درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان
سازمان پارک ها و فضای سبز
استفاده از روش‌هاي نوين در آبياري فضاي سبز اصفهان
استفاده از روش‌هاي نوين در آبياري فضاي سبز اصفهان
استفاده از روش‌هاي نوين در آبياري فضاي سبز اصفهان

 مديرعامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري اصفهان گفت: براي استفاده از روش‌هاي نوين در آبياري فضاي سبز شهر اقدامات گسترده‌اي در بعضي از مناطق 15 گانه شهر انجام شده است.

فروغ مرتضايي‌نژاد در گفت و گو با خبرنگار ايمنا با اشاره به ويژگي‌هاي بارز روش آبياري زيرسطحي، اظهار كرد: در اين روش با توجه به اينكه آبياري‌هاي تحت‌فشار به دليل مشكلاتي همچون تخريب يا دستكاري بر روي آنها مواجه است، آبياري با روش زيرسطحي در بسياري از مناطق توصيه شده و در حال انجام است.

وي تصريح كرد: در قراردادهاي جديد با پيمانكاران فضاي سبز به كارگري كارشناس آبياري ويژه نظارت بر مصرف، انتقال و تاسيسات آب به صورت الزام لحاظ شده است.

مديرعامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري اصفهان با بيان اينكه تمام كارشناسان فضاي سبز مناطق با ناظرين عالي آب سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري اصفهان در ارتباط هستند و گزارشات مربوطه را به صورت تصويري ارسال مي‌كنند، گفت: به محض تماس شهروندان با اين سازمان، پيام به اپراتوري كه كارشناس ناظر عالي آب است، ارجاع مي‌شود تا رسيدگي لازم، به موقع و كارشناسانه انجام شود.

وي تاكيد كرد: در صورت دريافت گزارش مبني بر سهل انگار در نگهداري فضاي سبز و خسارت به آن، پس از بررسي‌هاي لازم، جرايم سنگيني در قراردادهاي پيمانكاران فضاي سبز اعمال خواهد شد.

مرتضايي‌نژاد ادامه داد: بيش از سه ميليون و 700 هزار اصله درخت در شهر وجود دارد كه بخش عمده‌اي از آنها بيش از 50 تا 100 سال عمر دارند و به عنوان درختان كهنسال و ميراث شهر محسوب مي‌شوند كه نگهداري آنها كاري بسيار دشوار است، بنابراين سعي شده تمهيداتي براي آبياري اين درختان در نظر گرفته شود تا كمترين آسيب به آنها وارد شود.

وي خاطرنشان كرد: تلفن سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري اصفهان به شماره 32674000 جوابگوي شهروندان در خصوص ارائه خدمات مشاوره در خصوص فضاي سبز و يا دريافت پيشنهادات است.

1398/06/26
تعداد بازدیدکنندگان امروز 33 تعداد کل بازدیدکنندگان درگاه تا امروز 527547 تعداد کاربران بر خط 157 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری اصفهان می باشد.
ارتباط با مسئولین پرتال