درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان
حسيني‌نيا خبر داد: رشد 42 درصدي آمار پروانه‌هاي ساختماني صادر شده در منطقه 13
حسيني‌نيا خبر داد: رشد 42 درصدي آمار پروانه‌هاي ساختماني صادر شده در منطقه 13
رشد 42 درصدي آمار پروانه‌هاي ساختماني صادر شده در منطقه 13

معاون شهرسازي و معماري شهردار اصفهان از رشد آمار صدور پروانه‌هاي ساختماني در منطقه 13 خبر داد و گفت: تعداد آن‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته 42 درصد رشد داشته است.

سيداحمد حسيني نيا در گفت و گو با خبرنگار ايمنا اظهار كرد: در دومين جلسه ملاقات مردمي شهردار اصفهان با اهالي منطقه 13 حدود 38 پرونده در حوزه شهرسازي مطرح و سعي شد تا مباحث را بررسي كنيم و  براي هركدام از پرونده‌ها شرح اقداماتي كه بايد از طريق منطقه در دستور كار قرار مي‌گرفت و پيگيري مي‌شد، اعلام و دستورات لازم صادر شد كه اميدواريم سبب رضايت‌مندي اهالي منطقه باشد. 

وي با اشاره به شرايط ساخت و ساز در منطقه 13 تصريح كرد: تعداد پروانه‌هاي ساختماني صادر شده در اين منطقه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 42 درصد رشد داشته است.

معاون شهرسازي و معماري شهردار اصفهان افزود: به لحاظ متراژ پروانه‌هاي ساختماني صادر شده در منطقه 13، آمارها حكايت از رشد 10 درصدي در سال‌جاري نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.

وي با بيان اينكه در شهر اصفهان وضعيت ساخت و ساز در يك شرايط خوبي قرار دارد و در مقايسه با ساير كلانشهرها شرايط مطلوبي را در اين زمينه تجربه كرده است، خاطرنشان كرد: مقوله ساخت و ساز در دو بُعد قابل بررسي است يكي متقاضيان هستند كه براي صدور پروانه مراجعه مي‌كنند و ديگري ميزان ساخت و ساز است، اما گاهي اين دو مقوله با يكديگر اشتباه گرفته مي‌شود و پارامترهايي كه بايد در  حوزه صدور پروانه باشد، جاي خود را به ساخت و ساز مي‌دهد.

حسيني‌نيا عنوان كرد: طبق آمار و ارقام تقريباً رشد 133 درصدي متراژ پروانه‌هاي ساختماني صادر شده در شهر اصفهان را در مقايسه با سال گذشته شاهد هستيم.

وي با اشاره به كاهش زمان صدور پروانه ساختماني در شهر اصفهان، اظهار كرد: با توجه به مصوبه شوراي عالي اداري در سال 71 كه تأكيد شد صدور پروانه ساختماني بايد در كمترين زمان ممكن انجام شود، يكي از سياست‌هايي كه مورد تأكيد شهردار اصفهان بوده، مديريت فرآيند صدور پروانه ساختماني است.

معاون شهرسازي و معماري شهردار اصفهان ادامه داد: براساس همين سياست، كاهش زمان صدور پروانه ساختماني در دستور كار معاونت شهرسازي و معماري قرار گرفت و فرآيندهاي موازي كه زمان را براي ارباب رجوع و متقاضيان پروانه ساختماني طولاني مي‌كرد احصاء و براي رفع آن‌ها چندين جلسه و كارگروه مشترك برگزار شد.

وي گفت: با سازمان‌هاي مرتبط در مورد صدور پروانه جلساتي برگزار و فرآيندهايي كه بتواند صدور پروانه ساختماني را با ضوابط طرح تفصيلي منطبق و زمان آن را به كمتر از 30 روز برساند، مورد بررسي قرار گرفت؛ البته نقشه اجرايي ارائه شده 18 روزه است، اما بر اساس ابلاغ شهردار اصفهان به مناطق 15 گانه، صدور پروانه كمتر از 30 روز اعلام و بخشنامه شده و از آبان ماه سال گذشته اجرايي شده است.

حسيني‌نيا خاطرنشان كرد: بعضي پرونده‌هاي مربوط به صدور پروانه‌هاي ساختماني با مشكل مالكيتي مواجه است، چرا كه سند ندارد و يا با ضوابط و مقررات منطبق نيست كه بايد كميسيون‌هاي مربوطه بررسي كنند يا با اداره كل توسعه شهري در خصوص خط بدنه و يا مباحث كاربري مكاتباتي انجام شود كه اين پرونده‌ها از شمول بخشنامه كمتر از 30 روز خارج است و ابلاغي كه به مناطق انجام شده مشمول پرونده‌هايي است كه مشكل مالكيتي و مباحث مربوط مشكل كاربري نداشته باشند.

1398/07/02
تعداد بازدیدکنندگان امروز 110 تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 546700 تعداد کاربران بر خط 183 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
شماره پیامکی
 آدرس :پل چمران،جنب شهرداري منطقه 7
پست الكترونيك :Shahrsazi@isfahan.ir
تلفن :34593634،34593650
فكس :34594401