درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان
سازمان پارک ها و فضای سبز
اميري در گفتگو با ايمنا : چنارها به چهارباغ مي‎آيند/ شهر به استقبال بهار مي‌رود
اميري در گفتگو با ايمنا : چنارها به چهارباغ مي‎آيند/ شهر به استقبال بهار مي‌رود

در حالي كه تنها 18 روز تا آغاز سال جديد باقي مانده، شهروندان در صدد خانه‌تكاني و شهرداري مشغول مهياسازي شهر با استفاده از تمام امكانات و تجهيزات است.

به گزارش ايمنا، اصفهان وقتي زيباتر مي‌شود كه علاوه بر آثار تاريخي و بي‌نظيرش، فضاي شهري و سرسبزي خيابان‌ها و ميادين آن هم شادابي و طراوت نصف جهان را جهاني كند، درست مثل اين روزها كه به همت شهرداري اصفهان در بيشتر ميدان‌هاي شهر انواع گل‌ها و گياهان بهاري كاشته شده و رنگ و روي شهر را ديدني‌تر كرده است.

براي آگاهي از اقدامات در حال انجام شهرداري براي استقبال از بهار 98 و مسافران نوروزي با «حسين اميري» معاون خدمات شهري شهردار اصفهان به گفت و گو نشستيم كه در ادامه مشروح آن از نظرتان مي‌گذرد:

در اسفندماه كه شور و حال مردم بيشتر شده و همه در تكاپوي انجام خريد و خانه تكاني براي عيد هستند، شهر اصفهان چگونه به استقبال از بهار و مسافراني كه اين شهر را براي مقصد سفر خود انتخاب كرده‌اند مي‌رود؟

با پايان يافتن فصل خزان، فصل پيدايش زيبايي‌ها شكل مي‌گيرد؛ در اين راستا در شهر اصفهان نيازمند برنامه‌ريزي و تصميم‌سازي در خصوص برنامه‌هاي ستاد خدمات سفر شهر هستيم، زيرا شهر اصفهان به عنوان يك جهانشهر پذيراي مسافران زيادي در ايام نوروز خواهد بود؛ بنابراين طبيعي است كه ما به عنوان متوليان خدمات‌رساني در شهر بايد آن را براي مسافراني كه به اصفهان وارد مي‌شوند آماده كنيم تا بتوانند از فضاهاي تفريحي، گردشگري، فرهنگي و طبيعي شهر استفاده كنند.

به همين جهت از يك ماه پيش به سمت خانه تكاني شهر حركت كرديم، در حال حاضر مديران و كاركنان در مناطق 15 گانه شهرداري اصفهان تمام تلاش خود را انجام مي‌دهند تا زيباسازي، ساماندهي فضاهاي سبز، گل‌كاري‌ها، نصب المان‌ها و طرح‌هاي حجمي، شستشوي تابلوها و نرده‌ها همچنين رنگ‌آميزي جداول به بهترين شكل ممكن صورت گيرد و زيبايي خاصي در شهر ايجاد شود؛ با توجه به اينكه زيبايي‌هاي هر شهر در بدو ورود مسافران در ذهن آنها متبادر مي‌شود و خاطره خوبي براي مسافران به يادگار خواهد گذاشت، بر اين باور هستيم كه كمترين گلكاري در شور و نشاط مردم تاثيرگذار خواهد بود.

براي ارتقاي ظرفيت‌هاي گردشگري شهر چه اقداماتي انجام شده است؟

يكي از اقدامات مهم، معرفي ظرفيت‌ها و پتانسيل‌هاي گردشگري با هدف افزايش بازديد مسافران است؛ بخشي از مباحث گردشگري اصفهان مربوط به آثار هويتي و تاريخي شهر است كه به عنوان نماد تاريخي و باستاني وجود دارد و همواره مورد استقبال گردشگران داخلي و خارجي قرار مي‌گيرد، اما بخش ديگر مربوط به گردشگري طبيعي شهر است كه معمولاً در اختيار مديريت شهري است؛ شهرداري اصفهان نيز تمام تلاش خود را انجام داده تا زمينه لازم را براي استفاده گردشگران و شهروندان فراهم كند؛ به عنوان مثال در مجموعه گردشگري ناژوان باغ پرندگان، باغ خزندگان، آكواريوم، تله سيژ، باغ صدف‌ها و باغ پروانه‌ها مهيا شده تا در ايام نوروز آماده پذيرش مسافران و گردشگران باشد.

در كوه صفه نيز تله كابين، پارك حيات‌وحش و طبيعت با صفاي اين كوه آماده پذيرايي از مسافران نوروزي است، همچنين باغ گلها يك مكاني ديدني و جذاب براي گردشگران خواهد بود؛ مجموعه شهر رؤياها آماده مراجعه علاقهمندان به گذراندن ساعاتي سرشار از شادي و هيجان است؛ در مجموع تمام تلاش‌ها به كار گرفته شده تا ايام نوروز اوقات خوشي براي گردش مسافران در شهر رقم بخورد.

در چهارباغ عباسي باكس‌هاي بزرگي قرار گرفته كه درختاني از نوع چنار در آنها خودنمايي مي‌كند و براي روز درختكاري آماده شده است؟

معاونت خدمات شهري شهرداري اصفهان برنامه‌هاي ويژه‌اي را براي روز درختكاري پيش‌بيني كرده به طوري كه 200 برنامه فرهنگي و اجتماعي در مناطق 15 گانه شهرداري اصفهان در نظر گرفته شده است.

1397/12/12
تعداد بازدیدکنندگان امروز 33 تعداد کل بازدیدکنندگان درگاه تا امروز 527547 تعداد کاربران بر خط 173 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری اصفهان می باشد.
ارتباط با مسئولین پرتال