درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان
سازمان پارک ها و فضای سبز
مرتضائي نژاد: كاشت درختان چنار 20 ساله چهارباغ اصفهان را در نوروز زيباتر كرد.
مرتضائي نژاد: كاشت درختان چنار 20 ساله چهارباغ اصفهان را در نوروز زيباتر كرد.

مديرعامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري اصفهان گفت: شهرداري اصفهان در اسفندماه سال گذشته با كاشت 44 اصله درخت چنار 20 ساله در چهارباغ، پوشش گياهي بخشي از اين محور را كه به دليل عمليات عمراني مترو، تخريب شده بود، براي نوروز بازسازي و زيبايي چهارباغ را دوچندان كرد.

فروغ مرتضايي‌نژاد در گفت و گو با خبرنگار ايمنا اظهاركرد: حدود چهار سال پيش با آغاز عمليات عمراني خط نخست مترو اصفهان، خيابان چهارباغ عباسي بسته و پوشش گياهي اين خيابان كه عمدتا از درختان چنار تشكيل شده بود، تخريب شد، از اين رو شهرداري اصفهان در دوره جديد با كاشت 44 اصله درخت چنار 20 ساله اين تخريب را جبران كرده و پوشش آسيب ديده چهارباغ عباسي را كه موجب قطع بصري پرسپكتيو درختان شده بود، احيا كرد.

وي افزود: چهارباغ بدون درخت چنار و نارون چهارباغ نبود، از اين رو با بازگشت چنارهاي20 ساله به چهارباغ، اين خيابان جاني دوباره گرفت و مسافران نوروزي نيز چهارباغ را زيباتر از سال قبل به تماشا نشستند.

مديرعامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري اصفهان با بيان اينكه يكي از شاخصه‌هاي مهم شهر اصفهان درختان و فضاي سبز آن است، گفت: وسعت فضاي سبز تحت اختيار شهرداري اصفهان 3700 هكتار است كه سال گذشته علي‌رغم شرايط سخت كم آبي با مديريت صحيح موفق شديم فضاي سبز شهر اصفهان را از خطر بحران نجات داده و سبزينگي آن را حفظ كنيم.

وي با ابراز خرسندي از بارش‌هاي باران در روزهاي اخير، تاكيد كرد: با غني‌شدن منابع آب كشاورزي، امسال نگراني كمتري به لحاظ تامين آب براي آبياري فضاهاي سبز شهر داريم.

مرتضايي‌نژاد با اشاره به اقدامات انجام شده سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري اصفهان براي نوروز، گفت: براي نوروز امسال يك ميليون و 200 هزار گلدان گل  شامل650 هزار گلدان از بخش خصوصي و 550 هزار گلدان توسط سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري اصفهان تهيه و در اختيار مناطق 15 گانه شهرداري قرار گرفت.

وي خاطرنشان كرد: سال گذشته حدود 210 هزار اصله درخت و درختچه در مناطق 15 گانه شهر اصفهان كاشته و در برخي مناطق به صورت ويژه «گذر شكوفه» طراحي شد.

1398/01/21
تعداد بازدیدکنندگان امروز 33 تعداد کل بازدیدکنندگان درگاه تا امروز 527547 تعداد کاربران بر خط 59 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری اصفهان می باشد.
ارتباط با مسئولین پرتال