوشمند نيازمند همگام سازي معماري و شهرسازي با نسل جديد است، لذا رويكردي جديد از معماري و پوشش‌هاي ساختماني گذشتگان كه فرهنگ و اصالت معماري ايراني را به تصوير مي‌كشد، الزامي است.

حسيني‌نيا جذب مخاطب را يكي از ويژگي‌هاي نمايشگاه پوشش‌هاي ساختماني اصفهان دانست و اظهار كرد: اگر اين نمايشگاه دستاوردهاي نوين و تكنيكي در حوزه ساختمان را در معرض ديد علاقه‌مندان قرار دهد، تاثير بسزايي در تحول سازه‌ها خواهد گذاشت.

وي ادامه داد: هنگامي كه فرد در يك مكان قرار مي‌گيرد آن را ارزيابي مي‌كند و با توجه به نظر مثبت يا منفي خود واكنش نشان مي‌دهد كه اين واكنش همان رفتار وي در محيط را شكل خواهد داد؛ به همين دليل اگر نماي ساختمان‌ها و محيط شهري چشم‌نواز بوده و آرامش را منتقل كند، رفتار اجتماعي مناسب و مثبت نمود پيدا مي‌كند، در مقابل هرگونه عدم توازن يا استفاده از رنگ‌هاي نامتناسب منجر به رفتارهاي بد اجتماعي خواهد شد.

1398/06/27
تعداد بازدیدکنندگان امروز 110 تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 546700 تعداد کاربران بر خط 190 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
شماره پیامکی
 آدرس :پل چمران،جنب شهرداري منطقه 7
پست الكترونيك :Shahrsazi@isfahan.ir
تلفن :34593634،34593650
فكس :34594401