درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان
سازمان پارک ها و فضای سبز
مرتضائي نژاد خبر داد : كاشت 25 هزار گلدان گل از گونه هاي مختلف در چهارباغ عباسي
مرتضائي نژاد خبر داد : كاشت 25 هزار گلدان گل از گونه هاي مختلف در چهارباغ عباسي

مديرعامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري اصفهان گفت: به زودي 25 هزار گُلدان گل از گونه هاي مختلف متناسب با هويت تاريخي و پيشينه چهارباغ به بستر اين محور گردشگري اضافه مي‌شود.

فروغ مرتضايي‌نژاد در گفت و گو با خبرنگار ايمنا، اظهاركرد: گل‌هاي فصل همچون آلاله پرپر، سيكلمن، شمعداني آويز، بگونيا، كالانكوئه و شب بو از جمله گونه هايي است كه در آستانه سال جديد در محور گردشگري چهارباغ كاشت مي‌شود.

وي تصريح كرد: براي استقبال از سال جديد بيش از هفت پروژه كلان در دستور كار سازمان پارك‌ها قرار گرفته كه در داخل و حتي حومه شهر انجام مي‌شود.

مديرعامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري اصفهان با بيان اينكه اقدامات ويژه‌اي در جاي جاي شهر در دست انجام است، گفت: براي چهارباغ عباسي پروژه‌هايي در دست اقدام داريم، حتي نوع گونه گل‌ و گياهان متناسب با بحث‌هاي نوستالژي و تاريخي شهر اصفهان است كه منظر زيباي آن را شهروندان در آستانه نوروز مشاهده خواهند كرد.

وي ادامه داد: براي محور مياني چهارباغ فراخوان اعلام شده كه مطابق با برنامه تاريخي و متناسب با مباحث ميراثي اقدامات لازم صورت گيرد.

مرتضايي‌نژاد با بيان اينكه بازبيني فضاي گل و گياه ميدان امام علي (ع) در دستور كار قرار گرفته است، افزود: براي محل جديد نمايشگاه بزرگ اصفهان طراحي‌هاي ويژه‌اي انجام مي‌شود، همچنين بازار گل و گياه واقع در باغ تندرستي از ديگر پروژه‌هاي در دست اجرا در سازمان پارك‌ها به شمار مي‌رود.

وي اظهاركرد: بخش بازار گل و گياه قرار است تا دو سال آينده به باغ تندرستي منتقل شود، البته در محل جديد عمليات اجرايي مربوط به فضاي سبز آن آغاز شده و تا چند ماه آينده به اتمام مي‌رسد.

مديرعامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري اصفهان با بيان اينكه در برخي از مناطق شهر عمليات هرس درختان آغاز شده است و تا نيمه اسفندماه ادامه خواهد داشت، گفت: از آن زمان شهروندان شاهد گل‌ها و گياهان بهاري خواهند بود كه براي استقبال از نوروز 98 شهر را متحول مي‌كنند.

1397/11/29
تعداد بازدیدکنندگان امروز 34 تعداد کل بازدیدکنندگان درگاه تا امروز 527548 تعداد کاربران بر خط 177 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری اصفهان می باشد.
ارتباط با مسئولین پرتال