درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان
سازمان پارک ها و فضای سبز
توسعه هدفمند فضاي سبز در شرق اصفهان
/img/NoImage.jpg
توسعه هدفمند فضاي سبز در شرق اصفهان

 مديرعامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري اصفهان گفت: درصدد هستيم با خريد گونه‌هاي گياهي مقاوم در فصل پاييز در پنج هكتار از زمين‌هاي شرق اصفهان توسعه فضاي سبز هدفمند انجام دهيم.

فروغ مرتضايي‌نژاد در گفت و گو با خبرنگار ايمنا اظهار كرد: باتوجه به محدوديت منابع آبي، توسعه فضاي سبز به صورت هدفمند و براساس گونه‌هاي گياهي مقاوم، كم‌نياز و حتي ديم را در دستور كار قرار داده‌ايم.

وي افزود: امسال فضاي سبز را در برخي از مناطق به صورت كاملا ديم‌كاري انجام داده و در برخي مناطق ديگر گونه‌هاي مقاوم بسيار كم‌نياز مورد استفاده قرار مي‌گيرد كه از جمله اين مناطق، منطقه چهار در بخش جنگل شرق است.

مديرعامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري اصفهان ادامه داد: تا كنون منطقه چهار هزينه‌هاي مربوط به گودبرداري محل كاشت گياهان و سيستم شبكه آبياري براي چند سال نخست را پرداخت كرده است.

وي با بيان اينكه 70 هكتار عرصه براي توسعه فضاي سبز شرق اصفهان از سوي منطقه چهار معرفي شده است، گفت: در مرحله نخست پنج هكتار از اين زمين‌ها آماده شده و درصدد هستيم با خريد گونه هاي گياهي مقاوم در فصل پاييز توسعه هدفمندي را در سمت شرق اصفهان انجام دهيم.

مرتضايي‌نژاد تاكيد كرد: در گذشته با هدف جلوگيري از انتشار ريزگردها و گسترش نيافتن بيابان، جنگل‌كاري‌هايي در شرق اصفهان انجام شده و در حال حاضر نيز اين اقدامات در دستور كار سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري اصفهان قرار دارد.

وي گفت: علاوه بر منطقه چهار با ساير مناطق شهرداري به خصوص مناطقي كه پتانسيل و ظرفيت كمربند شهر را دارند، مكاتباتي انجام و خوشبختانه اعلام آمادگي صورت گرفته است؛ به عنوان مثال در منطقه دو نيز به زودي اقدامات لازم براي توسعه فضاي سبز انجام خواهد شد.

 مديرعامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري اصفهان با بيان اينكه از سال گذشته رايزني‌هاي لازم و نشست‌هاي تخصصي با مسئولان هوانيروز انجام شده و در نهايت تفاهمنامه‌اي با مركز آموزش هوانيروز ارتش در خصوص كاشت درخت و توسعه فضاي سبز عرصه‌هاي در اختيار آنها امضا شد، افزود: بر اساس تفاهمنامه امضا شده، سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري اصفهان تعهد دارد تمام اقدامات تخصصي و كارشناسي را ارائه كرده و گونه‌هاي گياهي را به صورت نهال‌هاي ديم در عرصه‌هاي پايگاه هوانيروز شهيد وطن‌پور كاشت كند و اين پايگاه نيز موظف شد تا در خصوص تامين ماشين‌آلات، بسترسازي كاشت و نگهداري، همچنين تامين نيروهاي كارگري مورد نياز و نيروهاي كارشناسي آموزش پذير اقدام كند.

وي تصريح كرد: باتوجه به در نظر گرفتن محدوديت منابع آبي و اينكه بايد در شهر اصفهان حداقل سرانه فضاي سبز را حفظ كنيم، در صدد هستيم علاوه بر كمربند شهر بتوانيم پارك‌هاي تفرجگاهي را در داخل شهر توسعه بدهيم.

مرتضايي‌نژاد ابراز اميدواري كرد: علاوه بر اينكه سرانه تفرجگاهي و سرانه اكولوژيك در شهر ثابت نگه داشته شود، بتوانيم در سه سال آينده تا يك متر مربع افزايش سرانه را شاهد باشيم.

1398/06/26
تعداد بازدیدکنندگان امروز 34 تعداد کل بازدیدکنندگان درگاه تا امروز 527548 تعداد کاربران بر خط 91 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری اصفهان می باشد.
ارتباط با مسئولین پرتال