درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان
سازمان پارک ها و فضای سبز
مرتضايي‌نژاد خبرداد: استفاده از گونه‌هاي گياهي مقاوم براي ديوارهاي سبز اصفهان
مرتضايي‌نژاد خبرداد: استفاده از گونه‌هاي گياهي مقاوم براي ديوارهاي سبز اصفهان
مرتضايي‌نژاد خبرداد: استفاده از گونه‌هاي گياهي مقاوم براي ديوارهاي سبز اصفهان

 مديرعامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري اصفهان گفت: تاكنون ديوارهاي سبز در بعضي از نقاط شهر انجام شده، اما در حال برنامه‌ريزي براي استفاده از گونه‌هاي گياهي مقاوم براي اين ديوارها هستيم.

فروغ مرتضايي‌نژاد در گفت و گو با خبرنگار ايمنا اظهار كرد: فضاي سبز عمودي يا باغ بام به معناي ايجاد فضاهاي سبز در بام همه مناطق يكي از اولويت‌ها است.

وي افزود: در اين راستا مكاتباتي با معاونت شهرسازي انجام شده كه در مورد الزامات شهرسازي بعضي از آپارتمان‌سازي‌ها و برج‌ها موضوع سبزكردن بام‌ها انجام شود.

مديرعامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري اصفهان تصريح كرد: تاكنون ديوارهاي سبز در بعضي از نقاط شهر انجام شده، اما در حال برنامه‌ريزي براي استفاده از گونه‌هاي گياهي مقاوم براي اين ديوارها هستيم زيرا نمونه‌هاي انجام شده با استفاده از  گونه‌هاي گياهي لوكس و پرنياز آبي بوده است.

وي ادامه داد: درصدد هستيم براي ديوارهاي سبز از گونه‌هاي گياهي مقاوم‌تر و مناسب‌تر با هزينه كمتر استفاده كنيم زيرا گونه‌هاي گياهي لوكس با نياز آبي بالا مورد استقبال شهروندان قرار نمي‌گيرد.

مرتضايي‌نژاد با بيان اينكه در كشاورزي شهري استفاده از ظرفيت‌ها به سمت هر ظرفيتي كه بتواند توليد سبزيجات در داخل منازل باشد، مي‌رود، گفت: اميدواريم بتوانيم با هماهنگي شهروندان در بام‌ها، تراس‌ها و حتي داخل حياط، پاركينگ و ساير بخش‌هاي ساختمان‌هاي مسكوني شهر ديوارهاي سبز را ايجاد كنيم كه در راستاي تحقق اين هدف در حال برنامه‌ريزي با معاونت شهرسازي هستيم.

1398/06/26
تعداد بازدیدکنندگان امروز 33 تعداد کل بازدیدکنندگان درگاه تا امروز 527547 تعداد کاربران بر خط 158 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری اصفهان می باشد.
ارتباط با مسئولین پرتال