درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان
حسيني نيا تاكيد كرد: تحقق حق زندگي شايسته نابينايان در شهر، نيازمند عزم جدي مسئولان
 حسيني نيا تاكيد كرد: تحقق حق زندگي شايسته نابينايان در شهر، نيازمند عزم جدي مسئولان
تحقق حق زندگي شايسته نابينايان در شهر، نيازمند عزم جدي مسئولان

معاون شهرسازي و معماري شهرداري اصفهان گفت: تحقق حق زندگي شايسته نابينايان در شهر، عزم بيش از پيش مسئولين را مي‌طلبد.

سيداحمد حسيني­‌نيا در گفت و گو با خبرنگار ايمنا با تاكيد بر ضرورت پاسخگويي شهر به خواست و نياز شهروندان و فراهم كردن فضايي ايمن، امن و عادلانه براي همگان، اظهار كرد: روز جهاني عصاي سفيد زنگ هشداري سالانه براي نظام مديريت شهري است كه چه اقداماتي براي بهره‌مندي توانخواهان و به ويژه نابينايان از حق زندگي شايسته و ايجاد محيطي مناسب براي سكونت و فعاليت آنها انجام مي‌شود.

وي افزود: اين حق نابينايان است كه از تسهيلات توانمندسازي در جهت زندگي مستقل و مشاركت در امور گوناگون زندگي بهره مند شوند و بتوانند به سهولت در شهر حركت كنند و به فضاها و خدمات مورد نياز دسترسي داشته باشند.

معاون شهرسازي و معماري شهرداري اصفهان ادامه داد: در اين راستا مناسب‌سازي مسيرهاي حركتي و شبكه معابر براي كاركردهاي دسترسي، خريد، مكث، پياده‌روي و تفريح امري ضروري در جهت شادي، سلامتي و رعايت حقوق و كرامت انساني شهروندان است.

وي با بيان اينكه در سال‌هاي اخير، تلاش­‌هاي بسياري در شهرداري اصفهان براي مناسب‌سازي ساختمان‌­ها و فضاهاي شهري براي استفاده نابينايان صورت گرفته است، گفت: از جمله اين اقدامات تشكيل ستاد مناسب‌سازي فضاهاي شهري با هدف اجرايي كردن قوانين از طريق نيازسنجي، سياستدگذاري، اولويت‌بندي، نظارت و كنترل اجراي پروژه‌هاي مناسب سازي، تخصيص بودجه با سرفصل اختصاصي «مناسب سازي معابر، پارك‌ها و ساختمان‌هاي شهرداري جهت تردد معلولان و جانبازان» بوده است.

حسيني‌نيا افزود: تشكيل تيم­ هاي رصد شهري، انجام بازديد و كنترل و نظارت عاليه در پروژه­ هاي اجرايي شهرداري، پاسخگويي به اعلام نيازها و مكاتبات نابينايان در زمينه مناسب­دسازي فضاهاي شهري، برگزاري جلسات مشترك و متعدد با انجمن ­هاي فعال نابينايان در شهر و تعامل سازنده با آنها براي شناسايي نيازها، تدوين طرح جامع پياده‌­روسازي با محوريت مناسب­‌سازي و رعايت ضوابط مناسب سازي در تمامي خيابان‌ها و پياده روهاي جديد الاحداث، طراحي و اجراي تجهيزات شهري مناسب مانند طراحي نمونه سازي و اجراي كف فرش راهنما و هشدار ويژه براي مسيريابي و ايمني تردد نابينايان و كم بينايان از ديگر اقدامات انجام شده براي مناسب‌سازي ساختمان­‌ها و فضاهاي شهري براي استفاده نابينايان برشمرد.

وي تاكيد كرد: با اين وجود، در حال حاضر نابينايان با مسائل بسيار ايمني و دسترسي به فضاها، خدمات و تسهيلات مواجه هستند كه رفع آنها عزم بيش از پيش مسئولان را مي­ طلبد.

1398/07/28
تعداد بازدیدکنندگان امروز 105 تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 546695 تعداد کاربران بر خط 124 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
شماره پیامکی
 آدرس :پل چمران،جنب شهرداري منطقه 7
پست الكترونيك :Shahrsazi@isfahan.ir
تلفن :34593634،34593650
فكس :34594401