درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان
سازمان پارک ها و فضای سبز
اجراي طرح ويژه سازمان پارك‌ها به مناسبت بازگشايي مدارس
اجراي طرح ويژه سازمان پارك‌ها به مناسبت بازگشايي مدارس
اجراي طرح ويژه سازمان پارك‌ها به مناسبت بازگشايي مدارس

 مديرعامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري اصفهان گفت: طرح ويژه اين سازمان به مناسبت بازگشايي مدارس با رويكرد هرس درختان، خشكه‌بري شاخه‌ها و لايروبي مادي‌ها تا قبل از مهرماه انجام و به پايان مي‌رسد.

فروغ مرتضايي‌نژاد در گفت و گو با خبرنگار ايمنا اظهار كرد: با نزديك شدن به فصل پاييز و بازگشايي مدارس لازم است آماده‌سازي در بخش فضاي سبز انجام شود.

وي افزود: از جمله مواردي كه دستورالعمل آن به مناطق 15 گانه و ناژوان ابلاغ شده، هرس و فرم‌دهي پرچين‌ها در معابر منتج به مدارس است تا علاوه بر زيبايي منظر، ايمني تردد دانش‌آموزان نيز فراهم شود.

مديرعامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري اصفهان با بيان اينكه در آستانه بازگشايي مدارس نظافت و پاكسازي مادي‌ها و انهار به صورت ويژه انجام مي‌شود، تصريح كرد: با توجه به اينكه امسال آب در رودخانه زاينده‌رود جاري بود، مادي‌ها در بخش‌هاي مختلف لايروبي و پاك‌سازي شده است.

وي با اشاره به خشكه‌بري درختان، گفت: در بعضي نقاط شهر درختان شاخه‌هاي خشك دارند كه ممكن است باعث ايجاد خطر براي دانش آموزان شود، از اين رو تأكيد شده كه خشكه‌بري درختان به ويژه در محل تردد دانش‌آموزان تا قبل از بازگشايي مدارس انجام شود.

مرتضايي‌نژاد خاطرنشان كرد: بعضي مدارس از كارشناسان سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري اصفهان درخواست بازديد از مدارس را دارند تا براي زيباتر شدن فضاي سبز يا كاشت گياهان مناسب پيشنهادات خود را ارائه كنند كه اين اقدام انجام و الگوي كاشت درخت و گل ارائه شد؛ حتي در بعضي مدارس اهداي گل صورت گرفت تا منظره داخل مدارس نيز در آغاز سال تحصيلي براي دانش آموزان زيبا باشد.

وي تاكيد كرد: تمام برنامه‌ريزي‌ها و اقدامات سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري اصفهان بر مبناي رسيدن به شهر پايدار، زيست‌پذير و برنامه‌هاي محيط زيستي تنظيم شده است.

1398/06/26
تعداد بازدیدکنندگان امروز 33 تعداد کل بازدیدکنندگان درگاه تا امروز 527547 تعداد کاربران بر خط 184 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری اصفهان می باشد.
ارتباط با مسئولین پرتال