درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان
معاون شهردار اصفهان: ترجمه جديدي از پوشش‌هاي ساختماني بايد شكل بگيرد
 معاون شهردار اصفهان: ترجمه جديدي از پوشش‌هاي ساختماني بايد شكل بگيرد
ترجمه جديدي از پوشش‌هاي ساختماني بايد شكل بگيرد

معاون شهرسازي و معماري شهرداري اصفهان گفت: متخصصان بايد ترجمه جديدي از پوشش‌هاي ساختماني به وجود آورند، البته كار دشواري است اما با تكاپو و تلاش در اين حوزه مي‌توانيم به انجام آن اميدوار باشيم.

به گزارش خبرنگار ايمنا، سيد احمد حسيني نيا شامگاه –سه‌شنبه 26 شهريور- در نشست خبري آيين افتتاح "نخستين نمايشگاه پوشش‌هاي ساختماني" و " نخستين نمايشگاه رونق توليد ملي"، اظهار كرد: بايد سه واژه رشد، توسعه و پيشرفت را از هم تمييز دهيم و يك نگاه مبتني بر توسعه كه داراي دو بخش اقتصادي و فرهنگي كه تاثير مستقيم در رفاه و آسايش مردم دارد، داشته باشيم.

وي گفت: بايد در شهر اصفهان كه به عبارتي سه دوره و در وصفي ديگر پنج دوره پايتخت ايران بوده است، نگاه توسعه‌اي داشته باشيم و از نگاه رشد گونه كه صرفا مبتني بر رشد فيزيكي است، فاصله بگيريم.

حسيني نيا خاطرنشان كرد: اگر سابقه برنامه ريزي شهري را در چهار دوره تقسيم كنيم، دوره اول مبتني بر كشاورزي، دوره دوم مبتني بر صنعت، دوره سوم مبتني بر دانش و نسل چهارم شهرهاي هوشمند است.

وي افزود: در نسل چهارم كه شهرهاي هوشمند است؛ سيما و منظر از مسائل مهم به شمار مي‌رود زيرا ارتباط زيادي مي‌توان با آن برقرار كرد، بنابراين بايد بتوانيم برنامه ريزي بر مبناي فناوري و دانش جديد داشته باشيم و در اين حوزه بتوانيم از تكنولوژي روز و با نگاه فرهنگي براي الگوي تمدن سازي استفاده كنيم.

معاون شهرسازي و معماري شهرداري اصفهان اضافه كرد: متخصصان اين حوزه بايد ترجمه جديدي را از پوشش‌هاي ساختماني به وجود بياورند كه البته كار دشواري است اما با تكاپو و تلاش در اين حوزه اميدواريم اين اتفاق بيفتد.

حسيني نيا ادامه داد: بايد به مكتب اصفهان كه از مكاتب مهم در اين حوزه است، در معماري امروز توجه ويژه شود.

وي تاكيد كرد: نمايشگاهي كه برگزار مي‌شود بايد فرصت معرفي محصولات و همچنين رونق كسب و كار در اين حوزه را داشته باشد.

1398/06/27
تعداد بازدیدکنندگان امروز 105 تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 546695 تعداد کاربران بر خط 122 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
شماره پیامکی
 آدرس :پل چمران،جنب شهرداري منطقه 7
پست الكترونيك :Shahrsazi@isfahan.ir
تلفن :34593634،34593650
فكس :34594401